SOLIDOX AMOR OP HET VLIEGVELD HAAR TANDEN SCHIJNEN VOLMAAKT, maar hebben een verborgen gebrek TEGEN TANDSTEEN 24 Slot van biz. 22 Wolf, om den vrede met Hildegard te herstellen. „Ziet u, mijnheer Spohr," zei Wiedemann, „toen ik eergisteren van kapitein Wolf afscheid nam, kwam ik tot het vaste' besluit, u dit alles te ver tellen. Ik weet hoè hij er onder geleden heeft, toen u die oude geruchten over hem direct geloofde en zelfs verder vertelde. „Afscheid genomen?" vroeg George verbaasd. „Waarom? Wolf ligt toch nog in de kliniek van dr. Wauer?" „Nee, hij vliegt vandaag met Klein u weet wel den bekenden filmvlieger naar Egypte, om daar eerst wat rust te nemen. Daarna gaat hij verder voor een lange vlucht met een expeditie naar Zuid- Amerika." Wiedemann had Wolf de laatste twee dagen met de voorbereidingen geholpen en wist dus alles. Theo Klein was den laatsten tijd herhaaldelijk bij Wolf in de kliniek geweest en deze had het voorstel ten slotte aangenomen. En omdat Klein voor een nieuwe film naar Egypte moest vliegen, werd af gesproken, dat de vrijwel herstelde Wolf daar zijn gast zou zijn. Klein en Wiedemann hadden alles geregeld. De fabriek had het contract met Wolf laten vervallen, de woning aan het Treptowerpark was al opgezegd. „Het is 't beste, dat ik een tijd flink ver weg ga," heeft mijnheer Wolf mij gezegd." Verdrietig staarde George voor zich uit. Nu had hij zelfs geen kans zijn vriend de hand te reiken. Plotseling echter viel hem iets in. „Wanneer vertrekt Wolf van Berlijn?" vroeg hij haastig. „Ik denk om een uur of zeven; vanavond laat zouden ze in Weenen zijn." „Dan red ik het nog! Maakt u de machine klaar?" Ginds stond de grijze „Sperwer". Zeshonderd kilometer moesten in drie uur wor den afgelegd. De „Sperwer" zou het gedaan krijgen; Anna moest mee. Hij liep snel naar de leden van de regelingscommissie. „Ik moet direct naar Berlijn," riep hij hun toe. „Onmogelijk," was 't antwoord. „U moet nog tot de prijsuitdeeling blijven! Mijn heer, u staat in de kampioenslij st op de derde plaats. Wilt u zich niet laten huldigen?" Daar kon hij niet op wachten. Hij begreep wel, dat hij in dezen wedstrijd zijn grootste vliegsucces had behaald, maar nu ging het om iets belangrijkere. En eerst moest hij Anna nog vinden. George overzag het gekrioel der duizenden toe schouwers, voelde de onmogelijkheid om daarin Anna te vinden; zonder de leden der commissie nog een woord waardig te keuren, snelde hij naar de cabine der luidsprekerinstallatie. ijf minuten later stond Anna reeds voor hem. Wiedemann had haar een vliegercostuum met kap en bril bezorgd, George vertelde in enkele woorden waar het om ging; ook zij wilde tot eiken prijs Wolf nog spreken. Niet om hem van zijn plannen terug te houden, maar om hem nog eenmaal te zien, te spreken en hem vaarwel te zeggen. TWINTIGSTE HOOFDSTUK Er was juist een kleine pauze in het vliegbedrijf op Tempelhof. Slechts een enkel vliegtuig, een een- dekkér met hoogliggenden vleugel, stond midden op het vliegveld; de propeller draaide al, maar de rern- klossen lagen nog voor de wielen. „Nou, Wolf, nog .één cognacje om afscheid te nemen?" vroeg Theo Klein. „Dan gaat het misschien wat gemakkelijker." Doch Herman Wolf schudde het hoofd. „Nee, man, zoo erg is het niet. Laat ix liever helder blijven. Kom, waar wachten we nog op? In de kist, deurtje dicht en vort!" Ze stapten dus in, de s art was al aangekondigd: Wolf zat reeds comfortabel op de achterste zitplaats. Klein trok zijn handschoenen aan, liet de schroef eens flink doordraaien, de man, die buiten de remklossen zou wegtrekken, wachtte nog slechts op zijn com mando. Maar nu verscheen in de startbaan een groote vogel in de lucht. Een tweedekker, die regelrecht op de machine toeschoot. Klein wachtte nog een oogen- blik eer hij„Af!" riep. Nu zag ook Wolf het toestel; het was een „Sperwer". „De idioot!" brulde Klein, „nu» verspert hij ons den s art ook!" De idioot" maakte met de „Sperwer" een scherpe wending, landde, rolde uit en hield haarscherp naast de machine van Klein stil. „Herman!" jubelde iemand door het gedaver der beide machines; twee personen sprongen uit de grijze „Sperwer" op den grond, holden naderbij en klauterden tegen het andere vliegtuig op. George en Anna hadden het klaargespeeld. Ze waren niet in staat te spreken. En ook Wolf kon geen woord uitbrengen; door het open cabinevenster reikte hij de eene hand aan George en hield hij den anderen arm om Anna geslagen. Een gevoel van verteedering welde in den ouden vlieger op. Hij wist het: het was de hand van een vriend, die hij drukte. En Anna was er ook om hem vaarwel te zeggen. „Wees gelukkig met jullie tweeën. Ik kom weer terug! Misschien ook niet...." „Afgeloopen met handjes geven!" riep Klein naar achteren. „Zijn jullie gauw klaar? We gaan weg!" „Remklossen weg!" Luider daverde de motor! „Het ga je goed!" schreeuwde George nog. De machine trok aan. Wolf vertrok naar nieuwe streken, die hem nieuw gevaar 1 0.1.1 en brengen, maar de vriendschap van George en Anna droeg hij met zich mee. De beide jonge menschen zagen het vliegtuig na, tot het als een kleine stip aan den avondhemel verdween. Do tranen stonden Anna in de oogen. „Kom. zei George zachtjes en hij nam het meisje bij den arm. En samen schreden ze over de wijde uitgestrekt heid van het vliegveld. EINDE SO 7-0240 devfiorK.nt-H.-V door tandsteen 1» Van vele mensen zijn de tanden aan de voorzijde prachtig wit, maar aan de achterzijde, door tandsteen aangetast, wat ten slotte kan leiden tot het uitvallen van de tanden. Is hiertegen iets te doen? Ja, ge- regeld poetsen met Solidox. Solidox is geen gewone tandpasta. Het maakt de tanden niet alleen wit, maar het bevat SulforicLnolccicit (Nederl. Octrooi 19178), het speciale preparaat, dat tandsteen ver wijdert en voorkomt. Solidox werkt zo zacht en veilig, dat ze tevens het tere tandglazuur beschermt. "Alleen Solidox heeft deze unieke dubbele werking. Vooral in onze tijd geldt de leuzeGa met Uw tijd mee en profiteer van de doelmatige verbeteringen der moderne techniek. Gebruik voortaan uitsluitend Solidox-tandpasta en Uw tanden zullen aan de achterzijde even schoon en wit zijn als aan de voorzijde. Ga bovendien tweemaal per jaar naar Uw tandarts; dan is de verzorging van Uw tanden volmaakt. Alleen Solidox houdt Uw gebit vry van tandsteen, wit en gezond! Alleen Solidox heeft de eigenschap, Uw tanden wit te houden en ze te beschermen tegen tandsteen door het bijzondere preparaat Su/foricinoleaut.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 24