FOTONIEUWS VIT LIMBURG EN BRABANT Vught moet Vught blijvenDat is de wensvh van bijna alle Vughtenaren, die tegen annexatie zijn, door Den Bosch. Van de gelegenheid om zijn handteekening te plaatsen contra het annexatieplan werd veelvuldig gebruik gemaakt. Het bekende „Romerhuis" te Venlo wordt gerestaureerd. Dit huis, dat aangekocht werd door de vereeniging „Hendrick de. Keyser" en dateert uit 't begin der 16e eeuw, bezit een zeer jraaien gevel. Het huis staat in het oudste stadsdeel van Venlo, waartoe ook het z.g. Hetje bekoort, dat thans echter ge- gesloopt is. De oorlogsinvalide Johan Krijgh, die in 't begin van den oorlog een zijner beenen verloor, woonde voor het eerst, een voetbalwedstrijd bij van zijn club B. V. V. In 't midden onze landsverdediger, rechts zijn verloofde en Unks de wielrenner Gerard Schulte. De heer P. A. Maas te Vught vierde zijn zilveren jubileum als politieambtenaar. Burgemeester Loeff, gezeten naast den jubilaris en diens echtgenoote, be- zichttigt belangstellend het feest-album. De heer Servaes Ritzen, opzichter van den Stadsschouwburg en de Redoutezalen te Maastricht, vierde onder hartelijke belangstelling zijn zilveren jubileum. De jubilaris in de bloemetjes. 9 toto's Het Zuiden en 1 foto Polygoon. Rechts: De oud-burgemeester van Breda, mr. E. P. van Lan- schot, werd op het kerkhof te Vught ten grave gedragen. Èen foto tijdens de plechtigheid. De beeldhouwer Peter Roovers uit Mook trad te Den Bosch in het huwelijk met mej. Wiesje Nederveen. Het gelukkige, jonge echtpaar. Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap hield te Maastricht een buitengewone ledenvergadering en werd op het stadhuis officieel ontvangen. De burgemeester van Maastricht (links op de trap) hield een toespraak ter verwelkoming. Links: Het was vijftig jaar geleden, dat de spoorlijn van de Brabantsche Langstraat in gebruik werd ge nomen. De Nederl. Handelsreizigersvereeniging had de aardige attentie, te Waalwijk, een feestkrans te kangen om de locomotief. En dat stónd wat aardig! Teekenen des tijds. Geen zware vrachtauto's reden thans af en aan op de terreinen der suikerfabrieken te Roosendaal, waar de bietencampagne in volle actie is. De boeren brachten hun zoete veldproducten per paard en wagen aan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 23