és KALZAN rr HET SECCES VAN DIANA FROMENT WL Voor zwakke kinderen Hier is het nieuwste hoek Dan de Hennemer Serie door Clarence Budington Kelland -EEN TEINT 11 Het is omstreeks 1860. Tusschen de dichtbevolkte Atlantische kust van Noord-Amerika en 't vracht- bare, goudrijke Californië ligt een uitge strekt niemandsland, een haast onbe volkt werelddeel, vol gevaren, waarin alleen waaghalzen en ontvluchte misda digers durven levenen het wildste, on herbergzaamste stuk van dit werelddeel is Arizona. Hier is de natuur het over- weldigendst in haar onbehouwen schoon heid, hier verzamelen zich de laatste Indianenstammen voor een verbitter den strijd om hun vrijheid, en hier, waar recht en wet niet te vinden zijn, leven ook de vluchtelingen en uitgestoo- tenen - dieven, moordenaars, spelers, drinkers bijeen in het rumoerige stadje Tucson. Wie zich hier wil vesti gen om aan een toekomst te bouwen en de overdadige rijkdommen van dit land te ontginnen, moet van een andere makelij zijn dan de gewone menschen der westersche beschaving die moet hard zijn en onbreekbaar, onverzettelijk en sterk. En zoo is Diana Froment, het meisje dat hier per ongeluk strandt en zich dan moet handhaven in de ruwste omgeving die maar denkbaar is zoo is ook de lachende Peter Munoie, de man dien zij in deze wildernis ontmoet, en lief krijgt. Diana begint zonder een cent, met niets dan haar jeugd, haar kracht en een oud fornuis haar vrouwelijkheid en zachtheid,- haar verlangen naar lief de verbergt zij onder een masker van brutale hardheid en een stel mannen- kleeren. Zij bakt taarten voor de nieuws gierige leegloopers van Tucson en ver koopt ze hun duur; zij spaart, koopt vrachtwagons, spaart meer en bouwt op; in bezit en aanzien stijgt zij lang zaam boven de anderen uit. en dan komt Peter, de zwerver, de durfal, zoo arm als een kerkrat en een beetje los bandig, maar gewapend met een onuit- puttelijken humor en een onverschrok ken moed. Zij vormen een wonderlijk paar; in andere streken,«in een andere omgeving, zouden zij zich onmogelijk gemaakt hebben en misschien van geen nut zijn geweest, maar hier, in het woeste Arizona, zijn zij de voortrekkers der beschaving, de wegbereiders van de toekomst. Hun leven is rijk en vol dieperen zin; hun geschiedenis is tege lijk menschen- en wereldgeschiedenis. Én het boek, dat hiervan .vertelt, is niet alleen een boek van humor, romantiek en spanning, maar vóór alles van een krach tig en gezond optimisme, dat ook voor onzen tijd waarde heeft.. Alle boeken van de Kennemer Serie en dus ook dit uitstekende werk van Clarence Büdington Kelland zijn ver krijgbaar tegen een buitengewoon lagen prijs. Het geestelijk genot, dat het lezen van zulk een prachtigen roman u ver schaft, is niet in geld te waardeuren Voor een gebonden boek betaalt u dan ook slechts f 1.terwijl de prijs van een ingenaaid exemplaar 30 cent be draagt. Bestellingen kunt u opgeven aan onze kantoren, agenten en bezor gers en bij den boekhandel. Franco toezending per post geschiedt na ontvangst van 40 cent resp. f 1.15 vooreen ingenaaid of een gebonden boek aan ons hoofdkantoor te Haarlem. Dit bedrag kunt u overmaken per post wissel of storten op postrekening 142700 van Panorama te Haarlem. Arts J. H. C. R. te U. schrijft: „Waar ik kan, beveel ik in mijn praktijk Kalzan aan, daar dit preparaat mij bij uitstek bevalt, speciaal voor jonge kinderen." Het kalkhoudend versterkingspreparaat is voor elke vrouw een kostbaar bezit. Toch behoeft TJ geen „kostbare" schoonheids middelen te kopen om een blanke, gave huid te behouden. Het meest doelmatige en tevens goedkope schoonheidsmiddel voor de ele gante vrouw is inolia Vanishing Cream, die TJ door haar bijzondere samenstelling en extra fijne emulgering een zachte, blanke teint verleent. Ook is deze heerlijke cream vooral aan te bevelen als onderlaag voor poeder. Tuben vanaf 35 ct. Luie potten 65 ct. HCT BEHOUD Van uw cwarme lolla Cold Cream, de moderne t-erram, voedt en verjongt huid gedurende de nacht ALTIJD WELKOM!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 11