Ond en nieuw Den Boieh Nieuwste foto's van Brabants hoofdstad Een der vele oude straatjes van Een Bosch, vol stilte en sfeer. Nog juist ziet men een deel der kathedraal op den achtergrond Links: Bootjes in het spie gelend water van de IHeze. Achter de schaduwrijke poort ziet men de aardige, nieuwe huisjes, vol gerief, licht en, lucht. 's-Hertogenboseh, de gezellige hoofdstad van Noord- Brabant, bezit veel bezienswaardigs en telt menig schil derachtig hoekje. De kathedraal en de veemarkthallen, het standbeeld van den schilder Jeroen Bosch, die de menschen uitbeeldde mét him innerlijke hoedanigheden, het zwierig Draken- inonument in de nabijheid van het fraaie station, ze zijn alle hekend genoeg. We laten onzen lezers nu eens wat anders zien dan deze bekende gebouwen en monumenten. Daar is op de eerste plaats het stille straatje, waar achter men nog juist een fragment van de „St. Jan" kan waarnemen. Die stille straatjes en rustige hoekjes kan men in Den Bosch veelvuldig aantreffen. Zij bewaarden de sfeer van vroegere tijden. Men ver neemt er niet de woelingen der groote stad. Soms komt de gouden herfstzon de oude muren streelen met haar jonge licht. Dat is wonderlijk om te zien. Een andere foto geeft ons het kalme beeld van boot jes in het spiegelend water van de Dieze. En wat zegt u van het aardige tafereeltje van den Bossehen veteraan met zijn hondje, dat 'n best plaatsje zoeht. bij den „baas"? Een seizoen-kiek is die van den bl&rengarenden ge meentewerkman. Ten slotte nog een beeld van nieuw Den Bosch, van aardige, knusse huisjes, vol comfort, achter de schaduw rijke poort. in Een Bos'* houdt mrn tan netjes De bladeren worden cpgermmd. (Eigen opnamen) Baas en lEd- Twee. die d» TUgt genieten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 13