yiissingen opnieuw kei kind van de rekening De Hobeinstraat behoort tot de zwaarst getrojjen stadsgedeelten. Rauwelijks een andere stad is er in heel het land aan te wijzen, die zoo bij voortduring en zoo hevig onder het oorlogsgeweld te lijden heeft als onze havenstad aan de Schelde. Reeds in de oorlogsweken hebben de Vlissingers haast algemeen hun woon steden moeten ontvluchten en toevlucht moeten zoeken in andere Zeeuwsche steden en dorpen. Slechts schoorvoetend zijn zij lang zamerhand voor een gedeelte teruggekeerd velen bleven zich liever op veiligen afstand schuilhouden of zochten 's avonds ten minste een voor hun gezin veiliger verblijf. Maar zóó als er de laatste maand door de Engelsche bommenwerpers in Vlissingen is huisgehouden, zoo moesten toch zelfs den onverstoorbaarsten bur ger de lust en de moed vergaan om nog langer zijn stad en wo ning trouw te blijven. Soms met den dag groeide er het aantal verwoeste woningen in alle wijken en stadsgedeelten. En behalve dat talloozen burgerslachtoffers have en goed door de Britsche bom men ontnomen zijn, wordt langzamerhand het Vlissingsche stads leven door de vlucht der burgers zoo ontwricht, dat Vlissingen geteld moet worden onder de ernstigste oorlogsslachtoffers van het land. Ook een nieuwe woning aan de Kanaalstraat werd door een vol treffer geheel verdelgd. (Eigen opnamen) In de Kasteelstraat staan ook reeds tal van woningen geheel of gedeeltelijk verwoest en vele andere verlaten. Op het Eiland bleef practisch geen huis onbeschadigd onder de herhaalde Britsche bombardementen. Een voltreffer verwoestte in de Marinestraat een paar simpele burgerwoningen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 10