De Zeeuwse lie Mosselen 't Is een en al leven en tierig bedrijf aan de erseksche haventjes, waar de mosselvangst wordt aangevoerd. W"%e Zeeuwsche mosselen maken van 't jaar een goede kans. Yleesch en visch zijn schaarsch, en overal wordt naar aanvulling daarvoor gezocht. Mosselen hergen onze Zeeuwsche vischwateren nog in overvloed, de vangst hrengt weinig gevaren mee in vergelijking met de gewone visscherij en de Zeeuwsche mosselvisscliers weten van de gelegen heid gebruik te maken om hun product populair te maken door hreede reclamecampagnes. Duitsch- land neemt reeds groote partijen af en ook België büjft nog altijd een behoorlijke klant. Maar 't gaat erom, nu ook in eigen land dit koste- Bij balen vol worden de mosselen ter verzending gewogen en gereedgemaakt om door de liefhebbers tot honderderlei gerechten te worden verwerkt. In groote partijen worden de mosselen versch naar Duitsehland verzonden. In de inmakerijen worden de mosselen voor de verwerking eerst zorgvuldig gereinigd. De mooiste exemplaren wordenuitgezocht en voorloopig in Keulsche potten ingemaakt. Naderhand komen ze dan keurig en hy giënisch in de daarvoor speciaal vervaar digde glazen potjes verpakt in den handel. Wie in het veen zit, kijkt niet op een turfje! lijk product tot volksvoedsel te maken. En dat lukt nog het best met de ingemaakte mosselen. Vandaar dat in centra van mosselvangst, Yerseke en Philippine, moderne en bloeiende bedrijven voor het conserveeren van mosselen aan 't groeien zijn. En als het eindelijk lukken zou, de Hollanders zoo voor de mosselen te winnen, dan mogen de Zeeuwen hopen, ook voor de toekomst nog wat te winnen bij de voedingsproblemen van den oorlogstijd. De erseksche burgervader, die hartelijk meeleeft met het wel en wee van zijn zoo herhaaldelijk zwaar getroffen gemeente naren, en die telkens weer het initiatief neemt tot nieuwe plannen en onderne mingen, heeft aan de mosselen zoogoed als aan de oesters zijn hart verpand. (Klgon opnamen)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 21