I l0S»bu^en Van het terras van 't Erasmus- restaurant ziet men 'f zich herstellende verkeer. De karakteristieke trappen van de nieuwe flat. café-restaurant met dakterras. Voorts bevindt zich onder het over- bouwde gedeelte 'n rijwielbergplaats, tevens schuilkelder. Het gebouw, dat geheel in gewapend beton werd opge trokken, is voorzien van geluiddempen de vloer en plafond- constructies. twee snelloopende liften, 'n noodverlichting, brandleiding, enz., terwijl aan den zuidgevel brand trappen zijn aan gebracht. De ramen aan zuid- en westgevel zijn voorzien van ingebouwde zonne schermen, zoodat zij geheel aan het oog kunnen worden onttrokken. In totaal werden voor den bouw honderd vijf entwin - tig betonpalen ge slagen, ,varieerend van veertig tot vijfenzeventig ton draagvermogen per paal. Op 15 September j.l. wapperde de vlag van het ge bouw, ten teeken, dat het hoogste punt was hereikt. Bijna tweehon derdduizend stuks grijs de steenen zijn in den gevel verwerkt. Na de stagnatie door de vorstperi ode kwam 10 Mei! Het gebouw bleef gespaard, er werd echter voor f 5000 glasschade aangericht. We plaatsen hier nu de foto's van de Erasmusflat, die onge twijfeld met belangstelling zullen worden gadegeslagen. In de toekomst zal de flat wel worden omgeven met andere, daar in het nieuwe centrum van Rotterdam veel hooge gebouwen mogen worden verwacht. H. In de maand Juni werd de flat reeds gedeeltelijk betrokken en nu zijn er achttien groote kantoren in gevestigd, met al het leven en beweeg, die zij van zelfsprekend meebrengen. Niet onvermeld mag blij ven het, met de flat ver bonden, Erasmus-restau rant, waar de heer Van Weizen, de bekende gérant van „Tivoli", den schep- ter voert. Het flatgebouw omvat honderd lokalen en spreek kamers, terwijl er verder in onder zijn gebracht een bankafdeeling met Huis inrichting, conciërgewoning en in den bijbouw een reis bureau en het genoemde

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 3