Foto's uit Brabant en Limburg 23 iWilEI MM De reetor der La- tijnsche echoot te Gemert, de Z. li. heer Alph. v. d. Acker vierde zijn zilve ren priesterschap. De Z.E. pater Hen- ricus Hesseling, va n deCisterciênseralnlij te Tegelen, viert op 24 Augustus zijn zilveren priester jubileum Z. H. Exc. mgr. dr. hemmens diende in dekapel van het missie huis te Stein het heilig priesterschap toe aan eenige paters-mis- sionarissen van het Heilig Hart. De bisschop te midden der wijdelingen. Twee broers voor het eerst aan 't altaar In de Sint Jacobsherk te 's-Hertogenbosch droegen de gebroeders P. en W. van Schalk hun eerste plechtige H. Mis op. De priesterbroeders verlaten met hun trotsche ouders en familie de kerk. Op 25 Augustus wordt de bekende kunstschilder, de heer P. Janssen te. Boxtel, 75 jaar. Het zal den kunstenaar dien dag wel mei aan belangstelling ontbreken. Wij reproduceeren hier een zijner fraaie landschappen. De Hommel bii Boxtel le Princenhage, bij Breda, werd het fraaie natuurtheater „Den Deijl" in gebruik genomen. De Schouwspeler» van 's-Gravenhage voerden, onder regie van Johan Boezer, als eerste stuk op „De schelmenstreken van Scapm". Rechts twee hoofdrolspelers in actie. Te Waalwijk had de begrafenis plaats van den heer J. Av. d. TT ens, die in de oorlogsdagen het leven verloor. Men is voornemens een gedenksteen Ie plaatsen op het graf van dezen Nederlander, vader van vier kindertjes. Te Boxtel vond de jaarlijksche II. Bloedprocessie plaats, die wegens de buitengewone omstandigheden moest worden uitgesteld. Het Allerheiligste in de processie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 23