SLIPOVER KOUSEN EEN SPORTIEVE SPORTIEVE GEBREIDE (Foto Panorama) VOOR ONG. 86—90 cm BOVENWIJDTE Nog altijd is de slipover een van de meest prac- tisclie en meest gedragen kleedingstukken en wij doen er goed aan, voor hem, die een dergelijk model nog niet bezit, dit vlotte ontwerpje na te breien. Hij zal u er ongetwijfeld dankbaar voor zijn. Benoodigdhedenong. 150 gram donkerblauwe zephirwol, 2 lange aluminium breinaalden met knop nr. 2% en 4 breinaalden zonder knop nr. 2%. Patroon: le, 2e en 3e naald: recht. 4e naald: 2 st. av. afhalen (den draad aan den achterkant van het werk houden) 6 r. Vanaf steeds herhalen. 5e naald: de afgeh. st. van de vorige naald weer afhalen (den draad voor de afgeh. st. houden, zoodat deze dus aan den achterkant van het werk valt) en de overige st. av. breien. Ge naald: als de 4e naald. 7e naald: als de 5e naald. 8e naaldals de 4e naald. 9e, 10e en 11e naald: recht. 12e naald: 4 r., 2 st. av. afhalen, 6 r. Vanaf steeds herhalen. 13e naald: de afgeh. st, van de vorige naald wéér afhalen en de overige st. av. breien. 14e naald: als de 12e naald. 15e naald als de 13e naald. 16e naald: als de 12e naald. Deze 16 naalden her halen we voortdurend. Eet rugpand We zetten 90 st. op en breien hierboven voor den boord 26 naalden steeds afwisselend- 1 r. verdr., 1 av. (r. boven r. en av. boven av.), waarna we verder breien in patroon, terwijl we bij de le pa troonnaald 8 st. meerde ren, door 8 maal op gelijke afstanden uit 1 st. 2 st. te breien (98 st.); verder breien we om de 5 cm uit den eersten en laatsten st. van de naald 2 st. dit doen we 4 maal (106 st.). Hebben we 25 cm ge breid, dan beginnen we met het minderen voor de armsgaten-, hiervoor kanten we dan aan het begin van de 2 volgende naalden 6 st. af en aan het begin van de 8 vol gendenaalden 1 st.(86st.). Hebben we in totaal 42 cm gebreid, dan kanten we bij de volgende heengaan de naald de middelste 6 st. af voor den hals; boven de laatste 40 st. van deze naald breien we dan eerst den linkerschou der. Aan het begin van de 6 volgende heengaande naalden kanten we 3 st. af en aan het begin van de 3 daaropvolgende heen gaande naalden 2 st. (16 st.); daarna kanten we aan het begin van de 2 teruggaande naalden 8 st. (Eieren foto) af. Boven de 40 st., die we nu nog op de naald hebben, breien we den rechterschouder op dezelfde, doch tegengestelde wijze. Het voorpand We zetten 94 st. op en breien hierboven 26 naalden steeds afwisselend 1 r. verdr., 1 av., waarna we verder breien in patroon, terwijl we bij de le patroon naald op gelijke afstanden 12 st. meerderen (106 st.) en verder óm de 5 cm uit den eersten en laatsten st. van de naald 2 st. breien, wat we 4 maal doen (11 4st.). Hebben we 25 cm gebreid, dan minderen we voor de armsgaten op dezelfde wijze als is beschreven bij het rugpand (94 st.). Wanneer we in totaal 39 cm gehreid hebben, kan ten we bij de volgende heengaande naald voor den hals de middelste 12 st. afboven de laatste 41 st. van deze naald breien we dan eerst den rechterschouder. Aan het begin van de 10 volgende heengaande naal den kanten we 2 st. af en aan het begin van de 5 daaropvolgende heengaande naalden 1 st. (16 st.); daarna kanten we voor den schouder aan het begin van de 2 volgende teruggaande naalden 8 st. af. Boven de overgebleven 41 st. breien we den linker schouder op dezelfde, doch tegengestelde wijze. We persen beide deelen luchtig onder een vochtigen doek op en naaien ze in elkaar. Langs den hals nemen we op de naalden zonder knop 156 st. op en breien hierboven in de rondte en wel 12 toeren steeds af wisselend 1 r. verdr., 1 av. (r. boven r. en av. boven av.), waarna we afkantenlangs ieder armsgat nemen we. 106 st. op en breien hierboven 10 naalden steeds afwisselendl r. verdr., 1 av., waarna we afkanten. Ten slotte persen we deze boordjes héél luchtigjes onder een vochtigen doek op. VOOR MAAT 9-9V2 Dat gebreide kousen lang niet altijd lomp en onelegant staan, zooals dikwijls beweerd wordt, bewijst deze foto wel overduidelijk. Het effect hangt grootendeels af van den breisteek, dien we ervoor kiezen en een eenvoudig streeppatroon, dat het been slanker doet lijken, voldoet nog altijd het meest. Bij ons voorbeeld breiden wij bij hiel en teen een draad machinegaren in de kleur van de wol mee, waardoor deze deelen extra verstevigd zijn, zonder hinderlijk dik te worden. Verder willen wij u er nog even op attentmaken, dat, hoewel bestemd voor maat 9-9%, deze kousen, met een kleine verande ring, ook voor grootere of kleinere maten dienst kunnen doen, daar we de voetlengte kunnen wijzi gen, door het gedeelte vóór den teen al naar wensch korter of langer te breien. Benoodigdheden: ong. 175 gram dunne vier- draads beige kousenwol, 4 breinaalden zonder knop nr. 6/0 en wat machine- garen in de kleur van de wol. We zetten 120 st. op, verdeeld over 3 naalden (daar we nu in de rondte gaan breien, spreken we van toereniedere toer be staat dus uit 3 naalden) en breien hierboven als volgt: le en 2e toer: steeds af wisselend 4 r., 1 av. 3e toer: 1 r., dan den 2en volgenden st. over den len halen en dezen st. r. breien. Dan den len st. r. verdr. breien, 1 r.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30