ROODE-KRMSVLIECiTlJIGElV Het is geen gemakkelijke taak om de geredden bij hevig deinende zee aan boord van het reddingsvliegtuig Ie hijsehen. -i. ~- eüSf Een hulproep voor op zee in nood verkeerenden wordt in de vliegtuigcentrale ontvangen en telefonisch doorgegeven aan het betrokken vliegkamp der oorlogsmarine. Tien minuten later gaan de Roode-Kruisvliegtuigen de lucht in. Een tweetal walervliegtuigen op weg naar de aangeduide plaats. De machines loos wit geschilderd en dragen op alle vlakken en op den romp het roode krui houdelijk speuren de bemanningen over de eindelooze watervlakte. fiiij W i Voorzien van het internationaal erkende Roode-Kruis- teeken zwermen de witgeschilderde watervlieg tuigen over de Noordzee uit, zoodra ergens een noodsignaal is opgevangen, dat er op het groote water zich menschen in verdrinkingsgevaar bevinden, of hulpe loos ronddobberen in kleine rubberbooten. Dan rinkelt de telefoon der betrokken vliegtuigposten, het punt, waar hulp geboden moet worden aan in nood verkeerende vliegers of schepelingen, van welke natie zij ook zijn, vriend of vijand, wordt zoo nauwkeurig mogelijk op gegeven, en enkele minuten later stijgen de watervliegtui gen op en trekken, meestal met twee tegelijk, op onder zoek uit. Uitgeput ligt de bemanning van 'n vliegtuig in de gummi- boot, maar het op het nippertje uitgezonden noodsignaal heeft de redders toch nog bereikt. Hoe een en ander van het moment der uitvlucht tot het oogenblik der redding in zijn werk gaat, en hoe in de van de modernste hulpmiddelen voorziene watervlieg tuigen onmiddellijk alles in het werk wordt gesteld om den medemensch in nood het leven te doen behouden, kan men zien uit deze in volle zee gemaakte foto-reportage van Duitsche Roode-Kruisvliegtuigen. Wij verwijzen onze lezers naar de uitgebreide onderschriften onder de op deze bladzijden gereproduceerde foto's voor nadere technische bijzonderheden Deze vlieger heeft reeds in den vorigen wereldoorlog zijn reddingswerk per vliegtuig beoefend en is een veteraan in het zware eischen stellende beroep van Roode-Kruisvlieger.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 16