AMOR OP HET VLIEGVELD Het costuum van GrROOTE JAN wordt een pak voor kleine Jan! Ook dat staat in 9,Winterweelde99 Knol look Parelt jes vuillast Geen jongenscostuums meer te koop? maakt het toch zélf. „Winterweelde" toont u de modellen en verschaft u het knippatroon, dat u noodig hebt. In het pak, dat vader niet meer dragen wil, zitten meestal nog zooveel goede stukken, dat er best een pakje voor den kleinen jongen uit kan. Dit is vooral van belang, nu bovenkleeding voor hem zoo moeilijk te krijgen is. Bij het samenstellen van „Winterweelde" is daar ook aan gedacht en dus zult u in dit modeboek verscheidene voorbeelden vinden, die u kunt gebruiken. Te zamen zijn er ruim 350 modellen van mantels, regenkleeding, japonnen, blouses, rokken, jasjes, pakjes, jurkjes enz. voor u en de kinderen. Lingerie en nachtkleeding? Wilt u veel punten besparen op uw textiel kaart, begint dan met „Winterweelde 1941" aan te schaffen. De prijs bedraagt 64 ct. incl. omzetbel. Knippatronen 20, 35 en 50 ct. Bestellingen kunnen gesr bi,■den: bij uw agent, bezorger of den boekhandeldoor giroslorting op no. 29363/ door toezen ding v. b. bedrag per poslw. of in postz. PATRONENKANTOOR PANORA Nassauplein 1 Haarlem Vervolg van btz. 22 niet lang bij Hildegard kunnen blijven en daarna naar Anna gaan. Ook bij haar moest de situatie duidelijk en helder worden; de schaduw van Wauer moest eindelijk eens verdwijnen. Zou hij toch maar trouwen, om eindelijk eens tot rust te komen? Een kwartiertje reed hij door het stadsverkeer, toen stond hij voor het huis van Hildegard. De eerste stappen op de trap schenen hem een hindernis, die hij met moeite overwon, doch daarna ging het gemakkelijker en bijna opge-' wekt stapte hij naar boven. Daar stond hij tegenover Hildegard. Nog eenmaal aarzelde hij, doch nu van verbazing. Was dat de door smart en verbittering gebroken vrouw, die hem zestien jaar geleden met haat en verachting had toegesproken? Inder daad, het was nog niet de houding van een vrouw, die alles heeft vergeven, die alle wantrouwen opzij heeft gezet, maar het gebaar, waarmee zij hem noodde binnen te komen, was evenmin vijandig. Hildegard had thee ingeschonken en nu zaten ze aan een tafeltje voor het venster. In het begin verliep het gesprek wat hortend, maar na verteld te hebben over de eerste ontmoeting met George op Staaken, sprak Wolf al vrijer. „Zie je, Hildegard, toen ik dien nacht aan George merkte, dat hij mijn naam nooit gehoord had, dat hij niets van mij wist, kon ik uit mezelf moeilijk een ver klaring geven." „Ja, dat begrijp ik," zei Hildegard. „Misschien had je gelijk. Ik heb George nooit verteld van de dingen, die er toen tusschen Victor, jou en mij zijn voorge vallen. Waarom zou ik George met deze ongelukkige geschiedenis lastig vallen en zoo misschien een schaduw over zijn jeugd werpen?" „En jij zelf? Beschouw je me nog steeds als de uitsluitende oorzaak van het ongeluk?" vroeg Wolf zachtjes. „Ik vraag vandaag niet meer naar schuld of onschuld, Herman. Daar ver ander ik niets mee. Ik wil vandaag zelfs alles gelooven wat je me toen gezegd hebt een ongelukkige samenloop van omstandigheden, een tragisch toeval en meer van dat. En ik wil zelfs gelooven, dat je Victor oprecht betreurd hebt en dat je jezelf misschien verwijten hebt gedaan. Je leven zal na al deze gebeurtenissen ook niet meer zoo prettig zijn geweest; het mijne is tegenwoordig zoo klein, zoo begrensd en ter wille van mijn zoon wil ik alles gelooven. Ik heb alleen hem." Hij gaf daarop geen antwoord. Zeker, ze had gelijk. Haar leven, dat hij, zooals zij het zich voorstelde, verwoest en ver nield had, had zij na lange jaren weer hersteld en ten slotte was hij vandaag niet hier om zich nogmaals voor haar te rechtvaardigen. Het ging uitsluitend om George en om zijn vriendschap voor den jongen. „Maar als George het niet van mij en niet van jou, maar toevallig van een anderen kant. te weten zou komen?" begon hij weer. „Het kan nu, na zes tien jaar, misschien een raar toeval zijn, maar het is toch denkbaar. Ten slotte leven er menschen, die er van weten. Heb je daaraan nooit gedacht?" „Ja, daar heb ik natuurlijk ook aan gedacht. Maar alles wat George van daag kan hooren, is, dat er tusschen jou en Victor een vriendschap heeft bestaan, die door de een of andere omstandigheid werd verbroken. Al het j andere zal hij van jou of mij moeten hooren. Als hij wat hoort, zal het nooit j meer zijn dan een gerucht en als hij dan nadere inlichtingen vraagt, kunnen we dat wel inkleeden. Als ik het hem zeg, gelooft hij het zeker." „Ik dank je, Hilde! Ik zou het niet kunnen verdragen, als hij op een kwaden dag tegen me opstond. En daarom vraag ik je, wat je George zou zeggen, als hij het van iemand anders hoort." Hildegard Spohr streek een weer barstige lok uit het gezicht en knikte hem toe. Ze begreep hem. Als dat zou gebeuren zou hij in haar een helpster vinden, doch ze hoopte van harte, dat deze zaak nooit meer aan het daglicht behoefde te komen. „Hoe kom je er eigenlijk bij, dat een ander het hem zou vertellen?" vroeg ze, terwijl ze hem nog een kopje thee inschonk. „Hebben ze je ooit of ergens iets verweten?" „Nee, dat niet," antwoordde Wolf, en hij vertelde van zijn vrees voor dr. Wauer. „Wauer, is dat de dokter, die George gisteren heeft behandeld?" „Is George naar hem toe geweest? In zijn kliniek?" „Ja," zei Hildegard. „Hij had weer pijn in zijn knie, maar het moet hem weer veel beter gaan, want hij is gister avond heel laat thuisgekomen. Ik sliep al toen ik hem hoorde^ komen. Maar ik kan me niet indenken, dat hij van dezen dokter Wauer iets van dit geval gehoord zou hebben. We hebben elkaar van morgen niet lang gezien, direct na het ontbijt is hij weer weggegaan." „Maar hij zou toch vandaag weer naar Staaken komen?" Daar wist Hildegard Spohr niets van „Voor zoover ik weet, heeft hij vandaag een afspraakje met een meisje. Ze zouden samen op de Havel gaan roeien. Hij schijnt weer zwaar verliefd te zijn." Nu gleed voor de eerste maal een glimlachje over haar gezicht. Ook Wolf lachte. Als dit de reden was waarom George niet naar Staaken kwam, kon hij gerust zijn. „En hoe leef jij op het oogenblik, Herman?" vroeg de vrouw. Ja, hoe leefde hij eigenlijk? dacht hij. Wel, hij had zijn werk, waarin hij vol komen opging. Hij was invlieger, een beroep, dat in staat was om het leven van een man geheel te vullen. Wordi vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. 1.72% per kwartaa, of 0.13% per week. Franco per post ƒ1.85 per kwartaal bij vooruitbetaling. Alles inclusief omzetbelasting. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866, Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstr. 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestr. 56, Telef. Int. 2188, G ro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar Maagstoringen lieten mij vaak mismoedig door het leven gaan. Thans heb ik veel minder klachten, want ik neem nu zonder reuk of smaak Verkrijgbaar bij apothekers en dro gisten. 1 -maands-verpakking Fl. 1.— Bon voor brochure en gratis-monsters van ZIRKUUN Knoflook-Pareltjes ver krijgbaar in bovengenoemde zaken. Depot W. Moll, Oudemansstraat 330, Den Haag. Het gerecht is gemak kelijk zichtbaar. Dit voorkomt aanbranden Koken en opdienen in één schaal makkelijkt. reinigen Moderne vormen Verkrijgbaar in de goede huishoudzaken Prospect! en inlichtingen bij: N. Ordemann, Amsterdam-C. Keizersgracht 742, Postbus 910 te? «ia

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 24