VOOR REGEN DE JUISTE KLEEDING Wat de gemakkelijke opvouwbare mantels betreft, die men in zijn tascbje mee kan nemen en reser veeren voor bet moment, dat bet werkelijk noodig is, het ziet er naar uit, dat de geoliede zijden exemplaren wel op het rek zullen blijven hangen, omdat zij vijfen veertig kostbare punten vragen, terwijl hun broertjes van liet even zeer doorzichtige en opvouwbare pliofilm, een rubber-product, punt loos zijn. Willen we onze kleeren met een ondoordringbaren regenmantel be schermen, dan dient men er bij het koopen rekening mede te houden, dat er 's winters een of ander warm kans loopen om door regen overvallen te worden, zien we tegenwoordig vele niet te lange naaldpara plu's met leeren knop en foudraal van hetzelfde materiaal. Het Chamberlainmodel met grooten haak raakt al weer uit den tijd. Wat het gebruik van overschoenen betreft, dient voorop gesteld te worden, dat deze een ruïne kunnen veroorzaken aan onze suède schoenen. Men doet beter om in dat geval gewone leeren schoenen te dragen. De overigens zoo practische ritssluiting is en blijft altijd gevaarlijk voor de kousen. Ten Slotte het regenkapje. Degenen, die niet meer in de categorie der allerjongsten vallen, doen beter met naar een practisch sportief vilthoedje om te zien dan zich zoo kabouterachtig toe te takelen. Voor de fietsende schooljeugd en voor het meiske van om en bij de duizend weken echter is het een welkome uitvinding. (Foto's Panorama) Gabardine, een ideaal materiaal, wordt tegenwoordig ook in gezellige sportieve modelle-n gebracht. Nu zuinig omspringen met onze kleeren niet alleen meer om wille van het geld inaar ook van de punten geboden is, hebben we een reden te meer om er voor te zorgen, dat ons goed niet nat wordt. Nat worden immers beteekent een onherstelbaar waardeverlies, want zelfs al zou de stof op zichzelf er niet onder lijden, dan loopt men nog alle kans, dat de goede pasvorm verloren gaat. Voor regendagen wordt dus doelmatige regenklee- ding vereischt en dat zeer zeker voor degenen, die vanwege haar beroep weer en wind moeten trot- seeren. Kegenkleeding, waarbij we ons tot gegummeerde stoffen bepalen, kost geen punten. Den gelukkigen, die nog over een behoorlijk puntental plus een wel voorziene garderobe beschikken, raden we echter aan, haar hand over bet hart te strijken en te probeeren om nog zoo'n even flatteuzen als practischen mantel van Egyptisch katoen op den kop te tikken. Deze mantels hebben vanwege hun lichte kleur bovendien nog het voordeel, dat ze zelfs tijdens het donker nog zichtbaar blijven. Egyptisch katoen is in verschillen de kwaliteiten te krijgen en dan wint het mooie zijden popeline, waar ook menig ski-jak van gemaakt is, het van het zwaardere katoen. De modellen van deze mantels zijn over het algemeen sportief met schouder stuk en zakken. Ook een mantel van gabardine is het puntenoffer dubbel en dwars waard, vooral omdat deze jassen tegenwoordig niet alleen in alleraardigste modellen maar ook in flatteuze kleuren gebracht worden. Zul len niet velen meer besluiten tot de zuiver zijden mantels, des te meer zal men uitkijken naar de jassen van gegummeerde zijde, die er alleraardigst kunnen uitzien en zoowel recht kunnen zijn als dat men ze in swagger-model brengt. Voor kunstzijden mantels wordt slechts het halve puntental berekend, dus in plaats van vijfenveertig maar tweeëntwintig. Daar gummi in de zon of bij een andere warmtebron toch altijd wat gaat ruiken, hebben velen er iets tegen. Gegummeerde mantels zijn puntenvrij. jasje onder gedragen kan worden. Uiteraard is een swaggermodel het meest geschikt voor dit doel. Vele mantels zijn voorzien van een capuchon, wat eigenlijk alleen prac tisch nut heeft voor jonge meisjes, die gewend zijn blootshoofds te loopen. Wat de regencape aangaat, deze is in hoofdzaak bedoeld om over een pakje of mantel gedragen te worden. Een dergelijke cape in het taschje van onze fiets kan een uitkomst zijn bij een plotselinge stortbui. Op het gebied van paraplu's biedt de doorzichtige paraplu het groote voordeel, dat men door het scherm heen het verkeer kan zien aankomen en dus weinig gevaar loopt tegen iets of iemand op te botsen. Naast het prac tische inschuifparapluutje, dat vooral geschikt is voor degenen, die heele dagen van huis zijn en dus een groote Egyptische katoen vraagt 45 punten,, maar. is het dan ook waard.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30