B PBNA ltlOlt OP HET VLIEGVELD energie LONDONA RUNETTA „Een elegante verschijning wat heeft zij prachtig blond haar"! ARNHEM /Als Locs de concertzaal binnen komt, voelt zij, hoe zij van all* ntcn met bewondering wordi /aangekeken - en toch ia zij Ueenvoudig gekleed. Karei, verloofde, wordt zelfs een b aloers. Maar welke man m'eerstand bieden aan d« ehoonheid van zulk prachtig haar? Karei weet, /dat Loes deze charme dankt t Blondonawaarmee zij haar ebt blond haar geregeld wast. Blondona en Brunettade moderne tdkali- vrije haar tcasmiddelen, zijn een waarborg voor gezond, glanzend haar. Blondona maakt door het preparaat Kamillojior, het extract ran bergkamillen, zelfs donker geworden blond haar neer licht en glanzend. Brunetta, dat Hequil berat, verleent donker haar een diepe, warme gloed. Bovendien is het haar na het wassen met Blondona of Brunetta gemakkelijk te kappen en droogt het ook bijzonder vlug! VOOR BLOND HAAR VOOR DONKER HAAR Zó komt U vooruit in de techniek De passagiers werden ongerust! Vervolg van blz. 19 UirrfW t J. 200 leervakken, 120 leraren, 5000 cursisten Opleiding voor alle examens in Bouwkunde - Waterbouwkunde Werktuigbouwkunde - Electro- techniek - Chemische techniek Speciale cursussen Middenstandsdiploma - Boek houden - Zuiveltechniek -Textiel- technicus - Reclame-assistent enz. COUPON voor kosteloos prospectus P Naam Adres „Zoo, merkt u plotseling dat het u spijt!" vroeg Anna. Maar Wauer verlangde eerst ant woord op zijn vraag: „Heeft George Spohr al met Wolf gesproken!" „Nee, u heeft toch zijn eerewoord, dat hij dat niet zou doen." „Maar u moet. het toch wel van hem gehoord hebben. Maar kom, we zullen hier niet op de straat blijven staan. Rijdt u met mij mee naar de stad terug! Dan zal ik u onderweg alles verklaren." Anna nam de uitnoodiging aan, zoo kwam ze vlugger in de stad terug en het zou goed zijn, Wauer's verklaring van het geval te hooren. „Kijkt u eens," zoo vatte Wauer het gesprek weer op, „ik heb een groote stommiteit uitgehaald „Een stommiteit! Het was een ge- meene streek!" viel Anna hem in de rede. „Zoo'n gemeen verhaaltje te ver zinnen om iemand te benadeelen en een vriendschap te verstoren. „Neemt u me niet kwalijk, juffrouw Anna. u begrijpt mij verkeerd. Het spijt mij verschrikkelijk, dat George Spohr juist door mij van deze verschrikkelijke geschiedenis moest hooren. Maar de zaak zelf is niet meer dan een gerucht toen ik merkte, dat de jongen nog niets wist, heb ik het uiterste gedaan om de zaak zoo mild mogelijk voor te stellen en Wolf zooveel mogelijk te veront schuldigen. Anna zag den dokter ontzet aan„U gelooft dus werkelijk wat de menschen zeggen!" „Waarom zou ik het niet gelooven! Maar tegenover Spohr heb ik in ieder geval nog andere mogelijkheden open gelaten." „U heeft dit verhaal in Amerika van den vlieger von Linssen gehoord, dat heeft Georgemijnheer Spohr mij gezegd." „Ja, en dat is een man, waarvan ik niet mocht aannemen, dat hij Wolf door een valsch gerucht zou willen be nadeelen. Maar voor den jongen is het ophalen van deze oude geschiedenis wel heel tragisch, ofschoon hij er op den duur wel overheen zal komen." Daarop gaf Anna geen antwoord; ze wist niet, wat er werkelijk gebeurd was. Iets anders kwam haar in de gedachten: hoe zou Wauer zich tegenover George houden, als hij vernam, hoe het met hun tweeën stond! Het was Wauer nog niet opgevallen, dat George, die Anna pas een dag te voren had leeren kennen, eerst naar haar was gegaan om daar zijn hart uit te storten. Er was hem veel meer aan gelegen om zijn voorbarig praten tegen over Wolf te rechtvaardigen. Wolf mocht niet, zooals Anna dacht, aan nemen, dat het een laagheid was ge weest om deze oude geschiedenis aan George te vertellen. Hij moest Wolf bereiken, eer deze met Anna of den jongen Spohr in contact was geweest; zoover hij nu kon aannemen, wist Wolf nog niets. Als er geen dringende operatie tus- schen was gekomen, dan was hij reeds den vorigen dag naar Staaken gegaan. Maar nu had hij weer een dag ver loren, omdat de kliniek tot diep in den nacht zijn werk en aandacht had ge vraagd. Maar morgen zou hij tot eiken prijs een paar uur voor deze aangelegen heid moeten vrijmaken. Op denzelfden tijd stond Wolf met directeur Herschel, Sturm en den heelen staf van het constructiebureau in de fabriek van Adlershof over de teeke- ningen van de nieuwe eenpersoons jachtvliegtuigen gebogen. „En wat zeg je ervan!" vroeg de directeur. Wolf maakte een vaag handgebaar. „Ja maar, Wolf, ik heb je niet zoo vlug uit Staaken laten terugroepen om te hooren, dat je er ook niets van weet te zeggen. De vliegergroep te Böblingen heeft de machine dringend noodig. We moeten deze kist toch eens eindelijk afmaken. En zeg jij, als oude practicus, nu eens „Als oude practicus kan ik alleen zeggen, dat u het maar eens moet probeeren. Zoo'n nieuwe constructie moet volgens alle regelen der kunst beproefd worden, want, mijne heeren, neemt u dat van mij aan: teekeningen, papier en plannen, dat is allemaal dood. Natuurlijk zie ik de theoretische voor- deelen van dit nieuwe hoogteroer heel goed in, maar hoe zal het zich in scherpe bochten houden! En om dat aan de weet te komen, is er maar één middelin de kist gaan zitten en starten!" c „Nee, dat gaat niet!" wierp Sturm tegen. „Dan vervallen we weer in een verandering, zoo is het bij de „Sper wers" ook gegaan." Herschel en de anderen waren het met Sturm eens; slechts Wolf kon er zich niet mee vereenigen. Hij kon niet inzien, dat men een technische ver betering eenvoudig ter zijde zou leggen, omdat het succes niet voor de volle honderd procent vaststond. „Maar wil je de machine zelf beproe ven!" vroeg Herschel. „Natuurlijk," antwoordde Wolf. „Ben ik invlieger of Zondagsvlieger! Morgen vroeg vlieg ik de machine, mét het nieuwe roer." Hij begreep niet, waarom men plot seling zooveel misbaar maakte, uit sluitend omdat Sturm geen permissie tot den start gaf. Nadat men vervolgens in de hal de voltooide machine nog eens had bekeken en Wolf rapport had uitge bracht over zijn verblijf in Staaken, begon Sturm weer: „Blijft u er bij, dat u morgenvroeg wilt starten!" Wolf knikte slechts. „Goed, dan laat ik de machine nog in de nachtploeg startklaar maken. Maar nog één keer: u vliegt buiten mijn ver antwoording." Wolf lachte: „Zegt u me nu eens eerlijk, wat denkt u wel van uw ver antwoording! Zou ze me iets geholpen hebben, als ik bij één van de paar honderd vluchten in de laatste jaren mijn nek had gebroken! De verantwoor ding voor mijn vluchten draag ik zelf!" Toen zij later in den windtunnel stonden, bij het verkleinde model van het vliegtuig, dat hier aan de meest uiteenloopende wind- en luchtstroo- mingen werd blootgesteld, verklaarde Herschel aan Wolf, waarom de chef- constructeur zoo onzeker was. De tweede invlieger, Felix Baumann, had namelijk den vorigen dag geweigerd om de machine, zelfs met de gebruikelijke stuurinrichting, in te vliegen. Vervolg op blz. 24 De tram is stampvol, want er 'striemt een koude regen over de straten. Een heer, die zoo juist voor een dame is opgestaan, hoest aan houdend. „Die man steekt de heele tram aan", meent Mevr. Snip. „Dat moeten we voorkomen", zegt Mevr. Goedhart. Wybert- tabletten helpen tegen hoest en voorkomen besmetting." Alleen verkrijgbaar in origineéle blauwe doozen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 22