ALLE WAAR IS NAAR ZIJN GELD ten gunste van het duurdere haarvilt, dat in ons land vaak onder de bena mingvan „ange- lique" verkocht wordt, kan gel- woords "]V Tog nooit heeft de kwaliteit zoo'n L\| groote rol gespeeld als heden ten dage, nu we ons bij eiken nieuwen aankoop afvragen, hoe het een volgend seizoen wel zal gaan. Hoeden zijn „vrij van punten", en gelukkig bestaat er ook geen enkele aanwijzing om te veronderstellen, dat ze het niet zullen blijven. En toch willen we heden een pleidooi houden voor den factor „kwaliteit", zij het dan ook, dat we ons daarbij tot het artikel vilt zullen bepalen. Een speurtocht langs de winkelramen be wijst ons, dat er een geweldige spelipg bestaat op het gebied van prijzen van vilthoeden. Zelfs in een en dezelfde zaak, zoodat we de conclusie mogen trekken, dat die niet toegeschreven moet worden aan een overmatig groote winstmarge, doch uitsluitend aan het verschil in kwaliteit. Er bestaat nu eenmaal vilt en vilt, en het verschil tusschen het uit Polen en Tsjecho-Slowakije komende haarvilt, dat van hazenhaar gemaakt is, en het in geen enkel familieverband met het schaap staande wolvilt is groot. Haarvilt heeft het voordeel, dat het zich niet alleen veel beter laat verven, maar bovendien ook beter model houdt. Wordt een gewone vilten hoed goed nat, dan krimpt hij gemeenlijk, met het gevolg dat hij uit zijn model raakt, terwijl men een van haarvilt slechts even hoeft te fat soeneeren en voorzichtig neerleggen, om hem den volgen den dag weer te kunnen opzetten, als ware er geen vuiltje aan de lucht geweest. Als derde en misschien tevens voornaamste argument den het feit, dat hoeden van haarvilt desgewenscht tot in het oneindige vermaakt kunnen worden, wat bij de machinaal ver vaardigde exemplaren van wolvilt nogal eens bezwaren oplevert. Vilt is de groote mode voor najaar 1940 en wat meer zegt: ook een uiterst practische mode. Daar het over de heele linie zegeviert wordt het ook voor gekleede hoeden verwqrkt. Zij verschijnen in velerlei vorm en formaat, zoodat we in den ruimsten zin des van 'n „elck wat wils" kunnen spreken. Dus be staat er voor geen enkele vrouw meer een geldig excuus, als zij haar gelaat op de niet juiste wijze omlijst. (Foto's Panorama.)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30