AUGUSTUS, VACANT1EMAAND Hoewel men zeer zeker op het oogenblik niet met te veel bagage op reis moet gaan, moet men er van den anderen kant toch ook voor zorgen, dat het vacantiegenoegen niet bedorven wordt omdat men voortdurend misgrijpt. Men moet nu eenmaal ingesteld zijn op de variatie van het weer en bovendien rekening houden met verschillende omstandigheden. De trekster, die 's avonds doodmoe neerstrijkt in een eenvoudig Op een groote badplaats dient men op gezette tijden toilet te maken. Imprimé weefsels worden lang niet zoo gauw smoezelig als effen lichte stoffen. hotel, heeft nu eenmaal heel andere nooden dan de hotelgast, die aan de verschillende maaltijden altijd weer dezelfde mensehen ontmoet en daarom onmoge lijk steeds met hetzelfde jurkje kan verschijnen. Wilt ge van uw vacantie genieten, kiest dan 't liefst kleeren, die niet al te besmettelijk zijn en ook niet gauw kreuken, want zoowel wasschen als strijken kunnen een zeer ongewenschte extra-belasting van de hotelrekening vormen. Het is niet alleen zuivere zijde, die niet kreukt of in elk geval direct weer uithangt, maar er zijn tegen woordig ook vele kunstzijden weefsels, die kreukherstellend zijn. Dat imprimé lang niet zoo gauw smoezelig wordt als lichte effen weefsels, is ook een omstandigheid, waar men rekening mee moet houden. Gezien ons wisselvallig klimaat, ver dient het aanbeveling om door het meenemen van een wollen jasje of jumper ook ingesteld te zijn op plotse linge afkoeling. Het beste is, bij het kiezen van de garderobe alles zooveel mogelijk op één kleur af te stemmen, zoodat de schoe nen, hoed en handschoenen bij de verschillende kleedingstukken kunnen dienst doen. Het is al erg genoeg, dat de stevige exemplaren, waar we de om geving mee verkennen, 'savondsdoor wat eleganter schoeisel vervangen moeten worden. Zooals bij alles, geldt ook hier 't parool, dat „een goed begin het halve werk is". Eerst nadenken en dan pakken. Neem geen onnoodigen ballast mee. Maar van den anderen kant, zorg ook dat ge niet een of ander moet verzuimen, omdat u niet de juiste garderobe bij u hebt. Een dun wollen stofje heeft het groote voordeel dat het niet kreukt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30