*4 ón c loed 11 geuren! Dat schéélt nogal een dwars straat." Hij trok een stoel vrij in den smerigsten hoek van 't kroegje en wees George, aan den overkant te gaan zitten. „Hier kennen ze me niet anders," ging hij voort. „Maar da's toch te gek!" viel George uit, toen het ongunstige type van een kellner koffie was halen. „Ik ben expres aan wal gekomen om je op te zoeken. Ik heb Mamie beloofd, dat ik je mee aan boord zou brengenals ik je tegen mocht komen natuurlijk." „Non, dan bén je me niet tegen gekomen Da's nogal eenvoudig. Ik heb geen zin om ergens aan boord te gaan. Ik heb 't best zoo. Als ik niet zoo dol was geweest op comedie had ik je niet eens aangesproken." Hij zuchtte weel derig. „Maar ik kan er niets aan doen. Ik hou van vertooningen. In plaats van in een hoek te gaan sterven wil ik me weer laten gelden. Da's mijn leelijkste gebrek. En weet je, wat 't gekste is? Toen ik 't met het tooneel probeerde, lukte 't niet!" „Je had eens geschreven, dat je aan 't tooneel dacht te gaan," zei George. „In die richting zijn we gaan zoeken." „Helaas!" zuchtte de zwerver. „Ik heb niet veel indruk in de plankenwereld nagelaten, George!" En met een glans van galgenhumor in zijn oogen ging hij voort: „Ik heb trouwens nérgens veel indruk achtergelaten, vind je welf" „Behalve in Mamie's hart!" zei George veelbeteekenend. Glen Danvers wou iets zeggen, maar deed zijn mond weer dicht, want de kellner kwam met twee koppen koffie. Toen de man weg was zei hij lang zaam „Sentimentaliteit van vrouwen, George, anders niets!" Hij nam den suikerpot, en met verstrooide zorg zaamheid nam hij twee klontjes en gaf er George vier. En terwijl George zat te kijken naar die handen met sproeten, kreeg hij opeens erg in dat feit. „Hoe weet jij, dat ik altijd vier klontjes suiker neemt" riep hij uit. „Hè?" De landlooper hield zijn hand met het kopje stil. „Opmerkingsgave, jog!" zei hij grijnzend. „Ik heb je van morgen in café Pinto zien zitten, en toen zag ik je vier klontjes nemen. Ik ben lang zoo dom niet als ik misschien op 't eerste gezicht lijk." En met de intimiteit van herinnering in zijn stem ging hij voort: „Ik ben op school altijd een van de besten geweest." „Zoo zoo." George verviel in een ongemakkelijk zwijgen. Weer bekeken zijn oogen die eigenaardige vale teint, en hij begon weer een beetje te twijfelen. Dat bleek uit zijn woorden. „Waarom wil je eigenlijk niet mee aan boord?" „Heb ik dat nu nóg niet duidelijk genoeg gezegd?" viel de landlooper uit. „Kerel, je denkt toch niet, dat Mamie 't prettig zou vinden, als ze me te zien kreeg?" „Ja maar. ik heb haar beloofd, als ik je vond. „Ik wou je wijzer hebben. Kijk me eens aan, wil je? Kijk eens naar mijn gezicht, en mijn oogen, en mijn handen, en zeg dan eens ronduit: denk je wer kelijk, dat ze blij zou zijn met haar broer?" Er volgde een gedrukte stilte. De magere handen met de sproeten beefden als van koorts. Er lekten zweetdrop peltjes van zijn voorhoofd over zijn vuile wangen. Hij tastte in zijn zak, haalde er snel een kreukelig stuk papier nit en maakte het open. Hij stortte den inhoud in zijn koffie. „Wat is dat?" riep George. De magere aarzelde even. „Suiker," fluisterde hij toen, met een vreemd lachje om zijn droge lippen. Toen begreep Townsend het. Half bewust vroeg hij zich af. of het cocaïne zou zijn of opiuul, wat de man gebruikte, maar steeds bewuster werd zijn meening. dat hij zoo iemand in geen geval bij Mamie kon brengen. „Nou. wat zóu ze blij zijn dat ze me terughad, hè? Of denk je van wel?" George keek naar de korsterige lippen en schudde langzaam zijn hoofd. „Dat is dus van de baan," zei Danvers opgelucht. „En vertel nu maar eens, hoe ze 't maakt en zoo. Wat ze uitvoer! en hoe ze jou heeft leeren kennen. Nogal gauw gegaan, is 't niet?" Daarna was Townsend ongeveer een uur aan 't vertellen over Mamie, al wat hij zelf wist ongeveer. Hij zweeg pas. toen een ander menschelijk wrak naai hun tafel toe kwam. „Een brief voor je, Dan," zei de man. en hij stopte den magere iets in de hand. dat er uitzag als een dubbelgevouwen envelop. Danvers nam het aan en voelde in zijn zakken. Hij voelde links en rechts, en keek eindelijk met een smeekenden blik naar George, die stom en verbaasd zat te kijken. „Zou je misschien. zei hij zacht, en hij wenkte met zijn hoofd naar den schooier, die blijkbaar op een fooi stond te wachten. „0 ja zeker!" riep George, het geval opeens begrijpend. Hij stopte een briefje van een pond in die uitgestoken, klauw- achtige hand en zei er werktuiglijk bij ,,'t Beste!" „Yansgelijkeu, chef!" piepte de be gunstigde opgetogen. „Neem me niet kwalijk, George," zei Danvers, toen de man weg was. „Ik had je niet af willen zetten. De helft was al meer dan genoeg geweest. Ik ben een beetje. ik zit een beetje krap op 't moment." Maar George was blij, dat hij aldus de kans kreeg, waarop hij al vaag had zitten hopen. „Ik kan je zoo niet alleen laten, Dan vers. Hier, pak aan. 't Spijt me alleen dat ik niet méér bij me heb." De landlooper keek naar de briefjes, die hem werden opgedrongen. „Kun je 't wel missen?" zei hij zacht, met eenigszins bevende stem. „Natuurlijk," zei George. „Ik had 't expres meegenomen voor 't geval, dat ik je treffen zou." De landlooper zat verdacht te snuiven. Hij zag er opeens oud en aandoenlijk uit. 't Leek wel of hij ging huilen. „Je denkt maar: 't is van Mamie," zei George, de sproetige hand, die weifelend op de tafel lag, terugduwend. „En verder 't beste er mee!" Hij dronk zijn kopje leeg. „En nu stap ik maar weer eens op," zei hij, vruchteloos Vervolg op blz. 14 PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. 1.62% per kwartaal of 0.12% per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263. Telef. Int. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b, Giro nr. 101981. s-GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstr. 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestr. 56. Telef. Int. 2188. Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. e-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar !S VOOR ELKE VROUW VAN HET GROOTSTE BELANG VIHOUA Kies daarom toor Uw dagelijkse toilet- verzorging een veilige, verfrissende cream, die U eei n bekoorlijke teint verleent. Vinolia Vanisbing Cream is bet schoonheidsmiddel, dat Uw huid nodig heeftHet geeft U een jeugdige, frisse teint en is bovendien goed koop. Hoor haar extra fijne emulgering vormt zij eveneens een uitstekende onder laag voor poeder. Ml aak er een gewoonte van elke avond voor bet naar bed gaan Vinoli* Cold Cream te gebruiken, de onmisbare nacht-cream. Tuben vanaf 35 ct. Luxe potten 65 4-J£T BEHOUD VAN UW C-HARAVE Wanneer U bij PBNA techniek stu deert, krijgt Uw kennis een stevige grondslag. De degelijke lessen leren U grondig waar het op aan komt en zijn de kortste weg om voor een technisch examen te slagen. VC 113-0141 MW 7 U staat stevig dank zij de juiste leiding Wat stapt Vrouwtje weer vlug!" 't Is opmerkelijk hoe ..jo»g' Uw voeten worden na een Badzo-bad en hoe jeugdig en onvermoeibaar ze blijven wanneer ze geregeld zoo'n Badzo-weldaad ondergaan! Hebt U ooit na het winkelen last van brandende voeten Zoo'n koolzuurhoudend Badzo bad met dennennaaldenextract dan een genotBadzo ver jongt de voeten, versterkt en activeert de spieren Studeer techniek thuis 1 KG. pallen voor voetbaden 20 ct Vo*>rdecliyer en teivns voor kuipbaden 5 KG. pakken voor 45 cl NEDERLANDSCHE ZOUTINDUSTRIE N.V. KON. - HENGELO Kies de juiste studieleiding 200 leervakken, 120 leraren, 5000 cursisten Opleiding voor alle examens in Bouwkunde - Waterbouwkunde Werktuigbouwkunde - Electro- techniek - Chemische techniek Speciale cursussen Middenstandsdiploma Boek houden - Zuiveltechniek - Textiel- technicus - Reclame-assistent enz. COUPON voor kosteloos prospectus P

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 11