DE PARADIJSVLOEK De eclele figuur van Abel. In H natuur-theater te Oisterwijk Den kijkje op de vele toeschouwers in het fraaie natuurtheater. Adam en Eva, uitstekend vertolkt door Jan van den Bosch enJo Hoefnagels. Een der scènes Jubal, de zanger, met de zoekende menschheid. koor de „Ghesellen van den Spele" wordt, in het prachtige openlucht theater te Oisterwijk, een reprise gegeven van het bekende treurspel, in drie bedrijven, van Alphons Laudy: De Paradijsvloek. De opvoeringen hebben plaats op alle Zondagen der maand Augustus en op 1 September. De regie is in handen van Hans Tiemeyer. Zeer in 't kort is de inhoud de volgende Adam en Eva, gedreven uit het Eden. dolen in armoede en ellende door het aardsohe tranendal, beweenend hun zon deval, welke hun het paradijs deed ver liezen. Zij smeeken den ziener, Henoch, te openbaren of hun schuld nog steeds niet is uitgeboet. Deze voorspelt, dat het reinste Kindje de menschen redden zal. doch dat Adam vooraf zijn schuld aan zijn nakomelingen zal hebben te belijden. ,,De nieuwe Paradijspoort zal opengaan, als op den Offerberg drie kruisen staan. En in het licht van den nieuwen dageraad gaan Adam en Eva hun boetepad op Dit drama wordt uitstekend ge speeld en boeit den toeschouwer buitenmate. Veel goeds kan wor den gezegd van de medewerken den, die oen waardig en schoon spel laten zien, in een rustige, bekoorlijke omgeving. Lia, de zoekster naar het geluk. Kaïn en satan op het duistere pad.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 13