£)ie kunnen lachen! 19 we niet verder te praten. Weet je waarom ik indertijd die vlucht van Madrid naar Hamburg heb gemaakt? Omdat ik op een goeien dag heimwee kreeg naar een blond meisje, dat ik aan de oevers van de Elbe had achterge laten. Toen ik haar opzocht, was ze juist met een ander naar de bioscoop. Pas op, dat het jou ook niet over komt. Enfin, dan moet ik maar eens ergens anders kijken, wie voor mij koers zet naar de Amazone. Het heeft me pleizier gedaan dat ik je terug heb gezien, Wolf. Ga je mee naar de stad? Ik moet naar de studio's in Tempelhof en je bent hier toch klaar." Dat was een voorstel, dat Wolf direct en graag aannam. Op die manier kon hij zijn wagen hier laten; daar zou Wiedemann wel voor zorgen, en van Tempelhof was het niet ver naar Anna. Tien minuten later snorde de auto van Klein door den vroegen namiddag naar Berlijn. Het ging langs den kaars rechten weg, die langs de spoorbaan liep, voorbij tuindorpen, volkstuintjes en nu en dan ook langs een stukje bosch. Voor einde Maart zag het land schap er nog erg kaal en bevroren uit. „Zeg eens, waarom trouw je eigenlijk niet?" begon Klein plotsoling weer. Hoe dikwijls was Wolf niet door deze vraag bestormd! Anna. neen, Anna had ze nooit gesteld, doch vaak stond ze in haar gezicht te lezen en vaak ook geloofde hij ze in haar kus te voelen. „Ik kan nog niet trouwen," ant woordde hij ten slotte. „Wij vliegers staan in de eerste linie, we hebben een zware verantwoording. Zooeven nog bon ik met mijn kist omlaag getuimeld, morgen broek ik misschien mijn nek. Ileb jij dan soms zin om mijn weduwe te troosten?" Klein zweeg en Wolf ging door: „Ik kan den stuurknuppel nog niet uit handen geven. Vliegen is meer dan een beroep, dat is ons leven. Je wilt altijd weg en weer terugvliegen, daar kun je je niet van losrukken. Maar dat hoef ik jou niet te vertellen, dat weet je zelf. Nog één of twee jaar, en dan zal ik den bruidssluier van mijn vrouw gebruiken als parachute, om veilig op aarde te komen. Maar nu nog niet." Intusschen waren zij over de Köll- nische heide gereden naar het vlieg veld Tempelhof, waar juist een groote, driemotorige machine brommend om hoog ging. Dan stopten zij voor de studiohal, waarin de tooverachtige wereld van een nieuwe film bezig was te ontstaan. Kort, doch hartelijk nam Wolf afscheid van Klein. Wolf liep langs den weg naar het station Tempelhof. Anna verwaohtte hem pas tusschen vijf en zes uur, maar hij kon haar opbellen, dat hij een uur vroeger zou komen. Een uur langer met haar samenzijn, een uur meer in haar aanwezigheid, dat beteekende zooveel op zoo'n zwarten dag. Van de mislukte landing zou hij haar maar niet ver tellen, dat was niets voor vrouwen. „Hallo, Anna, ik ben in twintig minuten bij je," zei Inj, toon hij haar stem hoorde. „Heb je bezoek! Wat? Is Wauer bij je? Ik dacht. Ja, ik kom direct, zoo vlug als ik kan." Wauer was dus teruggekomen en zat nu bij Anna en haar moeder thuis. Aanvankelijk had Wolf dit bericht op gevat als een alarmsignaal, doch na enkele minuten had hij zich weer in bedwang. Op den een of anderen dag moest Wauer wol terugkomen, daar hadden Anna. en hij al op gerekend, maar dat hij haar onmiddellijk weer bezocht, kwam toch wel wat verrassend. „Een taaie knaap, die dokter Wauer," dacht hij. „Het wordt tijd, dat ik hem eindelijk leer kennon, om hem oen paar klossen voor zijn wielen te leggen." Hij riep een taxi aan en gaf het adres op: „Hafenplatz vier. Vlug!" TWEUBE HOOFDSTUK TKTaar levend model gemaakt?" vroeg dr. Johan Wauer, terwijl hij het kleine aardewerkdiertje wat meer naar het licht schoof. „Nee," zei Anna Denz, „dit en die andere dingen zijn allemaal hier ge maakt. Het zijn meer aardigheidjes dan ernstig werk." Ze was blij, dat ze het gesprek met Wauer zoo vlug op neutraal gebied kon brengen, want zijn plotselinge overval had haar eenigszins uit haar evenwicht gebracht. Een jaar lang was hij weg geweest en wat was er intusschen niet gebeurd? Doch Wauer belde aan, kwam binnen en deed alsof er niéts gebeurd was. Begreep die man dan niet, dat haar hart tegen zijn belegering een steeds hoogeren muur optrok? Of zag hij het menschelijke hart sleohts met het oog van een chirurg? Als een trekkende spier, die men met een pincet kan open leggen? Van liefde of haat, genegenheid of afkeer was niets in hem te ontdekken. Wauer wendde zich nu weer van Anna's werk af. De kleine portretstudio van een man met een vliegerkap scheen hij niet te hebben opgemerkt; in ieder geval had hij er niets van gezegd. „U moot uw betrekking voor halve dagen in die aardewerkfabriek er aan geven. U bent oen begaafde beeldhouw ster, u verknoeit uw besten tijd." „Neemt u mij niet kwalijk, dokter, maar ik moet leven, de huur betalen voor mij en mijn moeder en dat brengt die betrekking ten minste op." Bovondion had ze als beeldhouwster gedurende de laatste maanden weinig verdiend, zoodat ze menigmaal een voorschot aan do directie had moeten vragen; maar dat ging Wauer niet aan. „In ieder geval moet u uit dit gaf vandaan, in een vrijere, minder bekrom pen atmosfeer. Waarom wilt u mijn voorstel niet aannemen? Ik wil voor u in mijn kliniek een groote zaal met bovenlicht laten inrichten. Die staat toch leeg, ik gebruik ze nooit." Maar Anna schudde glimlachend het hoofd. „En ik zal haar evenmin gebruiken, dokter. En wat u zoo vriendelijk als „gat" wilt aanduiden, daar heb ik met mijn vader en moeder gewoond. Voor mijn moeder en mij is het dus zeker groot genoeg. En bovendien ben ik aan dit huis gehecht. Maar mijn aangelegen heden zijn heelemaal niet belangrijk, vertelt u me liever wat van Amerika. U heeft me niet éénmaal geschreven." „Nee, waarom zou ik u schrijven? Ik heb niet den indruk, dat u naar een groet van mij heeft gesmacht. Maar ik heb veel over u nagedacht en denken is belangrijker dan schrijven." Nu was het gesprek weer op het punt, dat Anna zoo graag wilde ver- mijdon. Als Herman nu maar gauw kwam. Zij vond het nooit prettig als ze met Wauer alleen was. Tegen zijn taaie vasthoudendheid voelde zij zich niet opgewassen. Hij had dus veel over haar nagedacht. Anna streek zich het haar uit de oogen. „En tot welk resul taat is u met uw nadenken gekomen, dokter?" „Er is maar één uitkomst, Anna. De vraag is slechts, hoe lang het duurt, tot u tot een gelijke conolusie komt. Dat is nu voor mij onbolangrijk geworden. Ik hob tijd genoeg om te wachten, dat mijn schaduw zoo groot is, dat u er niet meer onder uitkomt." Dr. Wauer zei dit volkomen rustig. Zijn machtig bovenlichaam leunde diep Vervolg op blz. 22 Als men spreekt over mooie witte tanden, denkt men aan Chlorodont, de doelmatigste tandpasta. Nederlandsch Fabrikaat TUBE 25 cf. - GROOTE TUBE 45 ct. I>e nieuwe Bleyle-modellen toonen weder, hoe zorgvuldig rekening werd gehouden uiet de speeiale eigenschappen van het gebreide materiaal. De natuurlijke bevalligheid van vorm en lijn wordt voor- deelig aangevuld door de keuze van aparte kleuren en harmonieereiide tinten. Verzuimt U daarom niet, U de nieuwe gebreide Rleyle-japonueu spoedig eens te laten toonen. Vraagt het adres van den dichtstbijzijnden leverancier alsmede alle gewenschte inlichtingen aan L. Zaalberg, Prinses Marielaan 16a, Wassenaar Zelfs de zwaarste marsch beteekent niets voor hen: Steeds tevoren de voeten met Vasenol Voetpoeder behan- delen, waardoor de voet gezond en W krachtig en doorloopen voorkomen wordt. Voet-Poeder

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 19