MGEX GIRIJE EN WDEEED In de bibliotheekzaal van bel Cultuurpaleis te Turnu-ijeverin: de Hon gaarsche en Roemeenache delegaties aan den gezamenlijke» arbeid. Jen, soals de Mongolen en de zelfstwdig vorstendom, maar om ii 1691 weer een deel van 1848-1166 ging het zelfs geheel uonait#e op. llieeriin bij geheim verdrag i oorlijaan de Centralen ver- 8 te Ala Julia proclameerde de i Triaini werd op 4 Juni 1920 De Hongaren hebben zich bij deze vermindering van hun grondgebied nooit kunnen neerleggen en dat er ooit een revisie aan de orde zou komen, stond voor ieder vast. De snelle ont wikkeling der Europeesche geschiede nis in het laatste jaar heeft deze revisie verhaast. En nadat te Turnu- Severin Hongaren en Roemenen zelf niet tot overeenstemming hadden kunnen komen, legden zij te Weenen hun zaak aan de asmogendlieden als scheidsrechters voor. Van de 61.622 vierkante kilometers, die het Zevenburgsche land groot is, zijn er thans ca. 45.000 door de Roemenen aan Hongarije teruggegeven. En het is te hopen dat de maatregelen van bevolkings- politieken aard, die in hetverdrag werden opgenomen, er toe zulleu leiden, dat eindelijk de langbegeerde rust in dit gemarteld stukje Europa en daarmee in het geheele zuidoosten van ons werelddeel zal intreden. Xa de vergeefsehe onderhan delingen van Turnu-Severin de voorzitter der Hongaarsche delegatie, gezant Andreas de Herry, neemt a/scheid van den leider der Roemeensche af vaardiging. gezant Valer Pop. In het slot Belvedere te Wee nen: de Hongaarsche minister van buitenlandsche zaken graaf Csaky rechtsbestu deert de kaart van 't Zeven burgsche gebied. De vertegenwoordigers der spilmogendheden, de ministers von Ribbentrop en graaf Ciano, onderteekenen de scheidsrechterlijke uitspraak in het Belvedere-paleis te IF tenen. (Foto's Recta)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 17