DE M1DDELBERGSCHE NOODWINKEES Voor de Walchersehe boerin heeft de Middelburgsche marktdag maar En ook de boer zelf is minder onverschillig dan hij wel toegeven wil voor de lokkende halve bet eekenis, wanneer er geen winkels en etalages te bezichtigen uit stallingen, die hij de laatste maanden had gemist, en te keuren zijn. De Dam heeft tijdelijk wat van zijn oude plechtstatigheid verlorenmaar er nieuw leren en vertier voor in de plaats gekregen. Het dagelijksch bestuur der gemeente, afgevaardigden van de Kamer van Koophandel en de putaties van middenstandsvereenigingen bezochten op den openingsdag eiken noodwinkel, dien gemeente en particulieren in deze maanden hebben gesticht. Geen week en geen dag hebben de Middelbur gers bij de pakken neergezeten na de ramp, die hun stad den zeventienden Mei zoo wreed getroffen heeft. Na enkele weken al stonden er in plaats van sommige verwoeste zakenpanden han dige noodwinkels. En thans heeft enkele weken geleden de gemeente den gedupeerden middenstan ders ruim zestig noodwinkels ter beschikking ge steld, over verschillende stadsdeelen verspreid, alle practisch ingedeeld en frisch en fleurig van aan zien. Zoo kan steeds regelmatiger het dagelijksch leven van Middelburg zijn ouden gang weer gaan. Maar dit is, zooals burgemeester van Walré de Bordes het noemt, pas de eerste phase van den wederopbouw. Maar als met even groote voortva rendheid en onderlinge behulpzaam heid straks de Middelburgsche en de landelijke autoriteiten aan den algeheelen opbouw van Zeelands hoofdstad zullen kunnen beginnen, dan behoeven we waarlijk Middel de Iburgs toekomst niet donker in te zien. De stille stadsstraten, waar de noodwinkels werden opgericht, hebben er heel wat gezelligheid bij gewonnen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 10