Nieuws uit het Zuiden We plaatsen bier nog de foto van de groote turn- demonstraties teEindhoven gehouden. De turnsters treden fier aan, met het fraaie vaandel. In de kapel van het Redemptoristenkloos ter te Wittem diende Z.H.E. mgr. van Roos malen het II. Priester schap toe aan een tien tal theologanten. De bisschop temidden der wijdelingen. Een groep kampeerende jongelieden, leden van het BrabanUche Studentengilde, is te Eersel begonnen met den bouw van een bidkapelletje, waar Maria ah „Koningin van den T rede" zal worden aangeroepen. De studenten aa n hun schoon en arbeid. De Nederlandsche Unie hield een drukbezochte bijeenkomst in het concert gebouw te Den Bosch. Op de voorste rij van rechts naar links: prol. de Quay en mr. Linthorst Roman in gesprek met den declamator Kommer Klein. De bisschop van Den Bosch. mgr. A. F. Diepenheeft in de kerk der eerwaarde paters Capucijnen te Helmond de H. Pries terwijding toegediend aan een aantal neo misten. De bisschop temidden der wijdelin gen. Ter besproeiing van de droge hellingen der Jeker- vallei, bij Maastricht, halen de boeren het zoo noodige water in groote vaten, uit de snélstroo- mende J eker-rivier. Even tanken' De zoon van den burgemeester van Oss, de weleerw. pater L. Ploegmakers, droeg zijn Eerste R. Mis op in de parochie kerk. De jonge priester, voorste rij in 't midden, verlaat de kerk, na de plechtigheid. Op IS Augustus hoopt het echt paar Van Reugten-Allers te Blerick, bij Venlo, zijn gouden bruiloft te vieren. De getrouwen. Op initiatief van het comité „Actie voor God" is in de parochie St. Mathias, te Maastricht, bij'het groote fabriekscomplex van de „Sphinx" een kruis beeld geplaatst. De beeldhouwer J. Weerts vervaar digde het levensgroote beeld uit eikenhout. Rechts: Vele huismoeders leggen thans eitjes in. Ze moeten echter zeer versch zijn. Daarom is het goed de eieren te laten schouwen, dan kan de inmaak volgen in kalk of waterglas. De bekende missionaris van Nieuw-Guinea, de Z.E. pater R. Gewrtjens, herdacht, in het Missiehuis der Paters van het R. Hart, te Tilburg, zijn veertig jarig priesterfeest. Een foto van den geachte» jubilaris.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 23