BURGEMEESTER E. J. VA1V LANSCHOT VIJFENZESTIG JAAR Bij den populair en burgemeester van Den Bosch 23 De burgemeester (in rol ornaat/ spreekt. Op 16 September aanstaande wordt de burge meester van 's-Hertogenbosch, mr. F. J. van Lanschot, vijfenzestig jaar. Dit feit was voor onze redactie aanleiding om den populairen magistraat een bezoek te brengen. Als steeds ontving de burge meester ons uiterst vriendelijk. Het is altijd een genoegen, met deze opgewekte en vitale persoon lijkheid een onderhoud te mogen hebben. „Burgemeester, we kwamen naar aanleiding van uw vijfenzestigsten verjaardag, die immers binnenkort zal plaatshebben?" Al heel wat keeren heeft burge meester van Lanschot, in zijn 23- jarige ambts periode, door deze deur het Raadhuis betreden. De burgemeester brengt het gesprek echter mees terlijk op een ander onderwerp. Liever spreekt hij over zijn beminde stad dan over zichzelf. Met lichten trots wijst hij er op, dat 't met Den Bosch als handelsplaats steeds in stijgende lijn gaat. En hij vertelt, hoe de boertjes uit den omtrek zich het eerst herstelden, na de oorlogsdagen. Aldra kwamen ze weer met hun mandjes eieren en hun schreeuwende varkentjes naar de markt. In dit verband stippen we even de veemarkthallen aan, het „troetelkind" van den burgemeester, die nog onlangs een uitbreiding on dergingen. Zelf spreekt hij nog met zichtbare voldoening over het grootsche werk der op hooging, ten behoeve van den nieuwbouw, waarvoor men tweeënhalf millioen steenen aanwendde van klei uit de Maas. Zoo zijn er meer feiten aan te wijzen tijdens het drieëntwintig jarig burgemeesterschap van mr. van Lan schot, waarover hijzelf en alle inwoners te recht verheugd kunnen zijn. De burgemeester leidt met vaste hand. Destijds vond zijn herbenoeming plaats, offi cieel tot September 1941. Wij kunnen ons echter vooralsnog Den Bosch niet indenken zonder burgemeester van Lanschot. Zijn sterke liefde voor zijn stad, zijn groote opgewektheid, zijn optimisme en schrander heid zijn factoren, welke men niet dikwijls in één persoon aantreft en die veel vermogen te bereiken. Wij scheidden na een interessant onder houd van den burgemeester, hem inet zijn stad van harte veel geluk toewenschend. H. Burgemeester van Lanschot staande bij het beeld van zijn voorganger, den E.A. heer van der Does de Willebois, die voor eenige jaren op hoogen leeftijd stierf. UIT HET LEVEN VAN DEN BURGEMEESTER De burgemeester expliceert dikwijls zelj de schoonheden van de Bossche kathedraal, waar voor hem geen moeite te veel is. hl r. van Lanschot als actief brandweerman. De beschermer der Veeltallen, bij een jraai exemplaar. De E.A. heer mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van s-llertogenboschdie 10 September 06 jaar wor<U, vóór zijn bureau in de burgemeesterskamer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 23