NATUURLDKE 15 den Vancouver-Island-zegel van 1865 meneer Eduard Derksen, dat nog altijd was hij alleen een tweede teleurstelling leeg stond. rijker gewoiden. Hftt yoorjaar wa8 in aantocht. Me- W44r het was, dat het ernstige plan juffrouw Hendrina Blauw maakte ge in het scherpzinnige brein van mr. heimzinnige reizen naar Amsterdam <<-,n Karei Drielsma ontstond, wist hij zich elders, hield urenlange conferenties met later nauwelijks meer te herinneren, naaisters en stoffeerders en was heele Misschien was het, toen hij een paar dagen in de weer met haar inkoopen. maanden later bij een schouwburgvoor- Mr. Karei Drielsma zei op alles ja en stelling heel toevallig naast juffrouw amen, wat zij hem voorstelde; hij ging Hendrina Blauw kwam te zitten en zich eens een kijkje nemen in het villaatje, beleefdheidshalve gedrongen voelde, zich waar druk geverfd en getimmerd en in de pauze met haar bezig te houden, behangen werd, besprak met een bloe- Misschien ook viel het lumineuze idee mist den aanleg van den tuin en liet zich hem later pas in toen hij haar hier een nieuwen rok aanmeten. Maar alles en daar eens in de stad ontmoette, wat hij deed en liet doen geschiedde met Zeker is echter, dat mejuffrouw Blauw een afwezigen geestdag en nacht ver een beschaafden indruk op hem maakte volgde hem de gedachte aan den zoo en dat langzamerhand dat ernstige vurig begeerden Vancouver-Island-zegel, plan bij hem rijpte. Als een idee-fixe die de kroon van zijn verzameling zou had de gedachte bij hem post gevat, dat worden.De vrees, dat zij zijn bedoelingen zijn postzegelverzameling niet compleet zou doorzien, had hem er tot nu toe van was voor hij er den Vancouver-Island- weerhouden, zelfs maar van zijn hobby- zegel aan kon toevoegen en hij zag te reppen. Maar op een avond, een paar slechts één weg, om in het ongestoorde dagen voor den ondertrouw, vond hij, bezit ervan te komen. Als hij mejuffrouw dat hij thans gevoeglijk het zwijgen Hendrina Blauw ten huwelijk vroeg kon verbreken. Zij liepen samen op een (jan landweg, heel eenzaam, en met een Die gedachte schrikte hem geenszins kuchje sneed hij het teere onderwerp af. Ook thuis had hij elk uur van zijn aan. vrijen tijd een vrouwelijk wezen om zich „Hm, o ja, ik heb vandaag mijn post- heen, dat hem naliep en lastig viel met zegels eens bij elkaar gezocht, lieve. Zes haar koffie en haar rekeningen en zijn albums vol. A propos, jij hebt immers opgemaakte overhemden en boorden, altijd dat zegeltje nog van Vancouver Die mejuffrouw Blauw bleek overigens Island? Het zal mijn verzameling prach- van heel goede afkomst te zijn en het tig completeeren scheen alleen aan een soort financieele Zij hoorde niet de spanning in zijn catastrophe in haar familie te wijten te stem; zij werd verlegen. „Neen," zei zijn, dat zij haar studie voor het docto- ze plotseling en met zooveel haast, dat raat in de letteren niet had kunnen vol- het leek of de bekentenis haar moeilijk einden. En dat zij geen bruidsschat mee- viel. „Dat heb ik verkocht." bracht, nu ja de Vancouver-Island- „Verkocht?" stamelde hjj, terwijl hij zegel vertegenwoordigde voor zijn ver- bleef staan, zameling goed beschouwd een waarde, „Ja," knikte ze, met een zenuwachtig die ver boven een financieele waar- lachje en een blos. „Voor tweeduizend deering uitging. gulden aan een handelaar in Amster- En zoo besloot mr. Karei Driels- dam. Vind je't erg, Karei? Ik wist wel, ma na rijp beraad een postzegel te trou- dat jij er ook je zinnen op had gezet, wen. Zoodra hij ertoe besloten had, maar ik kan toch niet iets aan mijn maakte hij ernstig werk van zjjn voor- aanstaanden man verkoopen? En ik had nemen. Met de onuitputtelijke vinding- het geld noodig voor mijn uitzet rijkheid van een échten minnaar wist Zij stonden tegenover elkaar en ont- hij „toevallige" ontmoetingen te ensce- zet keek hij haar aan. Zij staarde naar neeren. Hij sprak over zijn eenzaamheid, hém en toen zij zijn oogen zag, ver zijn ongezellig leven en de inhaligheid spreidde zich een uitdrukking van ont- van sommige hospita's en eindigde zijn steltenis over haar gelaat. Alsof zij de klachten meestal met een diepen zucht, waarheid begon te vermoeden die zelfs in staat zou zijn geweest een Maar toen overkwam mr. Karei steenen hart murw te maken. Drielsma plotseling iets wonderlijks. Drina Blauw bezat niet eens een Voor het eerst zag hij dat gelaat voor steenen hart. Zij had daarentegen een hem zooals het werkelijk was. Het teere zeer gevoelig hart en een geloovig blauw van haar oogen, de donzige wan- oor. De gedachte, dat een zoo degelijk gen met de matte teint, het grappige jongmensch met een postzegel zou kun- kuiltje in haar kin en de bloedroode nen trouwen, kwam zelfs niet bij haar op. lippen, die hem tot kussen schenen te Als zij bij hem was, dacht zjj trouwens nooden. Zijn wereld viel uiteen; zijn niet eens aan een postzegel. Zij vond hem hobby, zijn werkkring, zijn sleurleven- beschaafd, degelijk en aardig. Alleen tje het was allemaal plotseling van begreep zij dikwijls niet, waarom hij haar geen beteekeni6 meerDe half angstige soms zoo vreemd aan zat te staren, als blik in die starende oogen had een zij ergens samen waren. Met een droo- nieuwe wereld voor hem geopend, waar menden blik, alsof hij een énder in in al het oude van geen waarde meer was haar zag. Dat mr. Karei Drielsma in en waarin geheel nieuwe beloften en ver- zulke oogenblikken aan het Victoria- wachtingen hem lokten. Islandkopje van 1865 dacht, vermoedde „Vind je t héél erg, Karei? verbrak zij natuurlijk niet. zij eindelijk haperend het pijnlijke zwij- Op zekeren dag gebeurde het wonder, gen. Zij liepen samen in de schemering in het En toen boog mr. Karei Drielsma stadspark buiten de middeleeuwsche zich plotseling over naar dat half naar wallen en zelfs een koudbloedige vis- hem opgeheven meisjesgelaat. „Erg, schennatuur als die van Karei Drielsma lieveling?" vroeg hij met een klank in kon zich niet onttrekken aan de roman- zijn stem, die haar vurig deed blozen en tische bekoring van den vallenden haar oogen deed schitteren. „Weineen, avond, de bloemengeuren en de een- integendeel. Je hebt heel verstandig ge- zaamheid, die twee jonge menschen naar daan. Een voorbeeld dat tot navolging elkander toe kan drijven. Hij legde prikkelt. Morgen doe ik mijn heele ver- tenminste een arm om haar hals en zameling van de handwe kunnen het kuste haar. En hij kuste haar nog eens geld best gebruiken. en nog eens en zonder veel woorden H\j bukte zich nog dieper en met een kwam dien avond het teedere verbond kus ruilde mr. Karei Drielsma eindelijk tot stand. In het voorjaar zouden ze zijn eenige hobby in voor de bloemen trouwen en het villaatje betrekken van van de min. gaat van U uit, als Uw teint blank en jeugdig is. Wat maakt een vrouw aantrekkelijker dan een matte, blanke gelaatskleur? Een zorgvuldig gekozen gelaatscream is het beste schoons heidsmiddel voor Uw huid. Vinolia Vanishing Cream, met haar speciale samenstelling en extra fijne emuls gering, wordt door talloze elegante vrouwen geprezen als een heilzame cream, die de teerste huid zacht en jeugdig maakt. Bovendien vormt zij een uitstekende onderlaag voor poeder. De ideale nachtscream is Vinolia Cold Cream, het volmaakte voedingsmiddel voor Uw huid. Tube*vanil35ct. - Loze pottea vanaf45ct. -UTT BE-HOUD VAN UW C-HA Harmonie in materiaal en lijn toont de stijl der Bleyle-japon. Alle modellen zijn ont worpen in overeenstemming met het speciale karakter van de gebreide stof en bekoren door de natuurlijke gratie. De nieuwe Bleyle-japon nen kunnen weder als voorbeeldige creaties worden beschouwd en zij zullen overal grooten bijval vinden. Vraagt het adres van den dichtstbijziinden leverancier alsmede alle gewenschte Inlichtingen aan L. Zaalberg, Prinses Marielaan 16a. Wassenaar

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 15