GEBREIDE CAPE EEN PAAR WARME SLOBKOUSEN VOOR DEN WINTER Een aanvulling voor' de Poppengarderobe naalden in blokpatroon; bij de dan volgende naald kanten we af. We persen het geheel luchtig onder een voclitigen doek op en naaien den capuchon dicht. Langs de splitjes haken we één toer vasten; verder haken we een lossenkoordje van ong. 60 om en rijgen dit door den gaatjestoer onder den capuchon. Aan de uiteinden van dit koord maken we een paar kleine kwastjes. Tegenover de knoopsgaatjes naaien we ten slotte de knoopjes. Uit meerdere brieven bleek ons, dat voor een dergelijk ontwerp veel belangstelling bestaat en het verheugt ons dan ook, hieronder de beschrijving van dit eenvoudige, practische model te kunnen laten volgen. Benoodigdhedenong. 200 gram vierdraads beige kousenwol, 4 stalen breinaalden zonder knop nr. 8/0, 2 ritssluitingen van ong. 12 cm en wat elastiek. We zetten 102 st. op, verdeeld over 3 naalden (daar we nu in de rondte gaan breien, spreken we van toeren; iedere toer bestaat uit 3 naalden) en breien hierboven in tricotsteek, dus steeds recht. Na den 114en toer beginnen we met de minderingen voor de kuit. 115e toer: 1 r., een overhaling (1 st. afhalen, 1 st. r. breien en den afgeh. st. over den gebr. st. halen), den toer uitbreien tot op 2 st. na en deze 2 st. r. te zamen breien. Op dezelfde wijze minderen wij bij iederen volgen den 4en toer; we breien dus steeds 3 toeren over zon der minderen. We doen dit 12 maal, waarna we min deren bij iederen 3en toer (en dus slechts 2 toeren over- breien zonder minderen), tot we in totaal nog 60 st. op de naalden hebben; daarna breien we nog 10 toe ren zonder minderen, waarna we beginnen met het split. Van de le naald breien we dan slechts 15 st. en keeren om, dan breien we 60 st. av. terug. Boven deze 60 st. breien we nu niet meer in de rondte, doch in heen- en teruggaande naalden. Wanneer we 24 naal den gebreid hebben, beginnen we met den hiel; dezen breien we boven de 30 st., die midden boven de minderingen voor de kuit liggen. We breien dan 22 naalden (in tricotsteek), waarna we afkanten. Langs den rechterkant van den hiel nemen we 12 kantlussen op, daarna breien we av. boven de 30 st., die we nog op de naald hebben, waarna we er (aan den kant van het split) 12 nieuwe st. bij opzetten. Nus breien we boven alle st. verder in tricotsteek, terwijl we bij de 4e en iedere volgende 2e naald aan beide Voor deze gezellige poppencape hebben we maar heel weinig wol noodig, terwijl de ver vaardiging ervan niet veel tijd vraagt. Ieder jong poppenmoedertje zal met een dergelijk cadeautje in de wolken zijn, en we kunnen er haar misschien met Sint Nicolaas mee verrassen. Benoodigdheden: ong. 25 g witte, rose of blauwe babvwol, 2 lange aluminium breinaalden met knop nr. 2 y2, een haaknaald nr. 2 y2 en 4 kleine knoopjes. Totale lengte ongeveer 31 cm. We zetten 32 st. op en breien hierboven als volgt le naald: recht. 2e naald: averecht. 3e naald: 1 r.. omslaan, 2 st. r. te zamen breien. Vanaf steeds herhalen. 4e naald: averecht. 5e naald: 3 r„ uit den volgenden st. 2 st. breien, 5 r. Vanaf steeds herhalen, eindigen met 4 r. (ie naald: 4 r., de naald av. uitbreien tot op 4 st. na en deze 4 st. r. breien. 7e naald: 4 r., 2 r., 2 av. Vanaf steeds herhalen, tot we nog 4 st. over hebben en dan deze 4 st. r. r. breien. 8e naald: de 4 eerste en laatste st. r., verder steeds r. boven r. en av. boven av. (<e naald: recht. 10e naald: zie 6e naald. 11e naald: 4 r., 2 av., 2 r. Vanaf steeds her halen, tot we nog 4 st. over hebben en dan deze 4 st. r, breien. 12e naald: zie 8e naald. 13e naald: 4 r., uit den volgenden st. 2 st. breien. Vanaf steeds herhalen. 14e naald: zie 6e naald. I)e laatste 8 naalden, dus de 7e tot en met 14e naald, vormen het blokpatroon en we herhalen ze nog éénmaal, terwijl we bij de 19e naald de op 2 en 3 na laatste st. afkanten voor een knoopsgaatje en er bij de 20e naald boven de afgekante st. weer 2 nieuwe st. bij opzetten; verder meerderen we bij de 21e naald op gelijke afstanden zooveel st.. dat. we daarna 62 st. op de naald hebben. 23e naald: recht en uit de middelste 54 st. 2 s t. breien (116 st.). 24e naald: 4 r.. 108 av., 4 r. We breien nu verder in tricotsteek, dus alle heen gaande naalden r. en alle teruggaande naalden av., alleen de eerste 4 en de laatste 4 st. van iedere naald breien we recht, zoodat er aan beide kanten een rib belrandje ontstaat. Bij de 27e, 35e en 43e naald breien we een knoops gaatje op dezelfde wijze als bij de 19e naald. Wanneer we 5 cm in tricotsteek gebreid hebben, beginnen we met het splitje voor den arm. Van de volgende heengaande naald breien we dan slechts 28 st. en keeren dan omboven deze 28 st. breien we dan 4% cm in trieotsteek, alleen de 2 eerste st. van alle teruggaande naalden breien we recht, zoodat er ook aan den kant van het splitje een smal ribbel- randje ontstaat (het ribbelrandje aan het begin van de heengaande naalden gaat natuurlijk door). Hebben we 3 D cm gebreid, dan breien we verder boven de volgende 60 st. van de overgebleven 88 st.boven deze 60 st. breien we ook 4 y2 cm in tricot steek, doch aan beide kanten hiervan breien we weer een snfal ribbelrandje, door de 2 eerste en 2 laatste st. van alle teruggaande naalden r. te breien. Wanneer we ook boven deze 60 st. 4 y2 cm gebreid hebben, breien we eveneens 4 y2 cm boven de laatste 28 st.aan den kant van het splitje breien we weer een ribbelrandje, door de laatste 2 st. van alle terug gaande naalden r. te breien (het ribbelrandje aan het einde van de heengaande naalden gaat gewoon door). Hierna breien we weer verder boven alle st. (in tricotsteek, met aan beide kanten het ribbelrandje), en wel ong. 5 cm, waarna we 5 cm in ribbelpatroon breien (alle naalden recht); daarna kanten we af. Voor den capuchon nemen we de opzetst. (32) opnieuw op en breien hierboven weer in tricotsteek, alleen de 4 eerste en 4 laatste st. breien we steeds in blokpatroon (7e tot en met 14e naald; alleenslaan we nu de 4 st. van het ribbelrandje over). Bij de 7e en iedere volgende 2e naald breien we 2 st. uit de 2 middelste st.; dit doen we 6 maal; daarna breien we nog 10 naalden zonder meerderen, waarna nog 8 (Eigen foto) (Eigen foto)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 28