HOOFDPIJN, AKKERTJE CREME M Kiespijn Zenuwpijn Steeds ove/rdvedrü^mr Neem 'n - Onderhuidsche werking. - CORRESPONDENTIE De Nederlandsche Pijnstiller 31 (dit is dan de laatste van do 4 r. st.), 1 av. Vanaf voortdurend herhalen. 4e toer: als de le toer. Deze 4 toeren vormen het patroon en we herhalen ze voortdurend. Hebben we 25 cm gebreid, dan be ginnen we niet de minderingen voor de kuit. Aan het begin van den volgenden toer breien we dan een overhaling (1 st. afhalen, 1 st. breien en den afgeh. st. over den gebr. st. halen), terwijl we den toer uitbreien tot op 3 st. na en dan 2 st. te zamen breien en 1 av. Ditzelfde doen we nu bij iederen volgenden lOen toer (we breien dus steeds 9 toeren zonder minderen), tot we nog 85 st. overhebben (den laatsten keer minderen we dus slechts 1 st.). Hebben we in totaal ong. 62 cm gebreid, dan beginnen we met den grooten hiel; dezen breien we boven de 45 st., die midden boven de minde ringen voor de kuit vallenwe breien nu tevens het machinegaren mee, zoodat de hiel extra verstevigd is. We breien 37 naalden in tricotsteek (alle heen gaande naalden r. en alle teruggaande naalden av.), terwijl we bij de le naald 5 maal (op gelijke afstanden) 2 st. te zamen breien (40 st.). Na de 37e naald (r.) beginnen we met den kleinen hiel. le naald: 22 av., 2 st. av. te zamen breien, 1 av., omkeeren. 2e naald: 1 st. r. afhalen, 5 r., een overhaling, 1 r., omkeeren. 3e naald: 1 st. av. afhalen, 6 av., 2 st. av. te zamen breien, 1 av., omkeeren. 4e naald: 1 st. r. afhalen, 7 r., een overhaling, 1 r., omkeeren. Op deze wijze gaan we verder tot alle st. gebruikt zijn, waarna we den draad machinegaren afbreken en beginnen aan den voet. We verdeelen de st. van den hiel over 2 naalden en nemen op iedere naald 19 kantlussen op. De overige 40 st. nemen we op één naald; deze naald is dan de groote naald of voetnaald. De st. van deze groote naald breien we steeds in patroonde st. van de beide kleine naalden in tricotsteek, dus reelit. Bij den 2en toer van den voet minde ren we bij de 2 kleine naalden als volgt: le kleine naald: 2 r., een overhaling en de naald r. uitbreien. 2e kleine naald: de naald r. uitbreien tot op 4 st. na, dan 2 st. r. te zamen breien en nog 2 r. Vervolgens breien we één toer over zonder minderen. Deze laatste 2 toeren herhalen we nu, tot we nog 80 st. overhebben (dus 20 st. op iedere kleine naald); daarna breien we nog 84 toeren zonder minderen, waarna we beginnen met den teen. We breien dan alle naalden, dus ook de groote naald, recht, terwijl we nu ook weer den machinedraad meebreien. le toer van den teen. Groote naald: 2 r., een overhaling, de naald uitbreien tot op 4 st. na, dan 2 st. r. te zamen breien en nog 2 r. Bij de 2 kleine naalden minderen we op dezelfde wijze, dus bij de le kleine naald aan het begin en bij de 2e kleine naald aan het einde van de naald. Nu breien we weer één toer over zonder minderen. Deze laatste 2 toeren herhalen we, tot we nog 56 st. overhebben; daarna minderen we bij iederen toer, tot we nog 16 st. overhebben. De st. van de 2 kleine naalden zetten we dan op één naald, draaien het werk om en kanten de st. twee aan twee te zamen af. De begin- en einddraadjes van het machinegaren hechten we stevig af. Ten slotte persen we de kousen aan den verkeerden kant luchtig onder een vochtigen doek op. Mevrouw F. J. O. te Amsterdam. U kunt den sterken smaak van de boter verwijderen door ze te smelten en er vervolgens een korst brood aan toe te voegen. U laat de boter een tijdje op een zacht vuurtje staan, zoodat ze vloeibaar blijft, maar niet bruin wordt. Na eenigen tijd kunt u de korst ver wijderen en kunt u de boter weer laten i stollen. De samenstelling van de boter is dan echter iets veranderd, omdat de eiwitdeelen zakken en het zuivere vet boven drijft. U zult waarschijnlijk wel eens boter gesmolten hebben en daarna weer laten stollen, zoodat u zelf wel weet hoe de boter er dan uitziet. Ze is dan nog smakelijk, maar ziet er niet meer zoo lekker uit om op het brood te gebruiken. Mevr. C. d. V. te Arnhem. Koffievlek- ken in een wollen jurk kunt u verwij deren met wat alcohol. Kunt u de vlek niet geheel verwijderen, maakt n het goed dan eens vochtig met waterstof- superoxyde 3 Zoodra de vlekken verdwenen zijn spoelt u onmiddellijk met schoon water. Mevr. M. H. te Haarlem. Droge rijst kookt men als volgt: Wasch de rijst in een zeef tot het water, dat er af kornt, geheel helder is. Reken op ieder kopje rijst 1 s/2 kopje water, breng de rijst met het water en wat zout aan de kook op een fel vuur en temper het vuur, zoodra het eerste stoomwolkje zichtbaar is, zoodanig, dat er geen stoom meer ontsnappen kan. Laat de rijst nu nog 10 minuten op de getemperde warmtebron staan en plaats le pan vervolgens boven op het omge keerde deksel van een pan met soep of aardappelen b.v., of zet de pan op een zacht vuurtje, waarop een asbest plaatje is gelegd. De rijst zal in plm. y2 uur gaar en mooi droog zijn, terwijl u be slist geen last van een aangebrande pan zult hebben. Mevrouw E. T. te Boermand. Een temperatuur van 120 tot 160 gr. C. noemt men een matige temperatuur. Deze kunt. u controleeren door er even een thermometer van een inmaakketel in te leggen. Mevr. N. V. te Botterdam Advocaat- vlekken in de lichtblauwe wollen stof doopt u af met alcohol. Blijft er daarna nog een vetvlek over, dop deze dan met tetra af. Echt varkensleeren hand schoenen kunt u gewoon wasschen in een lauw sopje van een goede zeepsoort. daarna spoelt u in schoon water. U laat de handschoenen hangend en opge blazen drogen en wrijft ze na het drogen tusschen duim en wijsvinger soepel en glanzend. Mevr. v. W. te Den Haag. Een water vlek in gebeitst eikenhout schuurt u met fijn wit schuurpapier weg. Daarna zet u het hout in de was. De watervlek in het gepolitoerde hout wrijft u af met een papje van olie en sigarenasch en een kurk. Na het ontvlekken wordt het hout met een wollen doek opge wreven. De gemoffelde plaat van een gas kachel wrijft u met zwarte was af; de vlekken zullen daardoor eveneens groo- tendeels verdwijnen. Gevernist koperwerk wrijft u af met aeeton, daarna kunt u het op de gewone wijze poetsen met poetsextract. Binnen een kwartier zult U daar van af zijn, als U een „AKKERTJE" neemt. Ge zult U dan weldra als 'n ander mensch voelen, want „AKKERTJES" zijn werkelijk onfeilbare pijnverdrijvers. Ook ongeëvenaard tegen kou, koorts, griep, rheumatische pijnen, spit en spierpijnen. Per 2 stuks - 2 stuivers Per 13 stuks - 12 stuivers De ervaring heeft geleerd, dat teere plaatsen, zooals de zachte huid van de oogleden niet gemasseerd mogen worden, want «laardoor zouden zij uitzetten en dus meer rimpels vertoonen. Ilier toont Creme Mouson haar huidverzorgende kracht, liet is voldoende de Creme Mouson op deze teere plaatsen slechts een weinig aan te tippen. Direct werkt de Creme Mouson op de huid in «mi l>egint van binnenuit te werken. Dat is «le beroemde onderhuidsche werking. In enkele minuten is de Crente Mouson verdwenen. Uw huid is glad en mat geworden. ()ji wi «ardf «hnI lurft Cnw Mouson «rsrlfdt uitwerking b. v. op Uw handen. Natuurlijk moet U de. Creme Mouson hier dikker aan brengen, krachtig inwrijven en langer laten inwerken. U zult met vreugde opmerken, dat deze harde huid bij het inwrijven steeds zaeb- soepeler wordt raagt ook het heerlijk geurende en vcrfrisschende Mouson Lavender „with the mailcoacir

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 31