LAAGS DE FOREEEEA- VEIVERS TE GEIEPEA Leerzame eaccursies De groote forellenkweekerij van de Ned. Heide- Mij. in Gulpen is een interessant bedrijf. Hier worden de delicate visschen gekweekt, die zoo heerlijk smaken en een goede voeding vormen. En dit kweeken van zaad tot oonsumptievisch geschiedt naar alle regelen der kunst! Begrijpelijk is het, dat voor de forellenvijvers groote belangstel ling bestaat, zoozeer zelfs, dat vele excursies naar het forellen-,.para dijs" worden gehouden. Onze fotograaf bracht die belang stelling in levendig beeld. Men ziet het wachten op den gids, die de groepen geleidt en deskundige explicaties houdt. Heele rijen wandelen dan, aan dachtig kijkend, langs deblanke vijvers vol viscli, terwijl him scha duwbeelden wiegelend meebewe gen in het water! Een evenement is het voederen der visschen Als de voedselballetjes in 't water worden geworpen, begint het daar zeer woelig te worden, bijna als een lichtbewogen zee. De visschen vechten om hun rantsoen, waarbij zij het leven houden. Als ze flink dik zijn en volwas sen. dan worden ze geschept voor Tijdens het voederen der forellen. De man in 't midden werpt uit den emmer voedselballetjes. -v Consumptieforellen gaan de teil in. De jeugd probeert op haar wijze een vischje te vangen. De forellen veehten om het lekkere hapje. de consumptie. En eenige dagon later kan men ze in het restau rant zien opdienen. Voor alle visschen echter, die in de gre tige magen verdwij nen, groeien in de vij vers te Gulpen jonge, nieuweH. (Eigen opnamen) Heele rijen, waiulelen langs de forellen rijvers, die hun schaduwbeelden wiegelend weergeven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 13