Vasenol POE Solvolifh Verduisteren zonder zorg geheimzinnige DRAAGBAAR LICHT EN EEN L1CH TEILANDJE truc LET POEDER Tandsteen doet geen pijn maar tandsteen is gevaarlijk. N. V. SOLVOLITH COMPANY AMSTERDAM 29 ii Aangenomen mag worden, dat thans alle huizen behoorlijk afgeschermd zijn, zoodat wij 's nachts zonder bezwaar in de kamers verkeeren kunnen. Wij heb ben hier en daar een lichtje branden en een zaklantaarn gereed liggen, maar aan de noodzaak óók licht te hebben op een plaats waarop wij nu niét re kenen, daaraan hebben wij niet ge dacht en zeker daarvoor geen maat regelen genomen. Laten we aannemen, oat we plotseling licht noodig hebben bij een wieg, bij een ziekbed, in een kast en daarbij een zaklantaarn of kaars of lucifers niet kunnen gebruiken of niet kunnen vast houden, omdat wij onze beide handen noodig hebben. Dit eerste is b.v. het geval voor een kast met witte goederen. Een klein lichtje kan door een stapel helderwit goed zoodanig weerkaatst worden, dat het tóch naar buiten uit straalt. Wij zouden voor zulke gevallen natuurlijk een electrische looplamp ge reed kunnen zetten of 'n stormlantaarn, doch volkomen begrijpelijk overi gens in slechts weinig huizen zijn deze aanwezig. Daarom dóen wij beter 'n lichtbron te maken, die steeds en altijd dienst kan doen, zelfs wanneer de toevoer van eleetriciteit of gas gestoord is. Neem een kistje, dat niet grooter of steviger behoeft te zijn dan 'n kistje, dat voor zuidvruchten wordt gebruikt. Maak op een der korte zijden, we zouden kunnen zeggen den bovenkant, een flinken handgreep van ijzer of leer voor enkele centen in 'n ijzerhandel te koop waardoor het ding gemak kelijk te verzetten is, zonder dat wij het risico loopen, dat bij onvoorzichtig lianteeren de inhoud door elkaar ge smeten wordt. Op den bodem, dus op den naar beneden gerichten korten kant, plaatsen wij een kaarskandelaar, doch zetten dezen met latjes of ijzer- draad zóó vast, dat wegglijden of uit vallen beslist onmogelijk is, ook wan neer het licht in draf gedragen wordt. Timmer een paar latjes op de zijkanten van 't kistje, waardoor u vakjes krijgt, waarin kaarsen, lucifers enz. geborgen kunnen worden en spijker een asbest- plaatje, waartoe een gewoon keuken- asbestplaatje meer dan voldoende is, tegen de bovenzijde, zoodat het hout of het papier, dat u aan den binnen kant plakte niet kan gaan schroeien. Dit licht kunt u overal in de kanier plaatsen, bij een ledikant, voor een kast, of waar ook, mits u er voor zorgt, dat de rug van het kistje naar het ven ster of wanneer er twee vensters zijn, naar het midden tusschen deze beide vensters gekeerd is, zoodat elke moge lijkheid van lichtuitstraling uitgesloten is. Zorg verder er voor, dat u in uw huis een lichteilandje bezit. Het is goed de keuken, de huiskamer of zelfs het toilet te verduisteren, doch u moet ook er voor zorgen, dat kinderen, die des nachts opstaan en naar het toilet wil len of in schrik de slaapkamer der ouders opzoeken, dit zouder gevaar kun nen doen en niet alleen zonder gevaar voor henzelf, doch ook zonder de kans te loopen, met een der verduisterings voorschriften in conflict te komen. Het klinkt overdreven, de raampjes boven binnengangdeuren te verduisteren, doch tóch zal dit u dikwijls veel gemak op leveren. In mijn eigen huis loopt de weg naar het toilet door een lange gang, een binnengang, waarop welis waar een aantal deuren uitkomt, doch die geen verbinding heeft met de bui tenlucht, zelfs nergens de buitenmuren raakt. Tóch kon ik in die gang des nachts geen licht opsteken, omdat bo ven alle deuren 'n venster aangebracht is en het licht dóór deze vensters via de daarachter gelegen kamers naar bui ten uitstraalde. Met een paar stukjes verduisteringspapier en een doosje pu naises werden de kleine vensters ver duisterd, waarvan, omdat het meeren- deel der deuren overdag openstaat, dan niet de minste last ondervonden wordt, 's Nachts echter kan iemand uit welke kamer hij ook komt, 't licht in de gang hoog laten branden en zijn weg naar het toilet of naar een andere kamer zoeken, zonder dat eenig licht naar buiten uitstraalt. Hetzelfde geschiedde op het toilet. Door het raampje met een blad donker papier af te schermen was een volledige verduistering verkregen, althans wan neer eraan gedacht werd, het raampje 's nachts te sluiten. Overdag echter was de kleine ruimte door deze afscherming té donker geworden, het papier wilde ik niet afnemen om het verduisteren niet na eenigen tijd te vergeten, zoodat wij het euvel verholpen hebben door den scharnierarm, waardoor het raampje eerst slechts ruim een handbreedte ge opend kon worden, af te schroeven en dezen door een eenvoudig koordje te vervangen. Nu kan het raampje heele- maal opengeklapt worden, zoodat er overdag volop licht is, terwijl er geen kans is 's avonds het verduisteren te vergeten. Schenk dezelfde aandacht aan trap- ramen, halraampjes en dergelijke, om dat dikwijls 's nachts van de trap ge bruik gemaakt moet worden en vooral kinderen, die slaperig zijn en misschien wakker geschrikt worden, zeker niet aan het verbod zullen denken en het licht aandraaien, met alle onaange naamheden, welke daarvan het gevolg kunnen zijn. Geef ook uw attentie aan voordeur ruitjes, portiekraampjes, kelders, dak ramen en luchtkokers. Mij is 't geval bekend van iemand, die 'n hooge boete kreeg, omdat hij vergat het boven licht van een zolderkamer te verduis teren, hoewel deze kamer niet bewoond, zelfs practisck niet gebruikt werd. Een paar maal echter werd 's nachts het licht in de gang onder de trap ont stoken, welk licht, waaraan niemand dacht, via de trap en de openstaande zolderkamerdeur door het zolderboven raam fel naar buiten uitstraalde. De autoriteiten erkenden de mogelijk heid, dat de bewoner van het huis vol komen te goeder trouw was, maar moch ten daarmee natuurlijk geen rekening houden. Houdt u wél met alle moge lijkheden rekening en voorkomt u liever alle moeilijkheden. De kosten zijn gering en dikwijls is in een half uur werk heel het huis afdoende voor zien. J. P. S. Houdt L' het \oor mogelijk, dat er met \ele vrouwen dagelijks precies hetzelfde gesdiiedt, als wij li met deze afbeelding toonen? Deze vrouwen doen bij haar dagelijksthe sdioonheidsverzorglng niets anders, dan het hoofd van den romp scheiden. Zij verkeeren In de meening, dat het voldoende is het gezicht te verzorgen om jong te blijven. Maar het gezicht kan dan alleen jong blijven, wanneer ook het geheele lichaam jong gehouden wordt! Wanneer b. v. het huidweefsel der borst te lijden heeft van een minder-goede bloedcirculatie, dan doet zich hetzelfde euvel bij de gezidvtshuid voor. Eerst zoodra de geheele lidtaamshuid systematisch verzorgd wordt, kan de heele mensch en dus ook het gezicht jong blijven. Tot deze systematische verzorging der lichaamshuid be hoort de dagelijksche bepoedering met V asenol, omdat op die wijze de bloedcirculatie bevorderd wordt en den cellen nieuwe voedingsstoffen toegevoerd worden. Daardoor wordt het huidweefsel weer elastisch. De heele mensch voelt zidi frisscher en ziet er jonger uit! Tussrfien de tandenop onbereikbare plaatsen en speciaal aan de achterzijde van de tanden zet zich het tandsteen af. Eerst is het een weehe substantie, die echter langzamerhand harder wordt en het tandvleesrfi tot ontsteking brengt. 13e gevreesde ,zakken* ontstaan en het tandsteen gaat voort zich op den tand- hals vast te zetten. De steeds verdergaande ontsteking van het tandrleesch leidt tot het gaan loszitten en ten slotte tot het uitvallen van de tanden, tenzij bijtijds voor de verwijdering van dien gevaarlijken vijand van het gebit wordt gezorgd. Verzorg Uw tanden met Solvolith, de eenige tandpasta, die het natuurlijke Karlsbader bronzout bevat, het bekende afweermiddel tegen tandsteen. Solvolith, extra zacht en een ware weldaad voor gevoelig tandvleesrh, is het ideale middel voor de dagelijksche mondverzorging en wordt door roohers gebruikt ter ver wijdering en voorkoming van nieotine-aanslag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 29