PBNA AHOR OP HET VLIEGVELD ARNHEM LONDONA RUN ETTA De hele dag in stof en walm toch heeft zij zacht, glanzend haar. Tl 22 VH 146-049 MW 4 Op de juisle leiding komt het Zoals de scheepsofficier de koers van zijn schipvooraf nauw keurig berekent, gaat het in elk technisch beroep:theore tische leiding is onmisbaar. Om theoretisch technische ken nis te verkrijgen, hebt U studie leiding nodig leiding die er U langs de kortste weg brengt. Studeer met de degelijke schrif telijke lessen van: Studeer techniek thuis 200 leervakken, 120 leraren, 5000 cursisten Opleiding Door alle examens in Bouwkunde - Waterbouwkunde Werktuigbouwkunde - Electro- techniek - Chemische techniek Speciale cursussen Middenstandsdiploma - Boek houden - Zuiveltechniek -Textiel- technicus - Reclame-assistent enz. COUPON voor kosteloos prospectus P Naam Adres Vervolg van blz. 19 Zij stonden voor de groote plank aan het venster. Teeder en behoedzaam nam George de kleine plastieken, de beste stukken uit haar academietijd, in zijn handen. Met scherp inzicht zag hij het verschil tusschen deze en de in lateren tijd ontstane werkstukken; die waren technisch wel goed, doch daarin was de artistieke aandrift, het geniale gemak van de eerste werkstukken verdwenen. Dat zei hij dan ook aan Anna. Zij luisterde met groeiende verbazing toe; Herman, Wauer en de anderen waren plotseling zeer ver weg, en ook bij George was alles op het meisje aan zijn zijde na in nevelachtige verten gevlucht. Ze stonden stil naast elkaar, spraken niet; slechts zijn hand legde zich plotseling met zachten druk op de hare. „Een aardige kerel, die jonge Spohr," zei aan den anderen kant der kamer Wauer plotseling tegen Wolf. „Ja," antwoordde Wolf. „Hij wordt vast een uitstekend vlieger." „Ook een kunst! Als hij u tot leeraar heeft, zal hij1 wel gauw kunnen vliegen. U heeft zich als een vader over hem ontfermd en speelt zoo'n beetje de ver effenende gerechtigheid, nietwaar!" Wolf schrok op. Wat beteekende dat! De laatste woorden had Wauer met een merkwaardigen nadruk uitgesproken. Zou hij wat wetenDat was toch onmogelijk! „Hoe bedoelt u dat!" vroeg hij, alsof hij den ander niet goed had verstaan. „Nu, ik bedoel, dat is toch mooi voor zoo'n jongen, dat u als een vader voor hem zorgt „Dokter, nu moet u ook een keer met me dansen," kwam Marianne Burger er plotseling tusschen. De wijn scheen haar lichtelijk naar het hoofd te zijn gestegen zij trok hem aan zijn arm uit den fau teuil, en Wolf zat alleen. Vereffenende gerechtigheid.... Hij kreeg een eigenaardig gevoel, alsof er van de zijde van dr. Wauer gevaar dreig de voor zijn vriendschap met George. Hij keek op zijn horloge. Was het werkelijk al zoo laat! Even voor eenen! Morgen vroeg zouden de eerste overland- vluchten met de „Sperwers" beginnen, waarbij ook George vroeg aan den slag moest gaan. Als de anderen waren weg gegaan, wilde hij Anna toch een half uurtje voor zich alleen hebben. George, die met hem mee terug moest naar Staaken, zou hem niet hinderen. Doch toen allen heengingen, was het juffrouw Burger, die hem plotseling aan klampte en hem vroeg of hij haar en den kleinen dirigent niet in zijn wagentje wilde meenemen; hij moest naar Staa ken toch door Berlijn-west, nietwaar! Onwillig stemde hij toe. „Het zal wel wat benauwd worden," zei hij echter. „Mijnheer Spohr rijdt namelijk ook mee." „Mijnheer Spohr!" vroeg Marianne, „die is toch al bij de anderen, die met dr. Wauer's wagen meegaan!" „Wat!" zei Wolf. Maar daar was George reeds met zijn overjas aan. „George, wat is er, ga je niet met mij mee!" „Neen, mijnheer Wolf, ik ben toe vallig toch in Berlijn en daarom wilde ik tegelijkertijd naar mijn moeder gaan. Dokter Wauer neemt mij mee. Dan houd ik morgen een pauze in mijn training, maar overmorgen ben ik weer op Staaken." „Ook goed," zei Herman, „zooals je wilt." Anna had niet laten merken, dat het haar speet, dat Herman niet even kon blijven, en George liet hem in den steek, om met dr. Wauer mee te gaan. Dan gaan we maar, dacht hij; tusschen zijn tanden floot hij nijdig een liedje. „Een heerlijke avond geweest, niet waar!" klapte juffrouw Burger, terwijl ze in den auto stapte. Prudent zat al binnen. „Ja, het was heerlijk," zei Wolf. „Lang niet zóó 'n avond gehad." Anna wuifde hen uit de huisdeur achterna, doch slechts juffrouw Burger en Prudent keerden zich om. George had lang geslapen. Punctueel om zes uur was hij wakker geworden, doch de sirenes van het vliegveld had den zich niet laten hooren. Neen, hij lag thuis in bed en hij had zich graag laten terugglijden in een droom, waarin hij vele gezichten zag. Het gezicht van Herman Wolf, van dr. Wauer, van zijn moeder, en dan nog één gezicht: een gezicht met oogen onder verbaasde, hoog opgetrokken wenkbrauwen, vol van de zachte aantrekkelijkheid van een meisje, dat hem, eerst nog wat aar zelend en terughoudend, toeknikte: van het meisje Anna Lenz. Doch nu was de droom vergleden. Het was dag, voor het eerst sinds weken had hij weer eens lekker uitgeslapen. Hij jongleerde met scheerkwast en tanden borstel en begon het refrein van een bijzonder sentimenteele tango te zin gen „Wenn es sein musz, sag ich dir Adieu. en dezen regel uit een schlager varieerde hij op allerlei ma nieren hij schreeuwde, bromde, neu riede, jodelde en floot. „Jongen, wat is er met jou aan de hand!" riep zijn moeder plotseling aan de deur. „Ik ben verliefd, moeder!" riep George lachend terug. Hij trok de deur open en omhelsde zijn moeder zoo har telijk, dat de helft van de scheerzeep op haar wang bleef zitten en ze lachend vluchtte. Even later zaten moeder en zoon samen aan de ontbijttafel. „Is u er niet blij om, dat ik vandaag bij u aankom Inderdaad, het was voor Hildegard Spohr een aangename verrassing ge weest, toen George plotseling in den nacht thuiskwam, want het was voor het eerst geweest, dat hij haar voor enkele dagen alleen had gelaten. Ook vroeger, tijdens zijn studie, was hij vaak den heelen dag niet thuis geweest, maar iederen avond kwam hij, al was het maar voor één uur, toch bij zijn moeder terug, en het gevoel dat zij op hem wachtte en voor hem moest zorgen, had de een zaamheid van haar weduwenstaat ver drongen. Zoo leeg en zonder leven was het de laatste drie dagen in haar woning ge weest; bijna zooals in de dagen kort na den dood van Victor, toen zij George bij haar moeder had gebracht en zelf een betrekking moest zoeken, om het harde, meedoogenlooze leven te kunnen over winnen. Later, toen er uit de ineen storting van de firma nog een bescheiden vermogen gered was, was dat alles weer beter geworden. De laatste drie dagen waren als een terugkeer naar dien ouden tijd geweest. Vervolg op blz. 24 Het gebeurde op weg naar school Beppie ga je mee naar school f Bep moet vandaag nog maar thuis blijven, ze is zoo verkouden geweest en het is guur weer. Och Mevrouw laat haar mee gaan 't is zoo leuk M'n moe der heeft mij Wybertjes meege geven tegen kouvatten. Ik krijg voortaan zelf ook een doosje Wybert-tabletten mee als ik naar school ga. Lekker zijn ze, hè f Alleen in origineele blauwe doozen a 25, 35 en 60 cent. Blondona en Brunetta zijn beide volkomen alkalivrij. Blondona, dat Kamilloflor, het extract der bergkamillen, bevat, geeft donker geworden blond haar de natuurlijke, lichte tint, terwijl Brunetta door het preparaat Hequil donker haar een diepe, stralende glans verleent. Bovendien droogt het haar na het wassen met Blondona of Brunetta verrassend snel. VOOR BLOND HAAR VOOR DONKER HAAR Of MOOfRNE AUCAU-VRUE HAARWASMCOftEN Mia staat boven de stoom van d< dampende pannen. Foei, wat is dat warm Schoonmaken en dan het eten j op tijd klaar hebben is een hele pres tatie voor een pasgetrouwd vrouwtje. Na de „kokerij" trekt zij vlug een an- y dere jurk aan, haalt een kam door haar donker haar en als Dick thuiskomt. kijkt hij vol trots naar het zachte. glanzende haar van zijn vrouwtje. 1 Mia wast het geregeld met Brunetta. I Q'/ waardoor het haar, ondanks stof walm, een prachtige glans houdt en ook zo goed blijft zittenj

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 22