d@ü®$3®) AJIOIfi OP HET VLIEGVELD a Maak zelf Uw liniment. Tegen rheumatiek en spierpijnen. Knoflook-Parelties 24 Om Uw rheumatiek. spierpijnen of stijf- lieid te verdrijven is er niets beters dan dit eenvoudige receptje voor een sterk lini ment. Haal bij Uw apotheker of drogist 85 gram terpentijn en 15 gram Rheumagio-olie (geconcen treerd), die vijf krachtige pijndno dende bestanddeelen bevat. Een 15 grams-fleschje Rheumagic-olie (ge concentreerd) kost maar 65 cent. dus met de terpentijn bent U voor ongeveer drie kwartjes klaar en heeft U 100 gram liniment. Vermeng de twee bestanddeelen in een sehoone fleseh goed door elkaar. Bevochtig dé pijnlijke plaatsen er- wrijven of te pijn verdwijnt mede zonder te tnasseeren en de direct. Ook een Rheumagie- olie-bad is uit stekend: voeg dan een thee lepel Rheuma gic-olie bij een beet bad. Be waar dit recept goed. ndien de benoodigde terpentijn niet verkrijgbaar ie. hunt I eenzelfde hoe- reet li eid brn ndepiritne gebruiken Ouderdoms- verschijnselen Dit woord heelt zijn verschrikking voor mij verloren, want ik neem voorzorgs maatregelen door een verstandige ievenswijze Op de eerste plaats neem ik dagelijks de alombekende zonder reuk of smaak Verkrijgbaar bij apothekers en dro gisten 1 -maands-verpakking Fl. 1 - Bon voor brochure en gratis-monsters van Z'RKULIN Knoflook-Pareltjes ver krijgbaar in bovengenoemde zaken. Depot W Moll, Oudemansstraat 330, Den Haag. Die lastige sigarenrook Vervolg van blz. 22 doorschijnend was de lucht., bijna in één nacht had liet verdorde gras weer groene punten gekregen en de zon, die om zeven uur precies over de hangars scheen, gaf reeds eenige warmte. In de can tine zat de leiding van hdt vliegveld aan het ontbijt: majoor Peldmann. escadrillechef Vollmer en de vier vliegleeraren, Birgel, Krain, Keiler en Horsten. Slechts één stoel was nog vrij. „Waar blijft Wolf tocht" vroeg Voll mer. „Heeft iemand hem al gezien t" Keiler schudde lachend het hoofd. „Hij zal den champagne, dien hij nu gaat verliezen, direct meenemen, arme Wolf!" Allen lachten, behalve Krain, die pas in den nacht uit Brunswijk was geko men en niet begreep waar het over ging. „Heeft Wolf een weddenschap ver loren „Nog niet," antwoordde Peldmann, „maar in hoogstens een half uur zal hij ze verliezen. Dat was een kostelijke grap gisteravond, jammer dat je er niet bij was." Nu vertelde hij, onder het gelach der anderen, aan Krain, waarom Wolf ongetwijfeld zijn tien flesschen cham pagne zou verliezen. Het was op den derden dag van Wolf's verblijf in Staaken een vroolijke avond geweest. Eerst had men verteld, avonturen en aneedoten en er was ook wat vliegers latijn bij geweest. Ieder wist van een ander een ongeloofelijke geschiedenis, want de vliegers en met name de oude oorlogsvliegers vormden één groote familie, een avontuurlijken vrien denkring. Herman Wolf, de „duivelsche kerel" ieder kende dezen bijnaam - was de held van vele verhalen geweest. Maar toen hij later een paar goede moppen vertelde, hadden de anderen uit louter dwaasheid gezworen, dat niemand zijn gezicht zou vertrekken. Wolf kon zich inspannen wat hij wilde, hij zag slechts stijve en vaak slechts met de grootste moeite in bedwang gehouden gezichten. Eerst werd hij er kwaad om, maar later begreep hij de situatie. „Nou, wacht maar," had hij gezegd, „ik zal er voor zorgen, dat jullie morgen kunnen lachen. Bij het ontbijt nog rollen jullie allemaal over den grond." Daarmee had hij weer zijn eerste lachsucces, want niemand geloofde, dat hij deze. samenzwering zou kunnen verslaan. Maar Wolf wedde om tien flesschen champagne, dat het hem zou hikken. Ook de vliegleeraar Krain lachte nu uit volle borst, hij sloot zich bij de samen zwering aan. Wat Wolf ook zou onder nemen, men zou zich onder geen beding uit de plooi laten brengen. Doch nu was de groote koffiekan al tweemaal rond gegaan en Wolf was nog steeds niet verschenen. „Misschien heeft hij het heelemaal vergeten," zei Vollmer, „en zit hij nu met Spohr weer buiten, op het vliegveld. Met dien vent is hij geweldig ingeno men." „Maar die is in die drie dagen anders opgeschoten! Binds Wolf hem den truc heeft uitgelegd, vliegt hij de pirouette eenvoudig geweldig," zei Birgel, een kleine en elegante man met een gezonde gelaatskleur, doch met sluik, dofgrijs haar. Hij was hoogstens veertig jaar, grijs sinds 1917, sinds den dag, dat hij met zijn neergeschoten vliegtuig van den morgen tot den volgenden middag in vijandelijk trommelvuur had gelegen. Thans was hij in Staaken leeraar in het kunstvliegen. „Zegt u eens, mijnheer Peldmann, sinds wanneer woont Spohr regelmatig in het vliegersverhlïjf? Ik dacht dat hij hier studeerde in opdracht van het proefbureau." „Sinds Wolf hier is, gaat Spohr niet meer naar huis," antwoordde majoor Peldinann. „Bovendien start hij in het examen kunstvliegen. De zaak is in orde." „Wat dan Is liet inschrijfgeld be taald?" vroeg de kleine vliegleeraar. Feldmann knikte: „Dat blijft onder ons, begrepen?" Birgel knikte. „Dat heeft, hij dus ook betaald. Eigenaardig! Want weet u wel, toen Wolf den vorigen zomer hier was, heeft hij zelfs de benzine voor zijn wagen van ons geleend." Aan de andere zijde der tafel ging liet gesprek nog steeds over de wedden schap. „We geven liem nog vijf minuten, dan heeft hij verloren," riep Horsten, ter wijl hij zich nog een kopje koffie inschonk. „Ja, we moeten dadelijk opstaan," zei ook Keiler, op zijn horloge ziende. „Ik wil vandaag doellandingen laten oefe nen. Grauert heeft al vier machines klaargemaakt." „Dus, mijne heeren," zei Peldmann. „als de broodjes en de laatste slok koffie verdwenen zijn, heeft onze waarde Herman Wolf zijn weddenschap ver loren." „Ik geloof, dat hij het werkelijk heeft vergeten," meende Vollmer. Hij werd door de anderen overschreeuwd: „Wed den is wedden en hij moet betalen." Op dit oogenblik vloog de cantinedeur open en de chef-monteur rende naar binnen: „Mijnheer Keiler," riep hij, „ik geloof, dat een van uw leerlingen krankzinnig is geworden. Kom gauw naar huiten." „Wat is er?" Keiler sprong overeind en liep naar de deur. Ook Peldmann en alle anderen verlieten hun plaatsWolf en zijn weddenschap waren plotseling vergeten. Wordi vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. 1.62% per kwartaal cf 0.12% per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën 7.65 per Jaar bij vooruitbetaling. (Al deze prijzen verhoogd met omzetbelasting.) Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uit sluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13S66, Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946 ROTTERDAM. Statensingel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM. Nieuwe Plein 42. Telef. Int. 24825. Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27 Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telel. Int. 5851 Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5. Telef. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Al de kleeren van m'n man ruiken naar sigarenrook. Ik moet ze af en toe flink luchten En dan die rookersadem, dat is akeligIk heb mijn man al vaak gevraagd, het rooken te laten. Och, gun hem z'n sigaar. Ze roo ken zoo graag. Maar geef hem wat erbij WYBERT Een doos Wgbert-tabletten. Dat houdt den adem rein en beschermt tegen het rookerskuchje. Alleen in origineele blauwe doozen a 25, 35 en 60 cent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 24