MET HENGEL EN NET! Aan den Bosschen waterkant ss s«8 Een clubje hengelaars, vol ge duld en goeden moed. Uren kan hij zitten, tu rend naar den dobber, die stil in 't water drijft. Maar dan beweegt de dobber even, er volgt een deskun dige ruk, dan 'n ophalende beweging. en een stijf, zilveren vischje spartelt wild in de lucht. De visch wordt op het droge gezwierd, van den angel gehaald en zorgvul dig in het net gedeponeerd. Straks draagt de vis scher zijn buit huiswaarts en 't valt niet weinig voor, dat er even later 'n pittige geur opstijgt in dat huis: het vischje wordt gebakken en warm geconsumeerd bij een sneetje oorlogsbrood Van de visschers en hengelaars aan den waterkant te Den Bosch brengen wij hier de foto's van onzen eigen fotograaf. Hij heeft ze uitgebeeld in diverse houdingen, op verschillende plekjes. Uit alle foto's blijkt voldoende hun genoegen en geduld. Wij wensehen hun een goede vangst toe! Vitischen met het kruisnet is geen gemakkelijk werkje. AUe aandacht en handigheid zijn hiervoor noodig. yischjes vangen en verschalken, daar gaat het bij hen om. Dat is het doel en de vreugd van eiken visscher en hengelaar. List en geduld zijn de wapenen van den goeden visscher Hij legt net of aas behoedzaam in het water. en wacht. Vooral de hengelaar kent dat wachten. Maar hij beschikt over 'n groote dosis geduld en ambitie. Oud en jong hengelen. d De eenzame hengelaar. Stille plekjes worden bij voorkeur opgezocht. Visschen vangen aan den waterkant.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 12