V<K>,V££?£ Vasenol beschermen - f meermalen 1 reeds- 2 Apothekers engten Verkr'l)gbaar p Dat is tandsteen, de aartsvijand van Uw gebit. 15 Na zijn vertrek had neef Dirk niets meer van zich laten hooren en zijn verblijf plaats was dus onbekend. Ten einde raad bespraken ze de ge schiedenis met oom Toon. Deze wist wél raad. Hij belegde een soort familie bijeenkomst ten huize van de weduwe Lageman en hier werd besloten het telegram te openen. Van den inhoud zou het afhangen of en welke stappen zjj verder zouden doen. Het telegram maakte hem echter niet veel wijzer. „Palapiero menasto alk aver," las oom Toon voor en na die orakeltaal keken ze elkander hoofd schuddend aan. ,,'t Lijkt wel spionnage," zei oom Toon wantrouwend. „Dat soort lui gaat ook altijd met zulke gekke woorden om. Affijn, ik heb altijd wel gedacht, dat hij nog eens achter de tralies terecht zou komen. Laten we maar zwijgen over dat telegram; ik wil ten minste niet den naam hebben, dat ik mijn eigen familie aan de galg geholpen heb, al is het dan 'n ongeluk van een vent...." Zoo werd besloten in den familiekring en het gevolg was, dat binnen een paar dagen de heele buurt er van wist en er over sprak. Het was een nóg drukkere aanloop bij de weduwe Lageman dan toen haar man boven aarde stond en Fie ontdekte plotseling dat ze een massa vriendinnen had. Maar de buurt werd niet veel wijzer van de betoonde belang stelling. De weduwe Lageman was gesloten als een pot en Fie toonde zich heelemaal niet scheutig met haar vriend schap. Opnieuw verstreek er een half jaar. Toen deed op een dag het gerucht de ronde, dat neef Dirk in de stad was gezien. Op 'n schoen en 'n slof, zooals het heette, en met een baard van zes weken. Op het eerste gerucht spoedde de heele familie zich naar de weduwe Lageman, met gespannen verwachting de komst verbeidend van neef Dirk, mitsgaders de verklaring van het ge heim, dat in het telegram verborgen lag. Inderdaad was neef Dirk in de stad opgedoken. Op 'n schoen en 'n slof, precies zooals het gerucht verluidde. Hij had niet het plan zijn familie met zijn bezoek lastig te vallen, maar bjj den barbier hoorde hij van het telegram en dus kwam hij frisch geschoren bij de weduwe Lageman binnenstappen. Het welkom was niet bepaald har telijk. Zoo onhartelijk zelfs, dat neef Dirk bloosde onder de afkeurende blikken, waarmee de familieraad hem ontving. Alleen tante Lageman gaf hem een hand. Hij keek eens naar Fie en naar de leege koffiekoppen die op tafel ston den en toen weer naar Fie. Maar Fie keek op haar handen en scheen niet erg gerust. „Het spijt me dat ik geen koffie meer heb, jongen," zei tante Lageman har telijk. „Ik heb net alles uitgeschonken." „Geeft niet, tante," antwoordde hij met een dankbaren blik voor de goede bedoeling. „Ik kwam zóó maar even aanloopen. Ik hoorde van een tele- gram'. LiT" „Ja, het telegram," schreeuwde oom Toon. „Fie, waar is het telegram Fie kreeg een hoofd als vuur. Maar haar stem klonk merkwaardig rustig. „Dat heb ik verbrand," gaf ze ten ant woord. „Wat! Verbrand!" bulkte oom Toon. „Waarom!" „Omdat ik bang was, dat ie er last mee zou krijgen," zei Fie eenvoudig. „Ik help niet graag iemand in zijn ongeluk. De familieraad staarde haar verbluft aan en onder al die blikken verloor zij iets van haar rustige houding. Zenuw achtig verschoof zij zich op haar stoel. Neef Dirk wierp haar een glimlachenden blik toe. ,,'t Is natuurlijk niet zoo erg," her nam hij, „maar ik had toch wel graag geweten wat er in stond. Ik denk dat het van mijn compagnon was; misschien is er iets met 'm gebeurd." „Zijn compagnon!" zei oom Toon schamper en de heele familie grinnikte. Fie nam geen deel aan de algemeene hilariteit. „Als je dAt wilt weten, kan ik het je wel zeggen," zei ze, opnieuw blozend. „Ik heb de woorden uit mijn hoofd geleerd. Palapiero menasto alka ver." „Da's kodé," zei oom Toon, die wel eens de klok had zien hangen maar nog nooit had hooren luiden. „Kodé, da's een soort geheimschrift." Neef Dirk ging niet op de opmerking in. Hij had een beduimeld notitie-boekje uit zijn zak gehaald en zat er ijverig in te studeeren. De familieraad hing aan zijn lippen. Eindelijk gingen ze open. „Koffie," zei hij goed verstaanbaar. „D'r is geen koffie meer!" schreeuwde oom Toon. „Je bent toch niet doof!" „Je kunt mijn bakje wel krijgen. Dirk," zei Fie en ze bloosde opnieuw zoo sterk. „Ik heb er nog niet van ge dronken en moeder is al bezig andere te zetten." Neef Dirk keek haar opnieuw aan en de warme blik, die haar trof, bracht haar nog meer van haar stuk. „Ik bedoel koffie," hernam hij. „Mijn compagnon heeft het eens met koffie geprobeerd. Grappig, niet! Ik kom hier toevallig op de koffie met de koffie en zelf stik ik bij wijze van spreken in de koffie. Er liggen vijfduizend balen op me te wachten bij de Algemeene Kasvereeni- ging ik bedoel het geld van de op brengst. Zoowat vijftien mille, als ik het goed begrepen heb." Er viel een ijzige stilte in den familie kring. Oom Toon was eindelijk de eerste, die aan de ganschelijk veranderde situa tie het hoofd wist te bieden. „Heb ik het jullie niet altijd ge zegd!" schreeuwde hij triomfantelijk, met 'n slag van zijn vlakke hand op zijn knieën. „Dat die jongen het nog eens ver zou brengen! Neef Dirk in de koffie. Beste jongen, ik proef ze aT Toen keek neef Dirk den kring eens rond. Het langste naar Fie en met een schittering in zijn oogen, die haar nog verlegener maakte. Hij gaf haar een wenk en liep met haar naar de deur. Daar keerde hij zich nog eens om. „Nog geen bakkie. zei hij veel- heteekenend. En toen viel de deur dicht voor de verblufte en teleurgestelde blikken van de familieschare. Potdicht. Hel zei zich vast tussrfien de tanden en op on bereikbare plaatsen, en wel speciaal aan de achter zijde van de tanden. Eerst is het een we.ebe substantie, die echter langzamerhand harder wordt en het tandvleesrh duet ontsteken. 1Ie bevreesde zakken" ontstaan en het tandsteen gaat voort zich op den landhals vast te zetten. /Je steeds verdergaande ontsteking van het tand- vleesch leidt tot het gaan loszitten en ten slotte tot het uitvallen van de tanden, tenzij bijtijds voor de verwijdering van dien gevaarlijken vijand van het gebit wordt gezorgd. Verzorg Uw tanden met iSolvolith, de eenige tandpasta, die het natuur lijke KarIsbader bronzout bevat, het bekende af weermiddel tegen tandsteen. Solvolith, extra zacht en een ware weldaad voor gevoelig tandvleesch, is het ideale middel voor de dagelijksche mondverzurging en wordt door rookers gebruikt ter verwijdering en voorkoming van nico tine - aanslag. N. V. S 0 L V U I 11 H U OMI'ANÏ AMSTERDAM PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. 1.62ft per kwartaal of 0,12ft per week. Franco per post i.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM,. Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE. Stationsweg 95. Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstr. 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestr. 56. Telef. Int. 2188, O ro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN. Badhuisstraat 5, Telef. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar voor de huid van Uw kindje behoed U niei te vreezen, wanneer U voor de da gelijksche verzorging van Uw kleintje de bekende Va s e n o I - Kinderverzor gingspreparaten gebruikt. Wond- en Kinder-Poeder Baby-Crème Pasta

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 15