- li-r* Kano-varen langs onze kust is een pracht- sport, maar alleen voor zeer goede zwemmers. Limburg en Brabant, de ondiepe vaartjes in ons polderlandschap, de uitgestrekte veenplassen, zie daar de gebieden, waar de kanovaarder de onbe twiste meester is. Veel bagage kan hij in zijn vaartuigje niet meevoeren, maar dat is ook niet noodig. Het is een bekend verschijnsel, dat de onervaren kampeerder altijd meer meeneemt dan hij onderweg gebruiken kan. Tal van dingen, die in de prospectussen der sportwinkels als onontbeerlijk worden aangeprezen, kunnen aan boord best ge mist worden. Hoe genoeglijk is het om, na een dag van hard Vacantiezeilers in het Friesche merengebied. peddelen, de zon te zien ondergaan achter het wuivende riet. De tent is al gebouwdde slaapzak wacht en morgen komt er weer een dag van onbezorgd zwerven. Waar mogen uie kampeeren Langs de groote rivieren vindt de water- kampeerder altijd wel een plekje tusschen de kribben, waar hij z'n tentje lyin opslaan. Langs de beken zal het ook niet moeilijk zijn en in het polderland zal Picknick aan boord. De kanovaarders trekken er op uit. men u ook de vergunning niet weigeren. En bovendien liggen er in ons waterland overal de kanostations van den A.N.W.B. en den N.K.B., waar, voor 'n geringe vergoeding, gelegenheid bestaat tot kampeeren. Deze kanostations zijn de pleister plaatsen van de trekkers met boot en tent. Van alle gebieden in ons land, die voor dergelijke tochten in aanmerking kamen, heeft de A.N.W.B. waterkaarten uitgegeven. De kanostations zijn in drie groepen verdeeld. Groep A biedt gelegenheid tot het opslaan van tenten, terwijl bovendien de kano kan worden opgeborgen, groep B telt enkel bootenbergplaatsen, terwijl in kanostations K alleen gelegenheid tot kampeeren bestaat. Voor zeiler en kanovaarder is de goede tijd thans weer gekomen. Wié de vereenigingsbladen van de watersportvereenigingen eens doorkijkt, weet dat men van het komend seizoen nog maken gaat, wat er van te maken valt. Trouwens, het is niets voor het watervolk om bij de pakken te gaan neerzitten Daarom, als straks de vacantietijd daar is, allen in de booten. Wie de schoonheden van onze lage landen wil bewonderen en tevens van gezonde in spanning houdt, hij zoeke het water op. Na een welbe- steden zeildag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 3