DE NIEUWE DIERGAARDE VAN ROTTERDAM Een eenig en leerzaam ontspanningsoord in Blijdorp U De kinderen vinden de zeeleeuwen zeer interessant in de nieuwe Diergaarde. Dicht bij wat eens Rotterdams centrum kon worden genoemd, is een wijk, tusschen 't noor delijk en westelijk stadsdeel, dat den blijden naam van Blijdorp bezit. Deze nieuwe wijk telt vele fraaie woningen, ver deeld in ruime, dikwijls boombeplante straten. Maar ook zijn er sierlijke singels, met blinkend water, waarin witte eendjes zwemmen, met zonnige gazons en kleurrijke bloemenperken, als reuzen- boeketten Kerkjes met sierlijk lijnenspel vindt men er en fleu rige, drukke winkelwijken en 'n uitgebreid park, vol jong hout, bloemen en groen. Straks komen er op de open plaatsen van Blijdorp vele noodwinkels, -café's en -restaurants, die, te zamen, zullen lijken op een per manente kermis of op een gouddelversdorp in de wild-west. Van één kostelijke instelling in Blijdorp spraken we nog niet, we bewaarden dit voor het laatst: Lest best! Deze kostelijke instelling voor heel de stad, ja, voor gewest en zelfs land is: De nieuwe Diergaarde. Zij werd gebouwd en aangelegd naar het ontwerp van den bekenden Nederlandschen architect ir. S. van Ravesteyn, die een kunstzinnig bouwmeester mag heeten. Ofschoon deze architect, als wij 't wel hebben, ook een tijd lang behoorde tot de él te zakelijke De heer Hagenbeek jr., thans als employé aan de Rotterdamsche Diergaarde verbonden, is bezig mei de opvoedingvan olifanten en ijsberen. De bruine beertjes bezitten een ruim verblijf, waar zij naar hartelust kunnen spelen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 4