a Verstopping? Meisjesovergooier met blouse Overtollig vet Aambeien? Onzuivere huid? Onzuiver bloed? StofwissGlingzout CORRESPONDENTIE rmcuuis cAacuzfjxk/ Dr. Schieffer's 29 toeren met de gele, 1 toer met de groene, 4 toeren met de witte, 1 toer met de roode, 2 toeren met de gele, 1 toer met de groene, 10 toeren met de witte en 10 toeren met de groene wol. We keeren nu het werk om (zoodat bij het terugslaan van den boord de r. kant boven komt) en breien verder in tricotsteek (alle naalden r.), terwijl we bij den len toer iederen 9en en lOen st. te zamen breien (54 st.). Hebben we 13 toeren in tricotsteek gebreid, dan beginnen we met den grooten hiel. Dezen breien we boven de eerste 13 st. van de eerste naald en boven de laatste 14 st. van de derde naald (hij valt dus mid den boven de begindraadjes van de verschillende toeren). Bij hiel, zool en teen breien we een draadje machine garen mee (ter versteviging). Boven deze 27 st. breien we in tricotsteek (dus alle heengaande naalden r. en alle teruggaande naalden av.), terwijl we bij iedere heengaande naald den middel sten st. av. breien. Hebben we in het midden 13 av. st., dan beginnen we met den kleinen hiel. Bij de volgende heen gaande naald breien we tot één steek na het naadje, dan een overhaling (1 st. afhalen, 1 st. r. breien en den afgeh. st. over den gebr. st. halen), dan nog 1 st. r., waarna we omkeeren; nu breien we av. en weer tot één st. voorbij het naadje, dan 2 st. av. te zamen breien, nog 1st. a v., waarna we weer omkeeren. Bij de volgende naald breien we 2 st. voorbij het midden, weer een over haling, en nog 1 st., waarna we om keeren. Bij de daaropvolgende naald 3 st. voorbij het midden, een mindering en nog 1 st. Op deze wijze gaan we door, tot alle st. gebruikt zijn. Nu nemen we de kantlussen van den grooten hiel op en breien boven deze st. verder in tricotsteek, terwijl we aan het begin en einde van iedere heen gaande naald 2 st. te zamen breien, tot we weer 26 st. op de naald hebben daarna breien we door zonder minderen (we breien dus onder- en bovenkant van den voet afzonderlijk). Hebben we vanaf de naald waar we de kantlussen opnamen ong. 18-20 cm gebreid, dan breken we den draad af en breien eerst den bovenkant van den voet boven de overgebleven 27 st., die we op één naald zetten. Hebben we ook hiervan ong. 18-20 cm gebreid, dan beginnen we met den teen. We zetten de st. van den ouderkant op 2 naalden en breien dan weer in de rondte (ook weer het machi negaren meebreien). Bij den 3en toer beginnen we met de minderingen en wel: groote naald: 2r.. Hg een overhaling, de naald r. uitbreien tot op 4 st. na. dan 2 st. r. te zamen breien en nog 2 r. Bij de 2 kleine naalden minderen we op dezelfde wijze, dus bij de le klei ne naald aan het begin en bij de 2e kleine naald aan het einde van de naald. Daarna breien we één toer over zonder min deren. Deze 2 toeren herhalen we nog 7 maal en minderen dan bij iederen toer, tot we op de groote naald nog 6 en op iedere kleine naald nog 3 st. hebben. De st. van de 2 kleine naalden zetten we nu op één naald, draaien het werk om en kanten de st. twee aan twee te zamen af. Het gedeelte in tricotsteek persen we nu luchtig onder een vochtigen doek op, waarna we onder- en bovenkant van den voet aan elkaar naaien. Mevr. V. K. te Den Haag. Eieren kunt u inderdaad in kalkwater inmaken. U gebruikt versche eieren en wrijft ze af met een schoon doekje wanneer ze vuil zijn. IT legt ze laag om laag met gebluschte kalk in een steenen pot of email emmer en giet er daarna zoo veel water op tot de eieren ongeveer 2 hand breed onder staan. Wanneer zich na eenigen tijd nog geen vlies heeft ge vormd, is het aan te raden om nog wat kalk toe te voegen. Het is meer aan te raden om de eieren in waterglas in te maken. U gebruikt hiervoor een mengsel van 1 deel waterglas en 9 deelen water. De eieren worden in een glazen of steenen pot of in een email emmer gelegd. Hierover giet u het waterglas- mengsel. Na korten tijd wordt het waterglas geleiachtig Wal zuil Zondag: Maandag: Dinsdag: Woensdag Donderdag: Vrijdag: Zaterdag: en we eten Roastbeef. Spercieboonen. Aardappelen. Vanillevla. Koud vleesch. Andijvie. Aardappelen. Hangop. Groentesoep. Gebakken spek. Tuinboonen. Aardappelen. Varkenslapjes. Bloemkool. Aardappelen. Griesmeelpudding. Bloemkoolsoep. Baklapjes. Rabarber. Aardappelen. Kaasomelet. Tomatensla. Aardappelen. Karnem elkschepap Witteboonensoep. Drie in de pan. Knippatroon slechts 20 cent No.1312. Verkrijgbaar in maten 72-76-80 cm Haarlem STERK ELASTISCH Dit vlot modelletje is gemakkelijk te maken met behulp van onze een' voudige kant en klaar-knippatro- nen. Levering direct uit voorraad. Bestellingen kunnen geschieden: hij UiC agent, Uu) bezorger of den boekhandeldoor giroslorting op no. 293631door toe zending oan het bedrag per postwissel of in postzegels aan Patronenkantoor Panora - Nassauplein 1 - Let op het handelsmerk: liet schaakbord! Het betrouwbaar werkende middel is Dr. Schieffer's Stofwisselinszout. Men bereide hiervan zelf een ge neeskrachtig water, dat de inwen dige organen doorspoelt, bloed en darmstelsel van stofwisseling slakken zuivert, de spijsverterings organen tot normalen arbeid op wekt en ook groote verlichting van rheumatische pijnen verschaft. Een langdurige kuur met het van Dr. Schieffer's Stofwisselingzout be reide geneeskrachtige water Is een weldaad voor het geheele orga nisme. Men gevoelt zich vrijer en gezonder. Is in alle apotheken en drogis terijen te verkrijgen. Origlneele flacon Fl. 1.05 dubbele flacon Fl. 1.75 ...Elk blokje is V 'n lang-durende lekkernij

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 29