IN FIETSTASCH EN OP BAGAGEDRAGER 10 Wanneer men een vacantie-tochtje maakt op de fiets, is men vanzelf sprekend aangewezen op zoo weinig mogelijk bagage, zoodat het heel wat hoofdbrekens kost om na te gaan, wat men zal medenemen en wat men gevoeglijk kan thuis laten. Het zwaartepunt ligt natuur lijk in het fietscostuum, waarvan de rok altijd voldoende wijdte moet hebben, zoodat er geen sprake is van het zoo hinderlijke opkruipen. Ook een broekrok bewijst voortreffelijke diensten. Op dezen rok kan men ver schillende bloesjes dragen, maar bij koud weer ook een truitje ofwel een hermetisch gesloten windjacke. Tegen regenbuien wapent men zich door bovenop het koffertje een regen mantel te binden, terwijl ook het regenkapje goede diensten zal be wijzen. Practisch is het ook om een goedkoop gummi huishoudsehortje te koopen, zoodat de rok niet van voren nat wordt. Als men veel fietst, verdient het aanbeveling om een paar beenkappen te koopen, vooral, omdat het een bewezen feit is, dat natte zijden kousen bijzonder teer zijn. Waar men tegenwoordig vrijwel overal zwem- en zonnebaden vindt, verdient het wel aanbeveling om zwem-gerei in te pakken, terwijl de jongere garde bij mooi zonnig weer in een, van voren met knoopen ge sloten jurk kan fietsen, die een geheel vormt met een zonnepakje of shorts met truitje. Het meenemen van een wat gekleeder jurkje en schoenen is over het algemeen geen overbodige luxe. Dat ook naaigerei en een bescheiden apotheek niet vergeten mogen worden, behoeft wel geen betoog. Hoewel we tegenwoordig vrijwel overal in den lande voldoende gelegenheid vinden 0111 den inwendigen mensch te verster ken, zullen velen er, ook al om finan- cieele redenen, de voorkeur aan geven, om zelf proviand en vooral ook een of anderen verfrisschenden drank mede te nemen. Als er geen plaats genoeg is in de niet genoeg te waardeeren fiets- tasschen naast den bagagedrager, dan kan een rugzak uitstekende diensten bewijzen. Zelfs indien men bergruimte genoeg heeft, is het toch aanbevelens waardig, een stuurtasch op de fiets te laten aanbrengen, omdat het zoo onaangenaam kan zijn voor elke kleinigheid als portemonnaie, zakdoek of snoeperij in de „groote bagage" te moeten duiken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30