EEN FRISCH KRAAGJE EEN NIEUWE JURK We maken zelf een BOORDENSACHET zen, door wat meer of minder st. op te zetten; ook de lengte kunnen we wijzigen. Voor het zakje zetten we 12 st. op en breien hierboven weer in ribbelpatroon. Aan het einde van de le tot en met de 8e naald zetten we er 1 st. bij op. Boven de 20 st., die we nu op de naald hebben, breien we 28 naalden zonder meerderen. Daarna breien we aan het begin van iedere volgende naald 2 st. te zamen, tot we 14 st. over hebben. Deze 14 st. kanten we dan bij de volgende naald in eens af. Met de blauwe wol borduren we nu de bloemmotieven, zooals de foto duidelijk laat zien. Ook draaien we van de blauwe wol 2 koordjes van ong. 40-45 cm en naaien deze aan het kraagje voor de sluiting. n\it aardige en tevens practische voorwerp zal als cadeautje een uit stekend figuur slaan en het leuke is, dat we het zelf gemakkelijk kunnen vervaardigen. Veel materiaal is er niet voor noodig. We moeten slechts hebben een stuk karton, een lap chintz of een ander fleurig en tegelijk stevig materiaal, wat voeringstof, zooals larnpekappen- zijde, kunstzijde, crêpe de chine of iets dergelijks, en tot slot een lap van flanel. Van het chintz, de voeringstof en het flanel knippen we nu drie lapjes, respec tievelijk van öl bij 29 cm, van 9 bij 10 cm en nog eens van 9 bij 10 cm. We maken er op attent, dat overal de naden extra bij moeten worden gerekend. Verder knippen we, echter alleen van het chintz, nog vier reepjes van 18 cm lengte en 4 cm breedte. Ook hier nemen we de naadjes extra. Alvorens we nu het sachet in elkaar gaan stikken, ronden we de hoekjes van de driedubbele lapjes eerst keurig af. Bij het in elkaar stikken leggen we flanel, voering en chintz zoo op elkaar dat de goede kanten van voering en chintz elkaar raken. De stukjes A-D en C-D blijven voorloopig open. De af stand tusschen deze punten bedraagt 10 cm. In dit middelste gedeelte wordt siiiiiiz:: Langzamerhand wordt het weer tijd, dat we onze najaarsgarderobe gaan verzorgen en hoe dikwijls gebeurt het dan niet, dat een jurkje, dat ons het vorig jaar toch heusch nog presentabel leek, er nu saai en onaan trekkelijk uitziet; we weten niet wat er aan mankeert, maar het geheel vraagt om verandering. Laten we het dan eens probeeren met zoo'n aardig kraagje met bijpassend zakje en, indien de jurk lange mouwen heeft, ook nog manchetjes. Het japonnetje van de foto was vervaardigd van korenblauwe stof; voor het kraagje namen we nu gele frotté-zijde en voor het borduurwerk een wol soort in de kleur van de stof. Het resultaat was werkelijk verrassend en het bewuste jurkje zal nu zeker niet als een verschoppeling behandeld worden. Wil men ook manchetjes breien, dan kan men hiervoor de beschrijving van het kraagje volgen; alleen moet men dan een minder aantal naalden breien. Ook het aangegeven aantal voor het kraagje kan gewijzigd worden, daar de halswijdte niet voor iedereen hetzelfde is. Benoodigdkedenong. 30 gram gele frottézijde, enkele draden korenblauwe wol met zijden draadje en 2 lange aluminium breinaalden met knop nr. 2. IJ et kraagje. We zetten 32 st..op en breien hierboven steeds in ribbelpatroon (alle naal den recht), terwijl we van iedere 3e naald slechts 22 st. breien en dan om- keeren (iedere 4e naald bestaat dus eveneens uit 22 st,.).Bij de 441e naald kanten we af. Vanzelfsprekend kunnen we dit kraagje zoo breed maken als we verkie-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 28