i Mil f Een typisch voorbeeld van een foutieve opstelling bij dubbelspel. Bekle spelers op den voorgrond zijn op de linkerhelftmen kan duidelijk ziendat de tegenstander den bal zal slaan in het tijdelijk niet verdedigde rechtsche gedeelte. begrijpelijk zijn, als daarvoor een gewone, normale telling gebruikt werd, bijvoorbeeld 10, 11, 21, enz. Helaas is dat blijkbaar onmogelijk. Voor het eerste punt telt men „fifteen" (vijftien), voor 't tweede „thirty" (dertig), voor het derde, nee, niet vijfen veertig, maar volkomen onlogisch en onverklaarbaar „fourty" (veertig)! Maakt de speler, die „fourtv" heeft, nóg een winstpunt, dan heeft hij de eerste „game" gewonnen. Een „set" is gewonnen, wanneer een speler 6 games heeft, met dien verstande, dat het verschil met zijn tegenstander minstens twee games is. Een set kan dus zijn 60, 61, 62, 63 0f 64; is de stand echter 65, dan moet doorge speeld worden tot 7—5 of 8—6 of nog veel langer. Wij zagen wel eens een wedstrijd, waarbij de krach ten elkaar zoo weinig ontliepen, dat de set pas beslist was bij den stand 2018! Maar als de set afgeloopen is, dan is de wedstrijd nog niet klaar. Een dames-single (dames-enkelspel) duurt drie sets. Heeft een speelster echter twee sets achter elkaar gewonnen, dan hoeft de derde set niet meer gespeeld te worden. Een heerenwedstrijd duurt meestal vijf sets. De uit slag van den eindstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen Van Swol en Hughan luidde: 64, 46, 63, 16, 63. Om beurten wonnen zij dus een set, maar Van Swol won er drie, tegen Hughan twee. Had Van Swol de tweede set gewon nen, dan had de wedstrijd heel wat korter geduurd; de vierde en vijfde set zouden dan immers niet noodig zijn geweest! Als u dit alles hebt kun nen verwerken, voelt u wellicht den wensch op komen, wat meer van de prachtige tennissport te we ten. U moet zich dan niet tevreden stellen met het lezen van tennisbeschou- wingen, maar u moet eens een Zondagmiddag met mooi weer vrij houden voor een tenniswedstrijd. Dat is stellig geen verloren tijd; zeker niet als u er in het gezelschap van iemand naar toe gaat, die u nog een en ander over het spel kan uit leggen. U zult geboeid blij ven kijken; het snelle, ele gante spel zal uw volle aan dacht opei8chen en als de wedstrijd afgeloopen is, dan gelooven we zeker, dat u zóó enthousiast bent geworden, dat u nog eens terugkomt. Maar daarmee komt het gevaar van bederf! Want „publiek" heeft menige sport al geheel of gedeelte lijk bedorven. Nooit mag toegelaten worden dat de zuivere tennissfeer er door bedorven wordt! Er bestaat een ongeschreven „tennis-etiquette", waar ieder zich tot nog toe aan houdt, en die ook u moet kennen, als u van plan bent te gaan kijken. Onder geen enkele voorwaarde mag u hinder veroor zaken; dan alleen kan het spel geheel tot zijn recht komen. Een onrustig bewegend publiek is al buiten gewoon hinderlijk. Zoo zagen we bijvoorbeeld op een belangrijk tournooi Baanders een paar eenvoudige ballen missen, kennelijk doordat hij in zijn concen tratie gestoord werd door te rumoerig publiek. U moet niet vergeten, dat elke speler zijn volle aandacht moet hebben bij den snel heen en weer vliegenden bal. Iedere beweging van het publiek kan die aan dacht iets doen verflauwen en hem daardoor den slag doen missen. Daarom moet u ook nooit midden in een partij opstaan om naar een wedstrijd op de baan er naast te gaandaarvoor kunt u beter een paar mi nuten wachten tot de spelers van helft verwisselen. Midden in een lange rally zal u soips brillante staaltjes zien, maar toch moet u. niet applaudis- seeren. Daarmee moet u wachten tot een der spelers het punt heeft gescoord. Nu we het toch over applaus hebben: u begrijpt, dat het al héél onsportief is te applaudi8seeren bij een misslag, al bent u ook nog zoo blij, dat uw favoriet daardoor een punt ver krijgt Het is erg aardig van u als u weggerolde ballen wilt teruggeven. Doe dat echter nooit door ze midden onder het spel op de baan te gooien! Zoo zijn er nog massa's oogenschijnlijk onbelang rijke kleinigheden op te noemen, die u, als u zelf niet tennist, „overdreven nonsens" zult noemen. De goede spelers zullen het echter zeker begrijpen; zij hebben immers zelf vaak ondervonden hoe hinderlijk 'n luid gesprek of roepen naar een der spelers is. Aldus toegerust met kennis van de onmisbare etiquet te, hopen we dat u menig prettig uur op de baan zult doorbrengen. Maar. zelf spelen gaat er toch nog ver boven! Zoudt u, na het bekijken van bijgaande foto's, maar niet direct den knoop doorhakken? Neem wat tennislessen en geef u op voor een club! JULES KAMMEIJER. Ten slotte de smash, de meest spectaculaire tennisslag. Een hooge bal wordt zoo hard schuin naar beneden in de helft der tegenpartij geslagen, dat er vrijwel zeker een punt gemaakt wordt. Wordt de bal geslagen, nog vóór de grond geraakt is, dus zonder stuiten, dan spreekt men van volley. Op deze foto ziet men een fraaie backhand-volley, uitgevoerd door den Amerikaan Mac Neill. Een schitterende half-volley. Bij dezen slag wordt de bal genomen een fractie van een seconde na het stuiten. SB»®

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 27