GENEESMIDDELEN EN GENEESWIJZEN g\\s imoAu CORRESPONDENTIE Wat zullen we eten „an Jon OudSmdelWat", 29 Annonces betreffende worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commis sie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelenen Geneeswijzen, waarvan het Secretariaat is gevestigd: SEGBROEKLAAN 33 - 's-GRAVENHAGE 4e naald: 6 a v., 2 st. av. te zamen breien, I av., onikeeren. Op deze wijze gaan we verder, tot alle st. gebruikt zijn, waarna we den draad inachinegaren afbreken en beginnen met den voet. We verdeelen de st. van den liiel over 2 naalden, en nemen op iedere naald 11 kantlussen opde andere 30 st. doen we op één naald (dit is dan de groote naald of voet- naald); de st. van deze groote naald breien we steeds av., de at. van de 2 kleine naalden recht. Bij den 2en toer van den voet minderen we bij de 2 kleine naalden als volgt: le Heine naald: 2 r., een overhaling en de naald r. uitbreien. 2e Heine naald: de naald r. uitbreien tot op 4 st. na, dan 2 st. r. te zamen breien en nog 2 r. Vervolgens breien we één toer over zonder minderen. Deze 2 toeren herhalen we nu, tot we in totaal 60 st. op de naalden heb ben. Hebben we voor den voet in totaal 62 toeren gebreid, dan beginnen we met den leen we breien dan ook weer den draad machinegaren mee, terwijl we alle naalden, dus ook de groote naald, r. breien. 63e toer: groote naald; 2 r., een overhaling, de naald r. uitbreien tot op 4 st. na, dan 2 st. r. te zamen breien en nog 2 r. Bij de 2 kleine naalden minde ren we op dezelfde wijze, dus bij de le kleine naald aan het begin en bij de 2e kleine naald aan het einde van de naald. Daarna breien we één toer over zon der minderen. Deze 2 toeren herhalen we nu, tot we in totaal nog 32 st. op de naalden hebben, waarna we minderen bij iederen toer, tot we op de groote naald nog 8 en op elk der kleine naalden nog 4 st. hebben. De st. van de 2 kleine naalden zetten we nu op één naald, draaien het werk om en kanten de st. "twee aan twee te zamen af. We hechten de begin- en einddraad- jes van het machinegaren stevig af, persen de kousen aan den verkeerden kant luchtig onder een voclitigen doek op en borduren daarna met dezelfde wol het ruitmotief; dit voeren we uit in kettingsteek, terwijl iedere ket tingsteek 2 av. st. in de breedte en 3 av. st. in de hoogte beslaat we beginnen aan den bovenkant middenvoor en maken zoo twee schuine strepen naast elkaar; daarna werken we twee schuine strepen in tegenovergestelde richting (aan den anderen kant van het midden beginnen); met behulp van deze beide (dubbele) strepen kunnen we nu uit rekenen, waar we de andere strepen moeten beginnen, daar tusschen twee evenwijdige (dubbele) strepen 8 ketting- steken moeten vallen. Mej. A. H. te Haarlem. De vuile plek ken op de mouwen van uw mantel kunt u voorzichtig afborstelen met wat lauw sop. Daarna spoelt u met water en azijn om alle zeepresten te verwijderen. Weest u voorzichtig, dat er geen kringen in het goed achterblijven. Mej. N. N. te Weert. Wij veronder stellen, dat u een volledigen linnenuitzet bedoelt. Deze bestaat uit: 4-6 tafel lakens, 18 servetten, 4-6 ontbijtlakens, 18 vingerdoekjes, 24 lakens, 24 sloopen, 12 badhanddoeken, 8-12 waschhand- schoentjes, 6 waschtafeldoekjes, 6 toilet- doekjes, 24 baddoeken, 12 bonte hand doeken, 12 poetsdoeken, 12 stofdoeken, 12 glas- en zilverdoeken, 12 borden doeken, 12 theedoeken, 6 pannendoeken, 6 messendoekjes. Een uitzet voor u persoonlijk kan zeer sterk varieeren; deze kan bestaan I uit: 3-6 camisoles, 3-6 pantalons, 3-6 onderjurken, 6 paar kousen, 12 zak doeken, verder natuurlijk uw jurken, schorten, schoenen e.d. Tegenwoordig zult u echter een dergelijken uitzet niet meer ineens kunnen samenstellen, daar ft slechts een beperkte hoeveelheid goed kunt krijgen. Mevr. M. D. te Amsterdam. Wij weten helaas geen middeltje om den carbol- smaak van de thee te verwijderen. Het is jammer, want vooral nu de thee schaarsch is, hadden wij u graag een ideetje aan de hand gedaan om de thee weer smakelijk te maken. Mevr. J. P. te Rijssen en Mevr. A. J T). te Breezand. U kunt het tentzeil stevig afboenen met een borstel en lauw sop. Daarna spoelt u met schoon water. Vervolgens maakt u de tent op de vol gende wijze waterdicht: U lost 2 ons loodacetaat op in 3/4 liter warm water. Verder lost u 2 ons aluin op in 3/4 liter warm water. Deze beide oplossingen voegt u bij elkaar en laat ze een nacht staan. Den volgenden dag giet u de heldere vloeistof af, maar zorgt vooral, dat niets van het bezinksel meekomt, want dit veroorzaakt vlekken. Bij deze vloeistof giet u 5 liter koud water. U haalt het vochtige goed er door en laat het 24 uur staan, daarna wordt het druipnat opgehangen om te laten dro gen. U zoudt het tentzeil natuurlijk met gewone verf, waarmede wol, katoen en zijde worden geverfd kunnen verven. Wij gelooven echter niet, dat dit het gewenschte resultaat zal opleveren. Een regenjas kunt u op de zelfde wijze water dicht maken. Mej. R. 8. te Geleen. Zeer tot onze spijt moeten wij meedeelen, dat ons geen ander middeltje bekend is. Weet u echter zeker, dat loodacetaat niet meer verkrijgbaar is? Dit middel is zwaar ver gift, wij kunnen ons voorstellen dat niet iedereen het u geeft. Mevr. B. W. te 's Gravenpolder. Voor het reinigen van het laken zijn ver schillende zeer goede vlekkenmiddelen in den handel. Vraagt u eens bp uw drogist. Zondag Baklapjes. Sperzieboonen. Aardappelen. Appelsneeuw. Maandag: Poulet. Sla van sperzieboonen en komkommers. Aardappelen. Chocoladevla. Dinsdag: Doorgewreven groen tesoep. Varkenslapjes. Pikante stoofsla. Aardappeleiv Woensdag: Gevulde tomaten. Aardappelen. Hangop. DonderdagTomatensoep Gebakken spek. Tuinboonen. Aardappelen. Vrijdag: Harde eieren. Spinazie. Aardappelen. Macaronipap. Zaterdag: Saucijsjes. Bloemkool. Aardappelen. Fruit. NEDERLANDSCH FABRIKAAT zoo Oo' pittige, even wrange geu üjk ver- alleen echt wet de brik Flacons vanaf 9° cts' Sanitcl Water Niets is eenvoudiger

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 29