's Morgens verlaten de soldaten in kun lange booten de militaire nederzetting. gesteld op een of andere wijze bij de uitroeiing der die ren behulpzaam te zijn. Hoe snel ze zich ook vermenig vuldigen. tegen een energieke actie als die van de kroko- dillenbrigade zullen ze wel niet bestand blijken te zijn. Na een succesvolle vangst laat de Icro- kodillenbrigade zich gaarne rond haar buit fotografeeren Een blik op een rivier in Bolivia die van krokodillen wemelt. de rivierdalen van Bolivia, die zich in de moerassen en stilstaande wateren zoo snel ontwikke len, dat ze tal van streken onveilig maken. Nadat men inzag, welk een ge vaar deze dieren voor de vreedzame bewoners oplever den, heeft men echter in Bolivia een keurkorps van soldaten opgericht dat speciaal ge oefend is in het vangen van kroko dillen. Voor de grootste dagelijksche vangst wordt een premie uitgeloofd en bo vendien reikt men Zelfs met de bijl in den kop van den krokodil houden de soldaten zich nog op een Hinken afstand. Krokodillen onder elkaar: een moeder is bezig haar jong te verorberen onderscheidingen uit aan de mannen, die zich in dit opzicht verdienstelijk gemaakt hebben. Het komt voor, dat dit korps vijftig tot honderd krokodillen per dag buitmaakt, zij bet ook ten koste van enkele slachtoffers onder de soldaten, doch onmiddellijk geven zich anderen in hun plaats op,want de haat tegen deze beesten is zoo groot, dat men er een eer in stelt, het land van hen te bevrijden. Een tijd lang waren de oevers der rivieren onbewoonbaar, om - dat men bang was voor een overval dezer vraatzuch tige reptielen, doch de aanvankelijke schrik is in woede veranderd, en vrij wel elke Boliviaan heeft zich tot doel Slechts met een zwembroek aan begeven de soldaten zich te water om de gewonde exemplaren te vangen. Het is algemeen bekend, dat vooral in de Zuid- Amerikaansche staten Paraguay, Bolivia en Uruguay een groot aantal schadelijke dieren den menseh zooveel overlast bezorgt, dat het land dun bevolkt blijft. Een bijzondere plaag vormen de krokodillen in

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 5