IS OVERAL VRIJ VERKRIJGBAAR k 9 CORRESPONDENTIE Een begrijpelijk pleizïer Dat bad is niet om aan te zien! Nu alles op de bonnen is, maak ik het schoon met een gewoon schuurmiddel en dat is werkelijk uit den boze... SS f L VIM, HET „AUTOMATISCHE" REINIGINGSMIDDEL, SPAART ZEEP EN GELD DOOR ZIJN VEILIGE WERKING. 29 terwijl we bij de le naald hiervan uit den eersten en laatsten st. van de juist genoemde 5 st. 2 st. breien. Hebben we 5 ribbels, dus 10 naalden r. gebreid, dan kanten we af. De tweede broekhelft breien we op dezelfde, doch tegengestelde wijze. De eerste 8 naalden breien we hetzelfde als bij de eerste helft. 9e naald: 10 r., omkeeren. 10e naald: 10 av. 11e naald: 20 r., omkeeren. 12e naald: 20 av. 13e naald: 30 r., omkeeren. 14e naald: 30 av. 15e naald: 45 r., omkeeren. 16e naald: 45 av. Nu breien we weer verder boven alle st. Aan het einde van de 18e naald zetten we er 1 st. bij op (61 st.). Uit den eersten en laatsten st. van de 29e, 37e, 45e, 53e, 61e en 69e naald breien we 2 st. (73 st.). Aan het begin van de 87e en 88e naald kanten we 3 st. af en aan het begin van de 89e en 90e naald 2 st. aan het begin en einde van de 91e, 93e, 95e, 97e, 99e, 101e, 103e, 105e, 109e, 113e, 117e, 121e, 125e, 131e, 137e en 143e naald breien we 2 st. te zameu (31 st.). 145e en 146e naald: steeds afwisselend 1 r., 1 av. 147e naald: steeds afwisselend te zamen breien, omslaan. 148e naald: zie 145e naald. 149e naald: 26 r., omkeeren. 150e naald: 5 r., omkeeren. Boven deze 5 st. breien we weer 8 naalden r., waarna we den draad af breken en aan beide kanten van het kleine gebreide lapje de kantlussen op nemen daarna breien we verder boven alle st. en wel 10 naalden r., terwijl we bij de le naald hiervan uit den eersten en laatsten st. van de juist genoemde 5 st. 2 st. breien. Hebben we 5 ribbels gebreid, dan kanten we af. We persen de beide deeltjes luchtig onder een vochtigen doek op en naaien ze in elkaar. Door den gaatjestoer aan den bovenkant rijgen we het elastiek en door de gaatjestoeren van de voetjes het lint of koordje. Mevr. M. P. te Botterdam. Een Mej. O. K. te Amsterdam. Het zomer lichte gabardine regenjas kunt u goed wordt voor het opbergen eerst wasschen in een lauw sopje van een goe- gewasschen, strijken is niet noodig. de zeepsoort. Daarna spoelt u in lauw bergt de lichte zomerjurkjes in een water tot alle zeep verdwenen is. Voor koffer of een groote doos. Wollen goed het waterdicht maken van het goed hebt moet u motvrij inpakken. U wascht het u noodig 2 ons aluin, 2 ons loodacetaat, eerst, want in schoon goed hebt u minder 2 x 3/4 liter water, 5 liter koud water, last van mot. Daarna legt u het in doo- U lost de aluin op in 3/4 liter warm zen het is aan te raden om er wat mot water; het loodacetaat lost u eveneens werend middel aan toe te voegen. De op in 3/4 liter warm water. U voegt de kieren van de doozen plakt u met wat beide oplossingen bij elkaar en laat papier dicht, ze een nacht staan. Den volgenden dag giet u de heldere vloeistof af, maar staan. U neemt het vervolgens uit de vloeistof en hangt de jas druipnat op om Mevr. T. O. te Maastricht. Bestrooit u de vetvlek op de leeren poef eens hebben Moeder en de kinderen van hun Bleyle-kleeding. De kwaliteit getrouw en door een uitstekende verwerking hebben zich deBleyle-artikelen een bijzonderen plaats ver overd. Bij welke kleeding zijn bovendien practische eigen schappen en elegance van vorm en kleur zoo gunstig tot een geheel gebracht als juist bij deze! Een groot sortiment stelt U in de gelegenheid, Uw keuze naar wensch te doen. Vraagt hat adrea van dan dlchtstbllrijnden leverancier aan L. Zaalberg. Prin.ee Marielaan 16a, Wae.er Mevr. J. H. te Utrecht. Velours chiffon zorgt u dat niets van het bezinksel mee'- "toomt u boven den damp van kokend i komt, want dit kan vlekken veroorzaken, water op. Tegehjkerttjd borstelt u den die later zeer moeilijk te verwijderen zijn. pool met een zachten borstel op \et- Bij deze vloeistof giet u de 5 liter koud vlekken dopt u aan den linkerkant voor- water. In dit mengsel legt u de jas, die ™htig met een doekje met tetra af. nog vochtig is, en laat het goed 24 uur VIM magnesiapoeder en druppelt te drogen. Het goed wordt na het 6 v u er daarna wat tetra op. Ua zeei drogen op de gewone wijze geperst. u ei u. p F 6 voorzichtig te werk, want de vloeistot kan de kleur aantasten. Wanneer het Mevr. A. C. B. te Gorcum. De siccatief vooht verdampt is, borstelt u het poeder is in de petroleum opgelost. U kunt zorgvuldig weg. deze er niet meer uit verwijderen, de brandstof is dus niet meer geschikt om in Mej. B. J. te Hilversum. Wanneer ei het stel te worden gebruikt. Het spijt ons in den rok zooveel vlekken voorkomen, dat wij u niet kunnen helpen, want in dat ontvlekken haast niet meer mogelijk 'dezen tijd is petroleum een kostbaar is, zult u het goed moeten wasschen. bezit. Fluweel vraagt echter een zorgvuldige v behandeling. U weekt het goed in zoul Mevr. B. te Botterdam. Waarschijnlijk water met den rechterkant buiten, is het koper van de lichtkroon gever- Vervolgens maakt u een aftreksel van nist. Wrijft u het daarom eens af met houtzeep. U zet hiervoor de houtzeep op wat aceton, waardoor de vernislaag met koud water en laat ze aan de kook wordt opgelost. Daarna poetst u het komen. Vervolgens zeeft u de vloeistof metaal op de gewone wijze met poets- en klopt ze schuimig. Er wordt zooveel extract. Wanneer u het koper weer water aan toegevoegd tot de tempera- vernist, behoeft u het niet vaak schoon tuur lauw is. U neemt het goed druipnai te maken. U gebruikt hiervoor een uit het weekwater en slaat het door het metaalvernis, dat u bij een goeden dro- sop. Voor de helderheid geeft u nog gist kunt verkrijgen. Deze vernissoor- een tweede sop en spoelt het goed daar- ten drogen snel. U moet dus vlug na in ruim lauw water. De jurk wordt werken en de kroon inééns geheel met den rechterkant buiten op een afwerken. hanger druipnat opgehangen om te drogeij. Denkt u er om het goed niet te Mevr. N. H. te Tien Haag. Teerzeep wringen of over de hand te wrijven; de wordt veel als toiletzeep gebruikt voor pool van het weefsel zou daardoor wor personen, die last hebben van een huid- den platgedrukt. Zoodra 't goed droog is. aandoening. wordt het boven den damp van kokend U kunt in uw huiskamer het beste een water gestoomd en als het noodig is aan vast kleed nemen en hier en daar een den linkerkant op een zachte onderlaag kleine Pers. Dit zal bij een Engelsch gestreken. Tot slot wordt 't goed, tegen ameublement het beste voldoen. de vleug in, stevig opgeborsteld. Dat is ook je eigen schuld! Neem Vim; is overal vrij verkrijgbaar en hethoudt je bad prachtig glan zend, zonder te krassen. Vim is veel beter dan zeep voor huishoudelijke 8^. karweitjes. r t^ra \ier

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 29