Verstopping? Overtollig vel? Aambeien? Onzuivere huid? Onzuiver bloed? Stofwisselingzouf Dr. Schieffer's Crème de Liqueur blokjes. DROSTE BONBONS I 19 Het betrouwbaar werkende middel is Dr. Schieffer's Stofwlsselingzout. Men bereide hiervan zelf een ge neeskrachtig water, dat de inwen dige organen doorspoelt, bloed en darmstelsel van stofwisseling slakken zuivert, de spijsverterings organen tot normalen arbeid op wekt en ook groote verlichting van rheumatische pijnen verschaft. Een langdurige kuur met het van Dr. Schieffer's Stofwlsselingzout be reide geneeskrachtige water is een weldaad voor het geheele orga nisme. Men gevoelt zich vrijer en gezonder. Is in alle apotheken en drogis terijen te verkrijgen. Origineele flacon Fl. 1.05 dubbele flacon Fl. 1.75 Heerlijke likeur-crême, in Droste's pittige choco lade gevat. Vijf verschil lende likeursmaken in vijf kleuren stanniool. Prijs 35 et. per ons. ALTIJD WELKOM.' jij je verdienstelijk maakte door onschul dige meisjes te rooven, had ik mijn gewonen post in de Jan Luyckeustraat betrokken en ik zag onder anderen Emmv, het dienstmeisje, naar buiten komen met een pak onder haar arm. Ik had toen al kennis met haar gemaakt, naar wederzijdseh genoegen,en ik besloot een eindje met haar mee te loopen. Mijn post bleef zoolang onbezetdat was een nadeel, mijn waarde, daarom zou ik juist zoo graag met jou samengewerkt hebben. Maar enfin, ik liep met haar mee en praatte wat met haar, gek scherend, en bood haar aan dat pak voor haar te dragen, en toen was het niet moeilijk om te zien, dat het een aange- teekend expres-pakket was van oom Jurriaan, geadresseerd aart een zekeren Verhoef in Haarlem, dat Emmy nu uaar het postkantoor in de Hobbema- straat moest brengen." Ik was opgesprongen en liep, terwijl hij zat te vertellen, onrustig door mijn atelier heen en weer. „Het schijnt," merkte hij op, „dat het je wel belang inboezemt." „Ja, ja," jachtte ik. „En verder?" „Verder?" herhaalde hij. „Ik heb tut Emmy losgekregen, dat er een oud schilderij in het pak zat. Ik hoopte van jou meer te hooren, want jij interesseer de je toch voor oude doeken? Ik heb ten minste van de familie gehoord, dat je overal geld wilde leenen om een antiek doekje te koopen. De vraag is, waar dat stuk vandaan kwam. Voor zoover ik weet, heeft oom Jurriaan geen schilde rijen in zijn kamer hangen. Volgens Emmy zijn tien van zijn achttien koffers ongeopend weggezet; de andere acht heeft zij helpen uitpakken en er is géén antiek schilderij uit gekomen. Maar ik dacht zoo, dat jij liefhebberde in die dingen en dat je op nogal goeden voet verkeerde met oom Jurriaan, zoodat je er misschien meer van wist. Ik hoopte, om precies te zijn, dat jij me nadere inlichtingen zou kunnen geven als dat niet zoo ishet spijt me natuur lijk, dat ik je opgehouden heb. „Blijf zitten!" beet ik hem toe. „Hoe zag dat ding er uit?" „Dat schilderij? Vraag me niet te veel, mijn vriend, ik heb het niet zelf gezien en Emmy's omschrijving was nogal vaag. Ze vertelde mijdat het iets was van een scheepje op het water met land er bij." „Een riviergezicht," knikte ik en ik had een gevoel alsof er een lift snel van mijn hoofd naar mijn buik daalde. „Wel?" vroeg hij. „Breng ik je op een gedachte?" „Ja," zei ik. „Je brengt me op een merkwaardige gedachte. Heel. heel merkwaardig." „Het lijkt me. „Zeg eens," viel ik hem in de rede, „jij hebt daar den heelen Zaterdag staan gluren. Heb je ook boodschappen jongens zien komen?" „Neen. Niets gezien. Of hij zou ge weest moeten zijn terwijl ik met Emmy wandelde." „Wanneer kreeg Emmy dat schilderij te zien?" „Even voordat zij het weg moest brengen de secretaresse riep haar binnen en vroeg om karton en pak papier. Toen zag ze het op tafel liggen." „Maar hóé is het er gekomen?" „Dat kwam ik juist aan jou vragen." „Heb je Dries Putter aan zien bellen „Neen." „Is oom Jurriaan uit geweest?" „Neen." „Laat eens kijken," zei ik. „Dries is er niet zelf geweest, oom Jurriaan is niet uit geweest, er is geen boodschappen jongen gekomen.... maar die secreta resse?" „Die is een straatje omgegaan, om de wandelende worst uit te laten." „Hoe laat?" „Vier uur een uur nadat jij weg was." „En toen ze terugkwam?" „Wel toen had de wandelende worst haar behoeften gedaan, denk ik. En dat had maar liefst drie kwartier in beslag genomen; in dien tusschentijd was Henrietta geweest om bloemetjes te brengen, en. laat eens kijken.. en ze had een pakje bij zich.. „Wie Henrietta?" hijgde ik. „Nee de secretaresse." „Wat voor een pakje?" „Leeüjk, slecht ingepakt. Plat, recht hoekig. „Had daar," vroeg ik nadrukkelijk, „een schilderij in kunnen zitten?" Hij trok zijn wenkbrauwen op. „Nóg een schilderij Wel nu je het me vraagt.. ja, er had best een schilderij in kunnen zitten." „Is dat nog weer het huis uitgegaan?" „Niet dat ik weet. Of misschien. Solomon is 's avonds nog met den auto weg geweest. „Lang?" „Hij reed om half elf weg. Toen ik een uur later mijn post verliet, was hij nog niet terug. Wil je nog meer weten?" „Nee, dank je." „Dan stel ik je voor," zei hij gul, „dat jij me nu precies vertelt hoe het met die schilderijen zit." „Waarom zou ik?" vroeg ik bot. „Omdat ik het tóch te weten kom. Ik weet al tamelijk veel, vergeet dat niet, mijn waarde; en ik veronderstel, na wat je me gevraagd hebt, dat een kort gesprekje met Dries Putter wel voldoende zal zijn om achter de rest te komen. Heeft oom Jurriaan je in de luren gelegd?" Dat was waarschijnlijk waar, ik kon zonder bezwaar spreken. „Het is heel eenvoudig," zei ik dus. „Ik wist een paar mooie antieke schil derijen te koop. De eenige, die daarvan op de hoogte was, was Di'ies Putter. Toen ik de fondsen had om het eerste schilderij te koopen en er om kwam, had iemand het twee minuten van te voren door een boodschappenjongen weg laten halen. Het tweede ontdekte ik denzelfden dag, en dat werd op dezelfde vreemde manier gekocht, ter wijl ik met Solomon in Den Haag was. Gisteravond werd het me duidelijk, dat het Di'ies was, die me op die manier onder mijn duiven had geschoten. Dat is alles." „Wel wel wel, wel wel," zei hij. „Waarde neef, dat is zéér interessant. Ik durf zeggen, mijn beste, dat dit aspecten oplevert. Ikehen hij was weg! Ik was te verbluft om hem na te loopenik sloot de deur en ging zitten om tot kalmte te komen. Ik wilde eens rustig overpeinzen, wat me te doen stond. Ik was erg kwaad op oom Jurriaan, maar denken kon ik niet goed. Ik merkte, dat ik al bijna weer vergeten was, wat ik met den danseur had besproken; ik merkte, dat oom Jurriaan me niets kon schelen en dat alle an tieke schilderijen van de wereld me koud lieten. Er was iets anders een doffe, wroetende pijn, een verlangen, waarvan ik nu wist dat het nooit gestild zou worden. Ik verlangde naar iets, dat voor mij verloren was gegaan nog voor dat ik het ooit had kunnen benaderen.... naar een gezicht, dat ik nooit had gezien zooals het werkelijk was. en ook nooit zou zien. Vervolg op blz. 22 Een kil windje, zónder schade! HêdaarSchipper!!" ,Doet net, of hij niets hoort „Als ik nu geen kou vatweet ik het niet... het zweet loopt me langs m'n hoofd en er staat hier een kil windje „Kom kom, ik heb Wybertjes bij me en dan oaf je geen kou." Wind of regen, Wybert-tablet- ten houden de verkoudheid tegen. I Alleen in origineele blauwe doozen a 25, 35 en 60 cent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 19