AJIOIfi OP HET VLIEGVELD Zoo spaart u ete meeste punten! Maar bvgint vooral met t!v nivuirv Wintvrwveltle 24 PATRONENKANTOOR PANORA - NASSAUPLEIN 1 - HAARLEM PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. 1.62% per kwartaal ol 0.12% per week. Franco per post ƒ1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. (Al deze prijzen verhoogd met 6 omzetbelasting.) Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866, Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE. Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstr. 142, Telef. Int. 13473. Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestr. 56. Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM. Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20, Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar Vervolg van blz. 22 De klokken sloegen zoo luid in de leege gezien hebben en toen ik zoo dichtbij kamers en als ze stil zat, voelde ze hoe de was ouderdom haar besloop, ofschoon nog „Alleen om mij? Speelt dat ntéisje geen grijs haartje door de donkerblonde Anna geen rol?" lokken was vervlochten en George haar, „Wel een beetjevoor de eene helft als hij met haar uitging, nog altijd „mijn is u en voor de andere helft is Anna de jonge en knappe moeder" noemde. oorzaak dat ik hier ben." Het eerste ontbijt thuis smaakte „Ik ben al met een kleiner aandeel George uitstekend. „Maar u heeft me tevreden," antwoordde zij. „Wat ga je nog heelemaal niet gevraagd, op wie ik vandaag beginnen?" eigenlijk verliefd ben geworden," zei hij. George maakte met zijn hand een „Omdat je me dat gauw genoeg zelf beweging naar zijn oor. zult vertellen," antwoordde zij lachend. „Telefoneeren? Met. dat meisje?" „Biecht maar op: ben je gelukkig of Hij knikte stralend en liet zijn ongelukkig verliefd?" moeder alleen. „Gelukkig natuurlijk, moeder," zei Hildegard Spohr bleef zitten aan de George. Ongelukkig verliefd zijn, dat ontbijttafel, niet in staat tot eenig werk. bestond voor hem niet. De inspanning om tegenover George Daarop vertelde hij van Anna. In haar kalmte te bewaren was te groot sprongen en zonder samenhang vertelde geweest. Als het werkelijk Herman was hij van den vorigen avond, van den ver- en viel daar nog aan te twijfelen? jaardag van Anna, en de namen kolkten dan moest hij in George den zoon van dooreen: Marianne Burger, dr. Wauer, Victor herkend hebben. Hij zou toch weer Annageen contact met, George hebben ge- „Nu eens kalm aan," viel zij hem in zocht om op die manier weer met haar de rede. „Uit verliefde menschen kan in verbinding te komen? niemand wijs worden. Hoe ben je in dat Waarom was ze eigenlijk zoo geschrok- gezelschap geraakt? Ik denk dat je ken van dien naam? Het was nu al meer buiten in Staaken aan het vliegen bent dan vijftien jaar geleden, dat zij Herman en in plaats daarvan vier je hier feest Wolf uit haar leven had willen bannen, en verlies je je hart." Hij was sinds lang, van welken kant ook „Ja, dat klopt, dat weet n eigenlijk bezien, geen factor meer in haar leven, nog niet. Ik heb een nieuwen vriend. Het was reeds lang geleden, dat zij er moeder, een ouden oorlogsvlieger en een zichzelf op betrapte, zelfs geen haat meer moordkerel! Hij is invlieger bij de tegen hem te koesteren. Alle vertwijfe- industrie en kwam toevallig een paar ling en alle ellende had zij indertijd aan dagen bij ons op Staaken. Die heeft me hem toegeschreven. Met zijn komst was gisteren meegenomen. We wonen in het ongeluk begonnen en met den dood Staaken samen op één kamer. En een van Victor was het besloten. Zeker, zij vlieger, moeder, dat heeft n nog nooit dacht nu milder over hem en de heeie gezien! Herinnert, u zich nog die vlie- geschiedenis, de schaduw, die over dit gersfilm met Theo Klein? Dat zijn alle- alles lag, werd door den tijd langzaam maal filmtrucs en rare kneepjes, maar maar zeker weggevaagd, doch nog altijd als Wolf plotseling een hocht maakt of bleef er een bittere nasmaak, dicht bij den grond 'n looping draait...." „Zit u nog altijd hier? Zal ik u helpen „Wie....?" Halverwege bleef de bij het afruimen?" hand van Hildegard met het kopje George was weer binnengekomen en koffie in de lucht steken. zijn moeder stond nu energiek op. Weg „Wolf, moeder, Herman Wolf, mijn met al die gedachten! Het leven had nieuwe vriend. Had ik den naam nog haar geleerd, dat men niets kon dwingen niet genoemd?" en dat niets was af te wenden. Hildegard schudde zwijgend het „Ja, kom, help me gauw wat! Heb hoofd. Het koffiekopje had ze weer je je meisje gesproken?" neergezet en haar hart sloeg plotseling George schudde het hoofd: „Geen een razenden roffel. Eenige seconden gehoorDan is alleen haar moeder thuis sloot zij de oogen. en die kan vrijwel niet meerloopen. Ik vertel toch verder, George." zal het later nog eens probeeren." „Wat is er, moeder, mankeert, u iets?" Hij droeg vlug het ontbijtstel naar de „Nee, niets, jongen." keuken, maar in de keuken gleed hij Mevrouw Spohr had zich weer in be- plotseling over het gladde zeil uit. Ja, dwang. Waarom praatte George niet zijn knie was nog steeds niet in orde, verder? Misschien was het slechts toe- ofschoon de pijn na korten tijd weer vallig dezelfde naam. Maar terwijl zij verdween. nog trachtte zich dit voor te spiegelen, „Ik zal toch eens naar dien dokter was het vermoeden welhaast tot zeker- Wauer gaan," zei hij, „misschien van heid geworden. Herman. hoe was daag nog wel." dat toch mogelijk? Nadat hij omstreeks het middageten „Ziet u, zoo is Wolf. En Wauer, dat is nog eenmaal vergeefs Anna had opge de-beroemde di. Wauer," (laar heeft u beid, meldde hij zich, snel besloten, zeker wel eens van gehoord. Daar ben dienzelfden middag bij dr. Wauer. Mis- ik vannacht mee naar huis gereden. Ik schien kon hij dan 's avonds Anna wilde eerst weer met Wolf naar Staaken, bereiken. maar dan zou ik u in vier dagen niet Wordt vervolgd Van twee oude japonnen één nieuwe maken of van één oude japon met behulp van een cou ponnetje een model 1941 vervaardigen, is een doeltreffende methode om punten op uw textiel- kaart te sparen. Inspirecrcnde voorbeelden vindt u in de nieuwe ..YVinterwcelde". het prachtige Hollandschc modeboek met in totaal ruim 350 modellen. Een wintermantel kunt u nu alleen krijgen, indien u dezen laat maken of hem zélf maakt. Dit laatste is natuurlijk het goedkoopst en er staan tallooze voorbeelden in ..Winterweelde" waarvan ti verrukt zult zijn. Van deze en trouwens alle andere modellen kunt u steeds knippatronen krijgen in alle gebruikelijke maten. Levering binnen 24 uur. Prijzen 20. 35 en 50 cent. tV bvstvllvil. Prijs 60 cent plus 4 cent omzetbelasting. lir-h'Htiiiirii t'flfifM'ii hirilrn hij nw <i<J«'fi/. iiir h,zo,„.-r of ih'ii lnM'Ummlrlifoor -Inrliiui ono. «/oor to*'Z*'nilin<i I tinlwl hnlrmi I»rr po^lirissvl of in />ostzrqrl> Maakt met behulp van een „puntenvrij" couponnetje stof een nieuwe japon. „Winterweelde" toont u hoe dat kan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 24