LIEFDE EN POSTZEGELS Versfoppinp? 4 LOODJE Overtollig vel? Aambeien? Onzuivere huid? Onzuiver bloed? I V ELEGMTenSTERK ^eikcus met Hier is een eenvoudig hoestsiroop recept voor kinderen en volwassenen. door H. van Halem Dr. Schieffer's Stofwisselingzout Éii 11 Dit receptje, dat U zelf kunt klaarmaken, is uitstekend tegeli verkoudheid, hoest en kink hoest. Ben kind heeft van nature een hekel aan medicijnen. Daarom zult U blij zijn met dit recept van een goedsmakende hoest siroop In een kwart liter heet water lost I* een eetlepel suiker op. Na af koeling voegt F hieraan toe 30 grant Vervus (dubbel geconcentreerd), die l' bij eiken apotheker of drogist kunt verkrijgen. Even goed roeren en Uw hoestsiroop is gereed. Dosis: voor kinderen van 3 tot 8 jaar: een theelepel8 tot 12 jaar: een dessert lepel: voor volwassenen: een eet lepel. Na de drie voornaamste maal tijden en voor het naar bed gaan. Vergeet niet een 30 grams- fleschje Vervus (dubbel gecon centreerd) in huis te halen en bewaar dit recept je goed. Moeders met huwbare dochters Met een hamerslag nam de veiling een noemden mr. Karei Drielsma aanvang. Het geroezemoes van opge- een hopeloos geval. Mr. Karei wonden stemmen verstomde, „liet Drielsma was adjunct-commies ergens eerste en eenigc nummer van deze aan een provinciale griffie, rond dertig veiling!" kondigde de afslager aan. jaar oud, 'n beetje droomerig aangelegd „Een Vancouver Island-zegel, vijf cent, en kalm van aard. Hij dronk niet uitgave achttien vijfenzestig. Gega- en rookte niet, liep niet warm voor randeerd echtingezet voor vijfhonderd sport of politiek, doch spendeerde al gulden; Wie biedt meerV' zijn vrijen tijd aan een zeer huiselijke Karei Drielsma stond vlak voor de liefhebberijde philatelie. Een model- tafel van den afslager. „En vijftig," ver- echtgenoot in één woord, wien het he- hief hij zijn stem. laas slechts aan één deugd ontbrak „Zeshonderd. zevenhonderd. aan gevoel van waardeering voor vrou- Achthonderd. Duizend. klonk welijke aantrekkelijkheid en aan het het verward dooreen, nooit volprezen bezit van een eigen Na het laatste bod ging er een onder- liuiselijken haard. drukt gemompel door de zaal. Hot bod Karei Drielsma wis een hopeloos ge- was van een corpulenten meneer, dien val. Zijn ambtelijken werkkring zag hij iedereen kende als een handelaar uit de als de ééne en zijn liefhebberij als de hoofdstad. Andere pool van zijn wereld en al wat „En honderd," zei Karei Drielsma zich daartusschen bevond en bewoog, uiterlijk bedaard, maar tot in zijn vinger- achtte hij nauwelijks een soort beleefde toppen geladen met spanning en op- belangstelling waard. Een geboren vrij gezel, die zich op dertigjarigen leeftijd winding. „En tweehonderd," bood de hande niet zou hebben kunnen herinneren laar. dat hij al eens ooit met een meisje was uitgeweest. Waarschijnlijk zou hij dan ook als een „Een duizend drie honderd geboden - wie meer. V' riep de afslager. „Veertienhonderd," liet Karei Driels- Het betrouwbaar werkende middel is Dr. Schieffer's Stofwisselingzout. Men bereide hiervan zelf een ge neeskrachtig water, dat de inwen dige organen doorspoelt, bloed en darmstelsel van stofwisseling- slakken zuivert, de spijsverterings organen tot normalen arbeid op wekt en ook groote verlichting van rheumatische pijnen verschaft. Een langdurige kuur met het van Dr. Schieffer's Stofwisselingzout be reide geneeskrachtige water is een weldaad voor het geheele orga nisme. Men gevoelt zich vrijer en gezonder. Is in alle apotheken en drogis terijen te verkrijgen. Origineele flacon Fl. 1.05 dubbele flacon Fl. 1.75 koudbloedig celibatair en als 'n harts- ma zich opnieuw liooren. toehtelijk philatelist gestorven zijn, „En honderd!" overstemde de lian- indien niet juist zijn hobby de bloemen delaar hem terstond, van de min in zijn leven had aangedra- Op dat oogenblik mengde zich nog gen. Die geschiedenis begon op den dag, een andere stein in het klein geworden toen hij in de bladen de veiling gean- koor van bieders. „Tweeduizend," klonk nonceerd zag van den kostbaren Van- het zangerig van opzij van do tafel, couver Island-zegel van vijf cent. Het Iedereen wendde zijn blik naar dien was een exemplaar van de zeer zeld- kant. Daar opzij stond een meisje, een zaam geworden uitgave van 1865, waar- jeugdige verschijning. Zij had rossig van de waarde volgens deii catalogus op haar en blauwe, oolijke oogen, donzige vijfendertighonderd gulden werd ge- wangen met een matte teint als van een taxeerd. Hij was afkomstig uit „een perzik en 'n klein kuiltje in haar kin. onbekende verzameling", hetgeen voor De algemeene opwinding sloeg plotse- een ingewijde wilde zeggen, dat de ling neer. Voor oen oogenblik zagen al tegenwoordige eigenaar genoopt was, die mamienoogcn slechts die frissche, hem uit geldgebrek van de hand te doen bekoorlijke verschijning daar aan de en er daarom de voorkeur aan gaf, zich tafel. In deze muffe, duffe omgeving in de nevelen van de anonimiteit te deed zij denken aan de godin Ceres: hullen. aan geurende bloemen, welriekende Als geëlectriseerd bleef zijn blik op kruiden en goudgeel koren. Alleen die advertentie rusten. Een Vancouver Karei Drielsma zag haar niet. Hij zag Island-zegel zou de kroon vormen van slechts een vrouwelijk wezen, zonder zijn kleine, maar uitgelezen en waarde- meer, on in zijn verbeelding droeg zij volle verzameling. Weliswaar kon hij er op haar hals den Victoriakop van den niet aan denken, er zoo'n fantastisch Vancouver Island-zegel van 1865. bedrag voor neer te tellen, maar cata- De stom van den afslager verbrak logusprijzen waren gewoonlijk gefixeerd de betoovering, waarin iedereen zich en op veilingen had hij wel vaker een gevangen voelde. „Tweeduizend wonder zien gebeuren. Duizend pop, niemand meer. t" twaalfhonderd desnoods, had hij er voor „En vijfhonderd," hield de handelaai over en als er geen hoogere bieders koppig vol. waren, dan kwam hij voor een koopje „Drieduizend," zei het meisje kalm. aan een unicum, welks bezit iedere De andere stemmen lieten zich al lang plülatelist liem benijden zou. niet meer liooren; de prijs ging te hoog Vervuld van hooggestemde verwach- voor de meeste beurzen. Karei Drielsma tingen betrad hij op den dag van de was op veertienhonderd blijven staan, veiling de kleine veilingzaal. Hij ont- Voor hij van huis ging, had hij alle nood- moette er louter bekende gezichten, zakelijke uitgaven nog eens nauwkeurig verzamelaars en postzegelhandelaars, onder de loupe genomen en becijferd, die zich allemaal met langgerekte hal- Hooger dan veertienhonderd kon hij met zen en koortsachtig schitterende oogen geen mogelijkheid gaan. Teleurgesteld om de vitrine verdrongen, waar het hij zich teruggetrokken en slechts nietige, maar waardevolle stukje papier matig geïnteresseerd bleef hij den strijd lag tentoongesteld. Met eenige moeite gadeslaan. drong hij zich in de voorste rijen. Daar Het laatste bod scheen zelfs den vast lag de kostbare vijfenzeventigjarige besloten handelaar van zijn stuk te in een koesterend nestje van donker hebben gebracht. Hij keek het meisje fluweel. Hij raakte niet verzadigd aan aan niet glimlachend, zooals zooeven, den verleidelijken aanblik en pas toon maar mét nauw verholen ergernis, de veilingmeester en de afslager het Langzaam opende hij zijn mond alsof podium betraden: rukte hij er zich met geweld van los. Vervolg op blz. 74 lozen lijd Vertegenwoordiger: TH. JANSEN-TAPHORN Meerweg 47 - Bussum

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 11