TROUWERIJEN ZONDER PRAAL J 30 Hoewel er hier en daar ondernemende lieden zijn, die de oude trouwkoetsjes voldoende opgekalefaterd hebben dat ze de tijdelijk op blokken gezette auto's kunnen vervangen, hoewel er in verschillende plaatsen zelfs weer een beperkt aantal taxi's rijdt, is en blijft het toch een riskant ondernemen om bij het kiezen van de huwelijks- garderobe al te zeer te steunen op deze, de bruid tegen weer en wind beschermende, vervoermiddelen. De oorlogsbruid immers loopt alle mogelijke kans, dat zij den beslissenden weg naar het stadhuis te voet, per tram, fiets en misschien zelfs per wankel bootje zal moeten afleggen, zoodat zij wel degelijk rekening te houden heeft met de weersom standigheden. Het meest ideale toilet om den grooten stap te wagen is dan ook het gekleede complet. Een zijden jurkje, dat geschikt is om den ver deren dag tijdens eventueel gezellig samenzijn te dragen, en daarop een lange bijpassende mantel. Ook de wat minder plechtige pakjes, die be staan uit een jurk met daarop een kort jasje, komen in aanmerking. Naast 'pastelkleuren zijn het dit seizoen vooral een mooi meeuwen grijs en zandkleur, die voor dit doel geschikt zijn. Wat betreft den altijd correcten tailleur, zoo is deze eigen lijk alleen geschikt voor bruid jes, die niet voornemens zijn om den verderen dag in feestelijken kring door te brengen. Of ze zouden zich na de plechtigheid moeten willen verkleeden in een gezellig zomer jurkje. De rok en blouse van een tailleur doen het in elk geval niet aan den feestdisch. Wat betreft het zomersche feest gewaad van zijde of organdi, het gaat daarmee als met het bruidstoiletde lange rokken kunnen bij slecht weer een onoverkomelijken hinderpaal vormen. Ten slotte het enkele japonnetje. Hiertegen valt niet veel in te bren gen, mits men rekening houdt met de mogelijkheid, dat het kan regenen of dat het te koud kan zijn om zonder mantel te loopen. In dat geval zal echter iemand uit het gevolg met genoegen bij stadhuis of kerk den beschermenden mantel in ontvangst willen nemen. Zoowel een zomersche hoed met breeden rand als een toque of tulband met afhangende voile vormen een waardi ge bekroning van het geheel. Wat betreft het bruidsbouquet, zoo is het een vergissing te denken, dat men dit bij gebrek aan een officieel bruidstoilet niet in het wit neemt. Wel wordt het in dit geval over het algemeen kleiner genomen en laat men de vele afhangende lintjes achterwege. Wat betreft den bruidsstoet, zoo past deze zich bij het toilet van de bruid aan. Het zou van slechten smaak getuigen om met een lange gekleede japon te verschijnen als de bruid een kort complet of ander niet officieel toilet draagt. Voor den bruidegom blijft het zwarte jacquet met gestreepte pantalon, grijs vest, grijs plastron en grijze handschoenen plus een hoogen hoed de aange wezen dracht. Is men niet in het bezit van deze officieele kleedij en wenscht men niet tot aanschaf ervan over te gaan, dan komt het semi-officieele zwarte colbert het eerst in aanmerking en anders in elk geval toch een gewoon donker pak. Het ver schijnen in min of meer sportieve dracht zou van slechten smaak getuigen. De stijve bolhoed kan den hoogen hoed het beste vervangen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30