Solvolifh OMRIJDEN! BONBONS 35ci?»7 De tand zelf is gezond, maar hij "werd het slachtoffer van het tandsteen. 11 door Mark Hellinger Men beweert u zult 't ook wel eens gehoord hebben dat er in geen straat ter wereld een druk ker verkeer is dan in de Vijfde Avenue te New York. 't Heeft in ieder geval geen zin, er over te twisten. Verondersteld dus, dat iemand tegen u zei„Ik wil met je wedden om duizend dollar, dat ik op een willekeurig punt van de Vijfde Avenue 't verkeer een heelen dag stop kan zetten" wat doet u dan? Eén van tweeënu loopt hard weg, vóór hij handtastelijk wordt, óf u zegt: „Dat doen we broer!" vóór die mooie kans, om geld te verdienen, u ontglipt. Geld verdienen. Jawel mooie kans voor dien ónderwant 't kunstje is eens gelukt, dus 't kan wéér lukken. De meneer, die me deze geschiedenis heeft verteld, wou me ergens heen brengen, waar de feiten officieel staan geboek staafd. Ik heb voor de eer bedankt, op dezen grond: ik kan er onmogelijk aan beginnen, al mijn verhalen van getuigen verklaringen te voorzien. Dus hier hebt u 't verhaal zonder verwijzingen naar documenten. Twee jongelieeren van aanzienlijken maatschappelijken stand zaten in een sjiek café, met twee jongedames van even eleganten rang. Zij spraken gevieren over vele dingen, èn hoe zooiets komt, weet niemandzij raakten aan 't praten over het verkeer op de Vijfde Avenue. „Ik wou, dat ik groote daden kon doen," zei de eene dame. „Iets echt gróóts bedoel ik. Ik wou, dat ik de macht had, om andere menschen in draf te zet ten, of ze stil te houden, als 't gedraaf me verveelde. Kunnen jullie me volgen, lui, of strooi ik de paarlen van mijn ver nuft voor doovemansdeur?" Haar bewonderaar oud vieren twintig, en o zoo beu van alles maakte een einde aan zijn achtste glaasje peper munt en keek traag op. „Ik snap je, schat. Ik kan je altijd volgen al jaren lang. Je hebt 't over een innerlijken drang als 't ten minste geen fout in je spijsvertering is. We hadden 't over het verkeer op de Vijfde Avenue, hoe gek 't ook lijke. En toen slaakte je den kreet, dat je graag eens andere menschen zou laten stoppen en starten. Met andere woorden, je wou dat je groot genoeg was, om 't verkeer op de Vijfde Avenue te beheerschen. Raak of mis?" „Raak," zei het meisje. „Je slaat den kop op den spijker. Maar jij maakt gek heid, en ik meen 't. Ik wou, dat ik zoo iets doen kon of dat ik met een man kon trouwen, die er kans toe zag." De tweede jongeman oud vijfen twintig, en nog beuer van alles haalde zijn voeten terug van een tafeltje. „Ik kan 't verkeer op de Vijfde Avenue 'stopzetten," zei hij temerig. „Kleinig heid voor een man met mijn talenten. Als je me den schrik niet op 't lijf had gejaagd met die opmerking pver trou wen, engel, was ik misschien zelfs in de verleiding gekomen, om 't eens te doen." Het tweede meisje verbrak haar stil zwijgen met een verveeld lachje. „Hak niet zoo op, George. Ik wil jou 't verkeer wel eens stop zien zetten. Je kunt nog niet eens je boord vastkrijgen zonder bediende. Als je niet kunt praten zonder opsnijden, waarom houd je je mond dan niet?" De man, die George was genoemd, krabbelde noch achter zijn ooren noch terug. „Ik zeg," herhaalde hij kalm, „dat ik 't verkeer op de Vijfde Avenue stop kan zetten, en dat kan ik. En ik bedoel niet voor drie seconden voor een heelen dag. Willen jullie, schoone maagden, met Jack en mij wedden om duizend dollar, dat we 't doen?" Om kort te gaan, uit het gewauwel ontstond die weddenschap, en een der aanwezigen had de tegenwoordigheid van geest, die met een rondje te bezege len. Er werd gewed om één mille, één tegen één, dat George die er over be gonnen was en zijn .vriend Jack den volgenden dag iets zouden doen, waar door er een einde kwam aan 't verkeer langs eenig gedeelte der Vijfde Avenue, van 's morgens negen tot 's avonds zes. Nadat de jongelieden beloofd hadden, dat zij de dames zouden opbellen, zoodra 't verkeer tot stilstand was ge bracht, vertrokken de beide heeren. „Hoe wou je dat aanpakken, George?" vroeg de vriend. „Weet ik 't?" antwoordde George luchtig. „Tijd zat. Wou je soms, dat ik alles op één middag uitdacht?" In een villa op Long Island zaten George en Jack dien heelen avond te praten. Om vijf uur 's morgens was hun plan gereed. De villa was van den vader van George, en George was er vrij aardig de baas. Hij klopte zes tuinlui en drie butlers hun bed uit en gaf ieder hunner een zeer uitvoerige instructie. „We gaan een zeer speciale opdracht in New York vervullen," zei hij. „Trek ken jullie je oudste bullen aan, en een werkkiel. Niet schoren vandaag, en geen van allen das of boord omdoen. Begre pen?" Kort na zevenen dien ochtend ver scheen er op de Vijfde Avenue, nabij de Twintigste Straat, een ploeg werklieden. Zij droegen houweelen, schoppen, koffie kannetjes en wat verder tot de uitrus ting des arbeiders behoort. De opzichters waren natuurlijk George en Jack, en de andere negen waren de tuinlui en but lers. Onder de bekwame leiding der op zichters begonnen de arbeiders rustig de straat af te sluiten. Zij plaatsten de noodige palen met planken, en hingen er borden op, met het slordig geschilder de woord: „Omrijden". Toen wandelden zij een aantal huizen ver en begonnen vastberaden een gat in de Vijfde Avenue te delven. Als u er bij was geweest, zegt men, zoudt u gezworen hebben, dat 't alle maal zuivere koffie was. De verkeers agenten knikten tegen de werklieden en vonden alles best. Zij stuurden de auto's den heelen dag oost- en westwaarts, terwijl de arbeiders keurig de Vijfde Avenue verder opereerden. 's Middags kwamen de meisjes aan gewandeld. George ging naar hen toe en schopte een steentje des aanstoots voor ze weg. „Zie je hier iets van verkeer?" vroeg hij zacht. „Noe," spraken de meisjes. „Dus wie wint?" „Jij." „Verdwijn dan maar gauw," besloot hij. „We bellen jullie nog wel op." Nadat George en Jack een kloof door de Vijfde Avenue hadden getrokken, van 't eene trottoir tot 't andere, zetten zij de kroon op hun werk, door aan ieder einde van de geul een roode lantaarn te plaatsen. Twee volle dagen, achtenveertig uren lang, week het drukste rijverkeer ter wereld trouw van de Vijfde Avenue af, vóór iemand lont rook. harder wordt en het tandvleesrh tut ontsteking brengt. Oe gevreesde „zakken* ontstaan en het tandsteen gaat voort zich op den tandhals vast te zetten. De steeds verdergaande ontsteking van het tandvleesrh leidt tot het gaan loszitten en ten slotte tut het uitvallen van de landen, tenzij bijtijds voor de verwijdering van dien gevaar lijken vijand van het gebit wordt gezorgd. Verzorg Uw tanden met .Solvolilh, de eenige tandpasta, die het natuurlijke barlshader bronzout bevat, het bekende afweermiddel tegen tandsteen. Solvuiith, extra zacht en een ware weldaad voor gevoelig tandvleesrh, is het ideale middel voor de dagelijhsrhe mondverzorging en wordt duur ronkers gebruikt ter ver wijdering en voorkoming van nicotine-aanslag. NV. SOLVOLITH COMPANY AMSTERDAM PER ONS PER ONS PER ONS koopt U het beste uit Droste's Assortiments- doozen. 5 Prijsklassen: 30, 35, 40, 45 en 50 ct. per ons. Altijd welkom. PER ONS PER ONS Tussrhen de tanden, op onbereikbare plaatsen en speciaal aan de achterzijde van de tanden zet zich het tandsteen af. Eerst is het een weeke substantie, die echter langzamerhand

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 11