OP EIGEN KRACHT Een practisch pakje, bestaande uit broekrok en sportief jasje, van water dicht geribd fluweel. Kunnen we ervan overtuigd zijn, dat het in de vacantieweken op de wegen van fietsers zal wemelen, zoo kan toch ook welhaast met zekerheid voorspeld worden, dat er toch ook velen zullen zijn, die voor wandelen stemmen. Maar de wandelsport stelt hooge eisohen aan de voeten en vereiseht een speciale garderobe. ^'Ite beginnen met de voeten, zoo verdient het niet alleen aanbeveling, tjdig naar een goede pédicure te gaan, maar óók het juiste schoeisel aan te schaffen. Flink ruime schoenen moeten het zijn, met een lagen hak en liefst een paar spiegelzolen eronder, zoodat men op de reis geen tijd hoeft te verknoeien met naar een schoenmaker om te zien. Voor degenen, die de slechte gewoonte hebben om met den neus van den schoen tegen de steenen te schoppen, verdient het aanbeveling, beslag te nemen. Rub- bertips op de hakken leveren geen bezwaar op. Zolen van rubber zijn ech ter, met, het oog op de uitwaseming van de voeten, af te raden. Daar velen graag wollen sokken dragen, verdient het aanbeveling, om in het oog te houden, dat men daar reeds bij aankoop van de schoenen op moet rekenen, omdat ze anders later zouden knellen. Over de ideaaldracht voor de wandelsport is men het niet geheel eens en de kamp gaat in hoofdzaak tusschen den broekrok en 'n gewoon wijd rokje. Beide zijn uiterst geschikt, al zullen er ontegenzeglijk situaties komen, waarin de broekrok wél zoo practisch is. Bij aanschaf dient men echter in het oog te houden, dat een broekrok uitmuntend van model moet zijn en men eigenlijk pas bij het loopen mag zien, dat het geen ge wone rok is. Voor ons wisselvallig klimaat verdient het aanbeveling, niet alleen wat onkreukbare blouses mede te nemen, maar ook een warmen jum per. Een ondoordringbare windjacke, zooals we- in de wintersport draden, kan ook uitstekende diensten bewijzen. Over het algemeen zullen „trek kers" hun bagage in een rugzak medevoeren en dient men er bij aanschaf op te letten, dat deze niet alleen waterdicht is maar ook een paar extra- zakken heeft voor schoenen, paperassen en allerlei andere zaken, die men direct bij de hand moet hebben. En juist omdat de bergruimte in zoo'n rugzak beperkt is, moet men vooral niets overtolligs medesleepen. Wat ondergoed en 'n extra- paar schoenen, dat we 's avonds kunnen aan trekken, toiletartike len, naaigerei en een bescheiden zak-apo- theek, waarin ook voetpoeder, zijn ech ter onontbeerlijk. Als men van tevo ren weet welke hotels men aandoet, kan men daar bijtijds wat schoon ondergoed heen dirigeeren. In andere gevallen zal het er op uitdraaien, dat men zoo nu en dan zelf aan het wassclien moet. Zal men bij mooi weer gewoonlijk blootshoofds loopen of met een sportieven haarband, zoodra het gaat regenen, bewijst '11 kapje van pliofilm, dat absoluut geen plaats inneemt, goede Een Paar extra bloesjes nemen niet zooveel plaats in. diensten. Ook is het geen overdaad als men een sportieve regenjas boven den rugzak bindt Een opvouwbare cape of regenjas is wel het allerminste wat men kan medenemen. Vooral van pliofilm is het formaat minimaal Op de vraag of men voor 's avonds nog een gekleed jurkje zal medenemen kan slechts geantwoord worden, dat er dan ook weer extra-schoenen en andere accessoires ingepakt moeten worden. Degenen, die er echt sportief met, een rugzak op uittrekken, zullen dat dan ook over het algemeen niet doen, vooral met, daar men met een aardig frisch bloesje op den afgebor- stelden wandelrok in eenvoudiger hotels gerust aan tafel kan verschijnen. Een suède jasje bewijst altijd goede diensten,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30