OP STAP ZONDER TEXTIELKAART! Wat we allemaal nog zonder punten kunnen krijgen 30 F"1 r zijn ondernemende winkeliers, die étalages brengen met een verzameling fraai uitgedoste poppen, welke geheel gekleed werden zonder dat het ook maar één punt van de kostbare textiel- kaart gekost heeft. Noch voor ondergoed, noch voor bovenkleeding. Die uitrusting vormt een vernuftig samenraapsel van alles wat nog vrij is, maar van den anderen kant wordt hier een kunstje geleverd, dat in de praktijk niet heelemaal opgaat, vooral niet nu het tegen den herfst loopt. Men toont ons vrouwen, gekleed in aantrekkelijke complets van zuivere zijde, een jurk van shantung, een fraai avondtoilet van georgette. Vrouwen met een vlotte bontcape over de schouders of gestoken in een coquet driekwart jasje van een of ander dierenvel. Ze zijn voorzien van onder goed en kousen van zuivere zijde, een corset en een bustenhouder, die ook al vrij zijn, en een paar van die „zomerschoenen", die zonder het min ste bezwaar nog in lengte van dagen doorge dragen kunnen worden. Theorie en praktijk! Zelfs al zouden we in het gelukkig bezit zijn van een behoorlijken wintermantel, toch kleeden we ons immers niet altijd in zuivere zijde. Hoewel. dit materiaal over het algemeen meer warmte geeft dan men wel zou denken en men er desgewenscht toch zoo'n straksluitende onder- Voor zuivere zijde en lamé worden geen punten gevraagd, wat een uitkomst beteekent voor het gekleede middagjurkje. blouse, die iedereen nog wel in een vergeten hoekje heeft liggen, onder kan dragen. Artikelen, die nog geheel vrij zijn, en andere, die vrij laag gewaardeerd worden en dus niet al te hooge eischen stellen aan ons puntenbezit, mogen we wel eens nader bekijken. Van niet te onderschatten belang is de omstandig heid, dat gummi, doch vooral gegummeerde regen mantels vrij zijn. Ook hierom, dat er zulke aller aardigste exemplaren onder zijn, die met succes een herfstjas kunnen vervangen: swaggers met een wol effect in Schotsche ruitensatijnstrepeneffen linnen- weefsels, waarvan vooral wit vanwege de verduiste ring opgeld doet. Deze regenmantels geven inderdaad niet veel warmte, maar doen het bijvoorbeeld aller aardigst op een mantelpakje, dat in vele gevallen al wat verflenst zal zijn. Over het bezwaar van die on- Kant blijjt vrij en kan ook uitstekend dienst doen als bovenstuk bij een te kleine coupon. aangename gummilucht zal men dit seizoen moeten heenstappen ter wille van de door ons vrouwen zoo begeerde variatie in de garderobe, die in ons punten- tijdperk niet gemakkelijk te bereiken is. Zijn zuiver zijden kousen vrij, dit biedt toch nog geenszins uitkomst voor degenen, die op dat gebied slecht voorzien zijn en begrijpelijkerwijze ervoor terug schrikken, er te veel punten voor te offeren. De bepa ling, dat kniekousen vrij zijn, kan haar te hulp komen. Niet, dat wij ook maar eenigszins debet zouden willen zijn aan het weinig verheffend gezicht van met bloote knieën tegen den wind optornen van fietsende vrouwen, maar als men zoo'n paar driekwart kou sen nu neemt in precies dezelfde tint als de op vele plaatsen gerepareerde oude exemplaren, dan kan men ze er met succes overheen dragen. Het verdient in dit geval echter wel aanbeveling, een ondoorzichtig weefsel te nemen. Het spreekt bovendien vanzelf, dat degehen, die op deze manier de schande willen be dekken, nóch te korte rokken nóch te korte kniekousen mogen nemen, daar de mystificatie anders direct opvalt. Voor degenen, die geen lust hebben om zesen dertig punten af te staan voor het gekleede middag japonnetje, dat ze tegen den winter noodig hebben, is het een uitkomst, daf naast zuivere zi jde en kant óók Hoeden, van welk materiaal ook, kunnen we zonder eenige beperking koopen. velours chiffon vrij is. Wie niet sterk is, moet slim zijn en daarom zal menigeen, die een nieuwe wollen jurk wil maken, zelf het pun tental drukken door bijvoorbeeldeen bovenstuk te maken uit een vrije coupon, welke ten hoog ste negentig centimeter mag meten. Als het op winkelen zonder punten aankomt, zullen het vooral de hoedenzaken zijn, die zich in de algemeene belangstelling kunnen ver heugen. Vilthoeden en hoeden van fluweel en het zoo flatteuze velours en ander wintersch materiaal vallen gelukkig ook nog buiten de distributie. Overleg ten aanzien van het te besteden aantal punten, plus een flinke dosis vinding rijkheid inzake materiaal dat nog vrij is, kun nen ons een heel eind op streek helpen. Voor een nachtponnetje van zuivere zijde, dus ook toile de soie en shantung, die ijzersterk zijn en htm geld dubbel en dwars opbrengen, worden geenpunten afgetrokken. Voor een nachtpon netje van kunstzijde echter 14 en voor een wollen nachtgewaad en ook katoen 22 punten, wat een heele bres in ons puntenbezit beteekent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30