ENER G'SCHICHTEN Doordat Ferdinand (Paul Hörbigerna zijn ontslag in een aangrenzend pand een modern café is begonnenis het café van zijn voormalige meesteresse der mate ver loop endat de kellner Josef (Hans Moser) verplicht is de weinige stam gasten geheel alleen bezig te houden. En zoo moet hij tegelijkertijd schaken, biljartspelen en kaarten. Ferdinand (Paul HörbigerJ heeft een nieuw café opgericht en onderhoudt zijn gasten met een liedje, dat zeer in den smaak valt. Al zijn vaste klanten zijn hem gevolgd en de vrouw, die vast besloten was nooit een kellner tot echtgenoot te nemen, kan nu,, zonder aan haar belofte te kort te doen, met den man dien zij liefhad trouwen. Het verhaal van deze film is echt Weensch. Het is zoo van het beproefde operette-achtige genre, zonder eenige pretentie, doch boordevol geladen met gemoedelijkheid en vroolijke verrassingen. Stel u voor, de altijd ge agiteerde en zenuwachtig-onbeholpen Hans Moser en de steeds vriendelijke en goedhartige Paul Hörbiger, als kellners in een der groote Weensche stamcafé's, waar een lieve, aantrekkelijke jonge weduwe (Marte Harell) deu scliepter zwaait. Tusschen eigenaresse en personeel bestaat een alleraange naamste verstandhouding, een verstandhouding zooals alleen maar in een operette of in het aloude Weenen mogelijk is. De jonge weduwe heeft veel aanbidders, goede en slechte, en vanzelfsprekend behoort tot de eerste categorie KAT HE VON NAGY speelt met een reeks oude bekenden, w.o. Albert Matterstock, Paul Kemp, Georg Alexander, Luey English en Grete Weiser, in de vroolijke verwikkelings- film: „Was ik maar nooit getrouwd!" welke film zoojuist is uitgekomen. Kathe von Nagy speelt daarin voor een jong getrouwd vrouwtje, dat de onverschilligheid van haar echtgenoot wil genezen, door hem jaloersch te maken. En natuurlijk is Paul Kemp dan de vriend, die de klappen krijgt, omdat hij ter wille van zijn eigen liefdesgeluk als proefkonijn moet fungeeren Een gezellige, onderhoudende film. (Foto NoTa.ülm) Een.Terra-Ufa-film met Paul Hörbiger, Hans Moser en een lieftallige nieuwelinge, Marte Harell, die met charmant spel in een hoofdrol debuteert. En dit is Marte Harell als Christine Lechner, eigenaresse ran het- café „Fenstergucker" haar meest vertrouwde kellner en tot de tweede een berooid adellijk heerschap. Conflicten blijven natuurlijk niet uit, doch die worden nergens zoo op de spits gedreven, dat zij aan het prettige verloop van het verhaal eenige schade doen of het ongunstig beïnvloeden. Wij hebben ons er dan ook bepaald mee geamuseerd en met interesse het verloop tot den laatsten meter gevolgd. De vlotte regie is van Geza von Bolvary, terwijl het geheel in de studio's van de Wien-Terru-film werd opgenomen. ,Foto Terra-Ufa-film)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 9