■Han Drie hoofdfiguren der Tegelensche Passiespelen: v.l.n.r.: Judas, Gaiphas en Annas spelpeil te bereiken en wij kunnen getuigen, dat men hier zeker in geslaagd is. Het verheven onderwerp wordt op waardige en ontroerende wijze gerealiseerd. Men komt gelei delijk meer onder den indruk van spel en spelers. Hun dictie, hun houdingen en gebaren zijn zuiver en levenswaar en eenige overdrijving, die hier wel zeer zou schaden, valt niet op te merken. Prachtig zijn de acties en kleuren der groote tafereelen en groepeeringen. Aangrijpend zijn dik wijls de massagebaren en uitingen van het tot op winding komende volk. (Regisseur is de heer Thijs- sen). Ieder der medespelers weet zijn plaats en vervult zijn rol in het groote geheel op onopvallende, na tuurlijke wijze. Ook de hoofdpersonen zijn o.i. zeer te prijzen. De figuren van den Christus, van Maria, van Mag- dalena, Petrus, Johannes, Pilatus, Judas en vele anderen boeien door hun uit stekend spel en plaatsen de ge- heele vertooning op een hoog niveau. Zoo zien wij het lijden en sterven van onzen Heer Jezus Christus op zeer waardige en indrukwekkende wijze verbeeld en het geeft ons, juist in dezen tijd, véél te denken. Het werd nog eens diep in onze ziel geprent, dat de Liefde de wereldreddende factor is en blijft. Christus heeft óók uit liefde voor de menschen Zijn Maria Magdalena en Johannes troosten Maria (in 't midden). leven gegeven. Het is aan ons, Hem in die liefde zoo trouw mogelijk na te vol gen Vermelden wij nog, dat de baten der opvoeringen, die wij warm aan bevelen bij onze lezers, worden aan gewend ten gunste der oorlogsslacht offers en voor een nationaal, liefdadig doel. H. Indrukwekkend zijn de groote scènes, vol kleur en beweging. Christus vóór Pila tus. 'n Markante figuur is Simon van Be thanië.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 13