6s o> RHENEN Mijn man is helaas niet thuis! Dr. Schieffer's Stofwisselingzout De Vito baart opzien! Voigtlander Kleinbeeldfilm De snelle Werking bij Hoofdpijnen... 19 Ik zal hem echter mede- deelen, wat U gezegd heeft: Dr. Schieffer's Stofwisseling- zout bij verstopping, overtollig vet, rheumatiek, onzuivere huid, aambeien met succes ge bruikt door U en Uw vrienden. Ook voor grondige darm en bloedzuivering geen beter middel dan: Perflaconfl.1.05 Dubbel-flaconfl.1.75 bij apothekers en vakdrogisten. De Vito, het nieuwste Voigtlander snufje, boort opzien Een zóó geper fectionneerde Kleinbeeld-Camera met de beroemde Voigtlander Skopar 1:3.5 in Compur voor den lagen prijs van fl. 77.50 te brengen, is voorwaar een prestatie. Bi| de Vito kan op elk tijdstip zwart-wit met kleurfilm (of omgekeerd) worden verwisseld. Ze bezit verder telwerk en automatische rem tegen dubbel of blindbelichten een prachfzoeker, 2-punts instelling, nieuw model ont spanner voor vlugge en veilige opnamen, Compur sluiter tot 1/300 sec., dieptescherpte-aanwijzer en aangebouwden geelfilter. U ziet, de Vito bezit olies wat van een prima Kleinbeeld-Camera ver langd kan worden. Dat in deze camera de practisch korrelvrije behoort, is vanzelfsprekend.^ Voor grootere formaten Voigtlander Bessopan- of lllustrafiim. die van den ambtenaar. Hij keek ten minste even op, voordat hij zijn vierde stempel plechtig plaatste. „Kom kom kom," zei de wandelstok geweldenaar. „Wat zei jet" vroeg de beambte. „Kom, beste man, schiet ems op," ging de ander voort. Zijn stem was schril, eenigszins geaffecteerd. „Laat mij niet waohten," zei hij. Ik zag met verbazing den trouwen stempelmaker zijn standplaats verlaten en naar voren komen; het scheen, dat hij ging zwichten voor dat geweld. „Wat mot jet" vroeg hij, eenigszins suf. „Die achttien koffers uit den Pa- rijschen trein. Kom, beste man, vlug een beetje." Ik moest me beheerschen om niet op te springen. De rook van mijn sigaret vertoonde plotseling onrustige kronkels. Een kreet bleef halverwege mijn lucht pijp stokken. Maar ik beheerschte me en leunde zoo rustig mogelijk tegen een paal, kijkend naar de klok, alsof het tooneel van den wandelstok-man en den opgehitsten ambtenaar mij in het geheel niet aanging of interesseerde. „Heb jeheb je een bewijsjet" „Bewijsjet Wat bewijsjet Kom kom kom. Wijs me die koffers." „As je geen bewijsje heb. „Hier, drink na je werk maar eens een flinken borrel." Er tinkelde een geldstuk over de toon bank heen; een groote, blinkende gulden. Op het gelaat van den toegewijden kofferwaker spiegelde zich tweestrijd af. „Ik drink niet," zei hij eindelijk. „Neem dan iets aardigs mee voor je vrouw," adviseerde zijn tegenpartij. „Ik ben niet getrouwd." „Voor je moeder dan, amice." „Ik ben een wees." Tragischer geval is moeilijk tusschen stempels en koffers denkbaar, maar de vreemdeling met den wandelstok verried niet de minste ontroering. „Voor jezelf dan." Dit schot trof doel. De blauwkiel knikte, borg den gulden in zijn zak, en bracht ten teeken van dank zijn rechter wijsvinger omhoog tot aan den rand van zijn pet. „En nu die koffers, beste vriend. Schiet op, ik heb weinig tijd." „Heb je een bewijsjet" „Geen praatjes, man. De koffers." De wandelstok suisde weer op de toonbank neer. „Ik weet niks van achttien koffers uit Parijs," zei de ambtenaar. „As je geen bewijsje hebt, kan ik je niet helpen." Hij keerde terug naar zijn stempels. De vrijgevige jongeling keek verbaasd, maar begon al spoedig de toonbank weer te ranselen en schreeuwde: „Ik heb je net een gulden gegeven, vriend. Kom, schiet op. Wijs me waar die koffers zijn. Vooruit, houd me niet voor den gek." Er zou juist een nieuw stempel ter wereld komen, maar de kunstenaar, die op het punt stond het uit naam van de Nederlandsche Spoorwegen te zet ten, keek nog even op, en zei: „Zonder bewijsje kan ik niks voor je doen. En as je je niet kalm houdt, kan ik je ook nog op straat laten zetten." Onwrikbare discipline en plichtsbe trachting hadden het van bruut geweld en omkooperij gewonnenen deze zege praal was zoo volkomen en ondubbel zinnig, dat de aanvaller zich boos- mompelend terugtrok. Hij ging tegen den muur leunen, tegenover mij, en stak met driftige halen een sigaret op. Ik had zoo een prachtig uitzicht op hem en het zal geen verwondering wekken, dat ik daar een gretig gebruik van maakte. Ik verbaasde mij over zijn verschijning, ik kon er geen verklaring voor vinden, ik tobde mij af een ant woord te bedenken op de vraag, wie hij kon zijn en welke bedoelingen hij had. Waarschijnlijk, dacht ik, was hij een van die ontelbare aanwezigen bij oom Jurriaan's aankomst; waarschijnlijk wilde ook hij den millionnair terugvin den en was hij op denzelfden scherp- zinnigen inval gekomen als ik. Maar verder kon ik met mijn overpeinzingen niet komen. Hij volgde, op zijn wijze, dezelfde gedragslijn als ik, dat was duidelijk; blijkbaar had ook hij nu besloten te wachten tot er zich een bewijshoudend mensch opdeed om de koffers te halen. Maar het is nooit prettig om, als men denkt een genialen inval gehad te hebben, te ontdekken, dat men niet de eenige is die zoo intelligent was. Bovendien was het mij niet aangenaam om, wanneer ik er dan al in slaagde oom Jurriaan langs dezen weg weer op te sporen, het in gezelschap van dien vreemdeling te moeten doen. Ten slotte was het zijn uiterlijk, dat mij ook al niet aanstond. Hij was lang, donker, knap, elegant gekleed. Zijn gezicht was van boven eenigszins bruinig, van onderen eenigszins blauwig, en hij had een klein, donker snorretje. Aan de slanke hand, die den wandelstok omknelde, blonk een forsche zegelring. Zijn broek muntte uit door een strakke, lijnrechte plooi, die er uitzag of zij vastgelijmd was. Hij was een type zooals men dat wel eens in films op ziet tredenin slechte films als de jonge held, in goede films als danseur of als oplichter. Een van de grootste verdiensten van de film is, dat zij een ware vloedgolf van betrekkelijk goed- koope menschenkennis over de wereld gebracht heeft. Maar al voor ik dit alles overwogen had, was mijn blik hem opgevallen. Hij begon terug te kijken. Hij trok een wenkbrauw op. Hij liet zijn blik met een uitdrukking van de grootst moge lijke geringschatting van mijnbobbeligen hoed, langs mijn vlekkerige overjas, naar mijn havelooze schoenen zakken. Toen wendde hij zich om en zwaaide non chalant met zijn wandelstok. Ook ik wendde mij om en begon te fluiten, om hem vooral te laten merken, hoe weinig belang hij me inboezemde. Hem hoorde ik intusschen achteloos met zijn stok op den grond tikken. Na een minuut voelde ik, dat ik weer naar hem moest kijken. Ik wist niet waarom, maar ik voelde het. Ik wendde met een ruk mijn hoofd om, op het zelfde moment dat hij het óók deed. Wij staarden elkaar aan. Wij trokken allebei een wenkbrauw op en draaiden ons langzaam weer om. Ik wijdde mijn aandacht aan een bordje, waarop Vervolg op blz. 22 Imp. F», i. P. Vol, Ba*«ritr»at 15, Dan Haafl (vroagar: Niauwa Havan 94, Rotterdam). PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. 1.6214 per kwartaal of 0.12% per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Statenslngel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstr. 20, Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5. Telef81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Er klinkt weer leeuwengebrul op den Grebbeberg. Uit het buitenland arriveerde een aantal roofdieren en het bekende leeuwenterras van Ouwehand's Dierenpark is weer bevolkt. Trek nu naar den Grebbe berg, naar een van de mooiste dierenparken van Europa. De groote collectie dieren, de krokodillen-show, het aqua rium, de moderne speeltuin, het is allemaal intact. De olifanten en de ezeltjes zijn weer beschikbaar voor ritjes en het café-restaurant is in staat om U als van ouds te verzorgen. OP 06 GREBBEBERG Dikwijls kan nicn eenvoudig op hot ver dwijnen van den pijnlijken druk waehten. Wie veel door hoofdpijnen geplaagd wordt weet deze snelle werking der Spalt-Tabletten te waardeeren. De werking van de Spalt- Tabletten berust o.a. daarop, dat zij ook de spastisehe oorzaken der pijnen bestrijden. U doet er goed aan altijd een paar Spalt- Tabletten in het gemakkelijke platte doosje bij l! tè hebben, zoodat U elke opkomende pijn onmiddellijk kunt verdrijven. Prijs: 10 stuks f0.50, 20 stuks 10.90. Verkrijgbaar in alle apotheken. Dr. H. iWanning, Dén Haag, Korte Poten 7a.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 19